Pamiętacie jeszcze chłopaków z tamtych „złotych” lat, którzy seryjnie sięgali po mistrzostwo i medale mistrzostw Polski w hokeja? Dwie dekady, niemal trzydzieści wywalczonych krążków i pucharów, w tym te najważniejsze na krajowym podwórku: siedem złotych. W Europie też miały miejsce niezapomniane chwile, do których powrócimy pamięcią. Wielu z tych chłopaków, to dziś klubowe legendy i postaci zasłużone dla biało-czerwonych pasiastych barw.
Hokeiści Cracovii. Twardziele. Faceci z innej gliny. Wojownicy. Charakterni ludzie. Zwycięzcy. Gladiatorzy. Normalni faceci. Koledzy. Przyjaciele. Bracia. Kumple. Jajcarze…
Pomników hokeistom w Polsce jeszcze nie stawiają, ale jeśli kiedyś do tego dojdzie, to niektórzy z bohaterów tej opowieści powinni się swoich doczekać w kilku miejscach w Polsce. Lata dwutysięczne zapisały się złotymi zgłoskami w historii pasiastego i polskiego hokeja. Bracia - Leszek i Daniel – Laszkiewicz, Rafał Radziszewski, Damian Słaboń, Michał Piotrowski, maser Krzysiek Kozdronkiewicz, Andrzej Pasiut i oczywiście Rudolf Rohacek, któremu stuknęła „18” na stanowisku trenera Comarch Cracovii. Bohaterów było wielu, trudno wymienić wszystkich, nie zawsze były to pierwszoplanowe role, ale każdy znał swoje zadania. To była swoista kompania braci. Grupa facetów, która rozumiała się bez słów – zarówno na lodzie jak i poza nim. Tam też żaden z nich nie zostawiał nikogo „na lodzie”.
Film „Józef Kałuża – legenda wiecznie żywa”, który zrealizowaliśmy w ramach działalności Stowarzyszenia Sportowa Kultura w 2022 roku, był poświęcony wybitnej postaci w historii krakowskiego i ogólnopolskiego futbolu, a naszym kolejnym projektem jest mini-serial poświęcony ”tłustym” czasom hokejowej Cracovii. Piękne wspomnienia złotych medalistów i reprezentantów Polski, trenerów, ludzi ze sztabu, z zaplecza… Ludzi, którzy na hokeju w Krakowie zjedli zęby. I to dosłownie!
Pierwsze odcinki pokazywać będziemy Wam regularnie, jednak to projekt bardzo duży, rozpisany zarówno na ten, jak i na 2024 rok. Oglądaliście nasz dokument o Józefie Kałuży i wiecie, że Was nie zawiedziemy. Zrobimy to profesjonalnie, merytorycznie i przede wszystkim w sposób, który sprawi, że nie będziecie mogli się oderwać od monitorów. Niestety czasy, jakie nas zastały są ciężkie. Szalejąca inflacja i wzrost kosztów sprawił, że zakup materiałów filmowych, licencji i wszelkiego rodzaju backgroundu znacząco wzrósł, dlatego też musimy prosić Was o duże zaangażowanie finansowe w tej projekt. Za większość materiałów potrzebnych do pracy, w tym muzykę, płacimy w obcej walucie, co znacząco podwyższa koszty. Dlatego potrzebować będziemy 50 tysięcy zlotych na ten projekt.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!