Joanna Rynkowska - awatar

Joanna Rynkowska

Organizator zbiórki

Jestem mamą dwóch nastoletnich synów. Wychowuję Ich sama. Tata zmarł dwa lata temu w listopadzie. Potrzebną kwotę zbieram dla młodszego syna Mateusza. Syn powinien mieć terapię, socjoterapię ze względu na swoje trudne zachowania opozycyjno buntownicze, a nawet zagrożenie niedostosowaniem społecznym. Martwię się, że dotychczasowe kroki, które podejmowałam, aby pomóc synowi, nie przynoszą pożądanych rezultatów. Jak tylko dowiedziałam się, że taka terapia jest możliwa to zajęłam się szukaniem środków. Ze względu na wiek syna, 12 lat to już sporo, terapia jest długotrwała i trudniejsza. Znam wspaniałych profesjonalnych specjalistów, którzy mogliby poprowadzić tę terapię. Zdobyli już moje zaufanie i wierzę, że dzięki Nim jest możliwe to co mnie często przerasta. Żyję też nadzieją, że moje dziecko w przyszłości będzie dobrym człowiekiem, porządnym obywatelem i świetnym pływakiem. Mateusz obecnie zajmuje się pływaniem, jeździ prawie codziennie na treningi. Każda mama, każdy rodzic pragnie  dla swojego dziecka zdrowia. Przede wszystkim, żeby normalnie funkcjonowało w społeczeństwie. Piszę to z nadzieją, że przyjdzie pomoc. Pomoc w coraz zdrowszym funkcjonowaniu młodego człowieka . Z góry dziękuję za każdą, dosłownie każdą pomoc. Miesięczny koszt terapii to 4500 zł.Chciałabym móc zapewnić synowi terapię przynajmniej do końca roku szkolnego. Z nadzieją Joanna, mama Mateusza.

Poniżej nieco informacji nt w/w zaburzenia, ze strony www.centrumdobrejterapii.pl

Zaburzenia zachowania rozpoznajemy wtedy gdy dziecko lub nastolatek w powtarzalny sposób przekracza normy społeczne, a nawet łamie prawo. U dzieci nasilenie takich zachowań bywa zwykle nieco mniejsze i nie przekracza norm prawnych – rozpoznaje się wtedy zaburzenia opozycyjno-buntowniczne.

Zaburzenia zachowania i zaburzenia opozycyjno-buntowniczne występują nawet u 10% dzieci i nastolatków. Częściej stwierdza się je u chłopców.

Objawy

Zaburzenia opozycyjno-buntownicze przejawiają się tendencją do buntu i konfliktów z osobami reprezentującymi autorytet (rodzice, nauczyciele, inni opiekunowie). Dziecko odmawia spełniania poleceń, postępuje na przekór oczekiwaniom, przeciwstawia się ustanowionym zasadom, często „wchodzi w dyskusje” z dorosłymi, zamiast spełniać ich polecenia, zachowuje się prowokacyjnie, z rozmysłem sprawia innym przykrość, a jednocześnie jest bardzo wrażliwe na swoim punkcie i długo rozpamiętuje urazy. Zdarzają się ataki gwałtownej złości i agresji, zwłaszcza wtedy gdy coś się dzieje nie po jego myśli. Rodzice często opowiadają, że dziecko potrafi jednak zapanować nad swoim postępowaniem i zachowuje się bardzo poprawnie w nowych sytuacjach lub wobec mniej znanych osób.

Jeśli zachowania dziecka znacznie przekraczają normy społeczne i pojawiają się działania niezgodne z prawem (kradzieże, włamania, ucieczki z domu, picie alkoholu, stosowanie narkotyków, wagary, itp.) oraz naruszające nietykalność innych osób (pobicia, pogróżki, zastraszanie, itp.), rozpoznaje się zaburzenia zachowania. Częściej, choć nie zawsze, dotyczą one nastolatków i wielu przypadkach poprzedzają je zaburzenia opozycyjno-buntowniczne w okresie dzieciństwa.


Aktualności

 • Joanna Rynkowska - awatar

  Joanna Rynkowska

  03.05.18
  03.05.18

  Kochani, terapia się odbędzie! To jest pewne. Bo niestety jest taka konieczność. Jednak to co się zmieni, to osoba prowadząca. Szukam i czekam. Na pewno odezwę się w tym miejscu jak będą znane szczegóły sprawy. Proszę o cierpliwość. Dziękuję jeszcze raz bardzo serdecznie za pomoc, za serce, za zrozumienie i słowa pociechy. Bardzo dziękuję. Pieniądze czekają na wyznaczony pierwotnie cel. Jeśli ktoś z Państwa miałby potrzebę jakiś inforamcji podaję ponownie emaile do mnie arynkowska4@wp.pl Pozdrawiam wszystkich ciepło, życząc udanej, spokojnej, słonecznej majówki. Joanna Rynkowska

Komentarze

 • Oskar Cieślakowski (lcats) - awatar

  Oskar Cieślakowski (lcats)

  24.03.18
  24.03.18

  Wszystkiego dobrego

  • Joanna Rynkowska - awatar

   Joanna Rynkowska - Organizator zbiórki

   25.03.18
   25.03.18

   Jestem wdzięczna :-)) pozdrawiam serdecznie.

 • Bartosz Szpak - awatar

  Bartosz Szpak

  19.03.18
  19.03.18

  Pozdro łapcie 2 dychy

  • Joanna Rynkowska - awatar

   Joanna Rynkowska - Organizator zbiórki

   25.03.18
   25.03.18

   łapiemy i bardzo dziękujemy:-))

 • Maciej Krzywosz LCTS - awatar

  Maciej Krzywosz LCTS

  06.03.18
  06.03.18

  Maciej Krzywosz LCTS | pozdrawiam cieplutko Pani Joanno!

  • Joanna Rynkowska - awatar

   Joanna Rynkowska - Organizator zbiórki

   07.03.18
   07.03.18

   Dziękuję serdecznie :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.01.18
  26.01.18

  będzie dobrze

  • Joanna Rynkowska - awatar

   Joanna Rynkowska - Organizator zbiórki

   26.01.18
   26.01.18

   :-)) dziękuję serdecznie

Joanna Rynkowska - awatar

Joanna Rynkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 97

Jonek Janiszewski - awatar
20
Jonek Janiszewski
Alina Lewandowska - awatar
100
Alina Lewandowska
Mateusz Mikos LCATS - awatar
15
Mateusz Mikos LCATS
Paweł Sidorek LCTS - awatar
20
Paweł Sidorek LCTS
Adrian Kostrzewski LCATS - awatar
20
Adrian Kostrzewski LCATS
Jakub Jaroszewski - awatar
50
Jakub Jaroszewski
Wojciechowski - awatar
20
Wojciechowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Szymon Ciechanowicz lcats - awatar
20
Szymon Ciechanowicz lcats
Staszek lubowiecki lcats - awatar
20
Staszek lubowiecki lcats

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.