Zbiórka Psia zima w przytulisku - miniaturka zdjęcia

Psia zima w przytulisku

Zbiórka Psia zima w przytulisku - zdjęcie główne

Psia zima w przytulisku

570 zł z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Sylwia Berdechowska - awatar

Sylwia Berdechowska

Organizator zbiórki

Zima - najokrutniejsza pora roku dla zwierząt.

Temperatura spada.

Wiecie, że kojec tak samo jak łańcuch może doprowadzić do hipotermii?

Wychłodzenie organizmu może być tragiczne w skutkach, ale szybka interwencja może uratować psa. Do hipotermii dochodzi podczas ograniczenia ruchu psa (smycz, kojec) lub po przemoknięciu (mokry śnieg, deszcz).

Marzy nam się by każdy z naszych podopiecznych znalazł ciepłe schronieni przed konkretnymi mrozami i opadami śniegu. Jednak wiemy, ze to jest po prostu nierealne 😥💔

Dlatego chcemy pomóc przetrwać im ten czas, zabezpieczyć najlepiej jak możemy.

Zorganizowaliśmy zbiórkę kocy, dywaników. karmy. Bardzo dziękujemy za wsparcie i liczymy, że i z kolejnymi potrzebami nie zostaniemy sami.

Kilka dni spędziliśmy na rozmowach z wolontariuszami/pracownikami innych schronisk by szukać dodatkowych rozwiązań umożliwiających poprawę warunków na zimę psiakom  w naszych kojcach. Za wiele zrobić nie możemy jednak dzięki państwu wsparciu możemy choć troszkę podnieść komfort "przebiedowania" zimy.

Buda by spełniała swoje zadanie powinna być dobrze dobrana - niestety jest to u nas bardzo utrudnione. Jednakże wszystkie budy są ocieplone, bez dziur. Wyścielenie budy kocykami, poduchami niestety to nie wszystko. Ponieważ  kocyki, legowiska i inne materiałowe rzeczy nie zdadzą egzaminu, szybko przemakają. Psiak wychodzi  z budy, tarza się w śniegu, jest mokry, wraca na koc, ten zaraz staje się mokry i  może się bardzo łatwo przeziębić. Nie mamy możliwości wyścielenia bud słomą. Nie mamy ciepłego pomieszczenia, w którym psiak mógłby się ogrzać czy wysuszyć. Dlatego  musimy zadziałać z innej strony. Potrzebujemy chłonnych ręczników, którymi po spacerze będziemy mogli podsuszyć psiaki.

Marzą nam się podesty pod budę, na których psiak zanim wejdzie do swojego "domku" pozostawi brud i śnieg oszczędzając przy tym legowiska. Podesty można kupić gotowe, można zbić samemu. Jednak do tego potrzebne są materiały...

Dodatkowo chcielibyśmy zakupić osłony na kojce. Część kojcy mamy zabezpieczone jednak są i takie, na których brak osłon. Dodatkowo do każdej budy chcielibyśmy dołączyć kotary. W pierwszej kolejności myśleliśmy by samemu zrobić z kocy jednak po wielu rozmowach okazuje się, że kotary z plastikowe są lepsze i lepiej się sprawdzają.

Bardzo istotne jest odpowiednie zwiększenie racji żywieniowej. Sucha karma zamarza w miskach. Mokra karmę psiaki zjadają od razu. Mokrej karmy mamy dzięki zbiórkom ze szkół znaczną ilość, dziękujemy <3  

Oprócz karmy bardzo ważne jest, w szczególności dla starszych psiaków podawanie preparatów wzmacniających odporność. Przydałyby nam się takie cuda 😞 plus środki na stawy 😞

Miski to kolejny nasz problem. Mamy dużo misek plastikowych, które w zimie zapewne popękają. Potrzebujemy metalowe miski, garnki, wiaderka.

Spacery czyli aktywność to kolejna rzecz, która pomoże przetrwać mrozy. Bardzo potrzebujemy szelek typu EASY WALK, które ułatwiają spacery z psami niwelując ich ciągniecie. Jest to o tyle istotne, że podczas gdy jest ślisko dzięki takim szelkom wolontariusze oszczędzają swoje siły, unikają przewróceń, złamań. Są po prostu bezpieczniejsze a zarówno bezpieczeństwo psiaków jak i naszych wolontariuszy jest dla nas bardzo ważne.

Potrzebujemy wszystkich rozmiarów, może ktoś z Państwa zechciałby nam zamówić? Potrzebujemy każdy rozmiar.

https://www.sklep.petsmile.pl/produkt/492/psy-petsmile-szelki-easy-walk-dla-psow-ciagnacych-na-smyczy-kolor-czarny-s-xl.html

Łopata do śniegu, woreczki na odchody, worki na śmieci i wszystko inne co zużywa się w szybkim tempie. 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za choćby najmniejsza pomoc.

Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się troszkę podnieść komfort przezimowania psiaków.

Choć i tak, najbardziej potrzebujemy domków dla psich nieszczęść - może czekają właśnie na Ciebie? :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
570 zł z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Sylwia Berdechowska - awatar

Sylwia Berdechowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

BariB - awatar
BariB
50
Bea Wyrwas - awatar
Bea Wyrwas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna szydło - awatar
Justyna szydło
100
Małgorzata Wolińska - awatar
Małgorzata Wolińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adrianna Williams - awatar
Adrianna Williams
20
Dori - awatar
Dori
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewelina - awatar
Ewelina
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij