Sylwia Berdechowska - awatar

Sylwia Berdechowska

Organizator zbiórki

Zima - najokrutniejsza pora roku dla zwierząt.

Temperatura spada.

Wiecie, że kojec tak samo jak łańcuch może doprowadzić do hipotermii?

Wychłodzenie organizmu może być tragiczne w skutkach, ale szybka interwencja może uratować psa. Do hipotermii dochodzi podczas ograniczenia ruchu psa (smycz, kojec) lub po przemoknięciu (mokry śnieg, deszcz).

Marzy nam się by każdy z naszych podopiecznych znalazł ciepłe schronieni przed konkretnymi mrozami i opadami śniegu. Jednak wiemy, ze to jest po prostu nierealne 😥💔

Dlatego chcemy pomóc przetrwać im ten czas, zabezpieczyć najlepiej jak możemy.

Zorganizowaliśmy zbiórkę kocy, dywaników. karmy. Bardzo dziękujemy za wsparcie i liczymy, że i z kolejnymi potrzebami nie zostaniemy sami.

Kilka dni spędziliśmy na rozmowach z wolontariuszami/pracownikami innych schronisk by szukać dodatkowych rozwiązań umożliwiających poprawę warunków na zimę psiakom  w naszych kojcach. Za wiele zrobić nie możemy jednak dzięki państwu wsparciu możemy choć troszkę podnieść komfort "przebiedowania" zimy.

Buda by spełniała swoje zadanie powinna być dobrze dobrana - niestety jest to u nas bardzo utrudnione. Jednakże wszystkie budy są ocieplone, bez dziur. Wyścielenie budy kocykami, poduchami niestety to nie wszystko. Ponieważ  kocyki, legowiska i inne materiałowe rzeczy nie zdadzą egzaminu, szybko przemakają. Psiak wychodzi  z budy, tarza się w śniegu, jest mokry, wraca na koc, ten zaraz staje się mokry i  może się bardzo łatwo przeziębić. Nie mamy możliwości wyścielenia bud słomą. Nie mamy ciepłego pomieszczenia, w którym psiak mógłby się ogrzać czy wysuszyć. Dlatego  musimy zadziałać z innej strony. Potrzebujemy chłonnych ręczników, którymi po spacerze będziemy mogli podsuszyć psiaki.

Marzą nam się podesty pod budę, na których psiak zanim wejdzie do swojego "domku" pozostawi brud i śnieg oszczędzając przy tym legowiska. Podesty można kupić gotowe, można zbić samemu. Jednak do tego potrzebne są materiały...

Dodatkowo chcielibyśmy zakupić osłony na kojce. Część kojcy mamy zabezpieczone jednak są i takie, na których brak osłon. Dodatkowo do każdej budy chcielibyśmy dołączyć kotary. W pierwszej kolejności myśleliśmy by samemu zrobić z kocy jednak po wielu rozmowach okazuje się, że kotary z plastikowe są lepsze i lepiej się sprawdzają.

Bardzo istotne jest odpowiednie zwiększenie racji żywieniowej. Sucha karma zamarza w miskach. Mokra karmę psiaki zjadają od razu. Mokrej karmy mamy dzięki zbiórkom ze szkół znaczną ilość, dziękujemy <3  

Oprócz karmy bardzo ważne jest, w szczególności dla starszych psiaków podawanie preparatów wzmacniających odporność. Przydałyby nam się takie cuda 😞 plus środki na stawy 😞

Miski to kolejny nasz problem. Mamy dużo misek plastikowych, które w zimie zapewne popękają. Potrzebujemy metalowe miski, garnki, wiaderka.

Spacery czyli aktywność to kolejna rzecz, która pomoże przetrwać mrozy. Bardzo potrzebujemy szelek typu EASY WALK, które ułatwiają spacery z psami niwelując ich ciągniecie. Jest to o tyle istotne, że podczas gdy jest ślisko dzięki takim szelkom wolontariusze oszczędzają swoje siły, unikają przewróceń, złamań. Są po prostu bezpieczniejsze a zarówno bezpieczeństwo psiaków jak i naszych wolontariuszy jest dla nas bardzo ważne.

Potrzebujemy wszystkich rozmiarów, może ktoś z Państwa zechciałby nam zamówić? Potrzebujemy każdy rozmiar.

https://www.sklep.petsmile.pl/produkt/492/psy-petsmile-szelki-easy-walk-dla-psow-ciagnacych-na-smyczy-kolor-czarny-s-xl.html

Łopata do śniegu, woreczki na odchody, worki na śmieci i wszystko inne co zużywa się w szybkim tempie. 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za choćby najmniejsza pomoc.

Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się troszkę podnieść komfort przezimowania psiaków.

Choć i tak, najbardziej potrzebujemy domków dla psich nieszczęść - może czekają właśnie na Ciebie? :)

Wybierz kwotę

Sylwia Berdechowska - awatar

Sylwia Berdechowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 15

BariB - awatar
50
BariB
Bea Wyrwas - awatar
50
Bea Wyrwas
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Justyna szydło - awatar
100
Justyna szydło
Małgorzata Wolińska - awatar
20
Małgorzata Wolińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Adrianna Williams - awatar
20
Adrianna Williams
Dori - awatar
25
Dori
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewelina - awatar
20
Ewelina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.