Zima - najokrutniejsza pora roku dla zwierząt.
Temperatura spada.
Wiecie, że kojec tak samo jak łańcuch może doprowadzić do hipotermii?
Wychłodzenie organizmu może być tragiczne w skutkach, ale szybka interwencja może uratować psa. Do hipotermii dochodzi podczas ograniczenia ruchu psa (smycz, kojec) lub po przemoknięciu (mokry śnieg, deszcz).
Marzy nam się by każdy z naszych podopiecznych znalazł ciepłe schronieni przed konkretnymi mrozami i opadami śniegu. Jednak wiemy, ze to jest po prostu nierealne 😥💔
Dlatego chcemy pomóc przetrwać im ten czas, zabezpieczyć najlepiej jak możemy.
Zorganizowaliśmy zbiórkę kocy, dywaników. karmy. Bardzo dziękujemy za wsparcie i liczymy, że i z kolejnymi potrzebami nie zostaniemy sami.
Kilka dni spędziliśmy na rozmowach z wolontariuszami/pracownikami innych schronisk by szukać dodatkowych rozwiązań umożliwiających poprawę warunków na zimę psiakom w naszych kojcach. Za wiele zrobić nie możemy jednak dzięki państwu wsparciu możemy choć troszkę podnieść komfort "przebiedowania" zimy.
Buda by spełniała swoje zadanie powinna być dobrze dobrana - niestety jest to u nas bardzo utrudnione. Jednakże wszystkie budy są ocieplone, bez dziur. Wyścielenie budy kocykami, poduchami niestety to nie wszystko. Ponieważ kocyki, legowiska i inne materiałowe rzeczy nie zdadzą egzaminu, szybko przemakają. Psiak wychodzi z budy, tarza się w śniegu, jest mokry, wraca na koc, ten zaraz staje się mokry i może się bardzo łatwo przeziębić. Nie mamy możliwości wyścielenia bud słomą. Nie mamy ciepłego pomieszczenia, w którym psiak mógłby się ogrzać czy wysuszyć. Dlatego musimy zadziałać z innej strony. Potrzebujemy chłonnych ręczników, którymi po spacerze będziemy mogli podsuszyć psiaki.
Marzą nam się podesty pod budę, na których psiak zanim wejdzie do swojego "domku" pozostawi brud i śnieg oszczędzając przy tym legowiska. Podesty można kupić gotowe, można zbić samemu. Jednak do tego potrzebne są materiały...
Dodatkowo chcielibyśmy zakupić osłony na kojce. Część kojcy mamy zabezpieczone jednak są i takie, na których brak osłon. Dodatkowo do każdej budy chcielibyśmy dołączyć kotary. W pierwszej kolejności myśleliśmy by samemu zrobić z kocy jednak po wielu rozmowach okazuje się, że kotary z plastikowe są lepsze i lepiej się sprawdzają.
Bardzo istotne jest odpowiednie zwiększenie racji żywieniowej. Sucha karma zamarza w miskach. Mokra karmę psiaki zjadają od razu. Mokrej karmy mamy dzięki zbiórkom ze szkół znaczną ilość, dziękujemy <3
Oprócz karmy bardzo ważne jest, w szczególności dla starszych psiaków podawanie preparatów wzmacniających odporność. Przydałyby nam się takie cuda 😞 plus środki na stawy 😞
Miski to kolejny nasz problem. Mamy dużo misek plastikowych, które w zimie zapewne popękają. Potrzebujemy metalowe miski, garnki, wiaderka.
Spacery czyli aktywność to kolejna rzecz, która pomoże przetrwać mrozy. Bardzo potrzebujemy szelek typu EASY WALK, które ułatwiają spacery z psami niwelując ich ciągniecie. Jest to o tyle istotne, że podczas gdy jest ślisko dzięki takim szelkom wolontariusze oszczędzają swoje siły, unikają przewróceń, złamań. Są po prostu bezpieczniejsze a zarówno bezpieczeństwo psiaków jak i naszych wolontariuszy jest dla nas bardzo ważne.
Potrzebujemy wszystkich rozmiarów, może ktoś z Państwa zechciałby nam zamówić? Potrzebujemy każdy rozmiar.
Łopata do śniegu, woreczki na odchody, worki na śmieci i wszystko inne co zużywa się w szybkim tempie.
Będziemy niezmiernie wdzięczni za choćby najmniejsza pomoc.
Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się troszkę podnieść komfort przezimowania psiaków.
Choć i tak, najbardziej potrzebujemy domków dla psich nieszczęść - może czekają właśnie na Ciebie? :)
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: