Zbiórka Głodzony buldog - zdjęcie główne

Głodzony buldog

740 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wieczór 12 maja 2021 r. nie był dla nas spokojny. Interweniowaliśmy w sprawie głodzonego psa w typie rasy buldog francuski.

Zostaliśmy poinformowani, że w jednej z kamienic w samym centrum Wrocławia przebywa buldog francuski, który nie jest wyprowadzany na spacery i nie jest odpowiednio karmiony, a właściwie to jest głodzony.

Właścicielem psa jest obywatel Korei, który pozostawia go w mieszkaniu na długie godziny i nie zapewnia opieki.

Pojechaliśmy sprawdzić sytuację. Niestety interwencja nie była łatwa. Właściciel psa absolutnie nie chciał z nami rozmawiać i po prostu zamknął nam drzwi przed nosem.

Nim zdążyliśmy opuścić klatkę schodową usłyszeliśmy krzyki dochodzące z mieszkania, w którym byliśmy.

Współlokatorka mężczyzny u którego interweniowaliśmy zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Zareagowaliśmy i wezwaliśmy policję. Z uwagi na to ze kobieta czuła się zagrożona, podjęliśmy próby bezpośredniej pomocy, próbując powstrzymać mężczyznę przed atakiem przemocy. 

Na szczęście na miejsce szybko dotarła policja.

Podczas gdy mężczyzna zajęty był krzyczeniem i wymachiwanie rękami przed kobietą, z mieszkania wybiegł pies. Był to owy buldożek. Biegał zestresowany po klatce schodowej, próbując uciec. W tym momencie widząc psa znacznie wychudzonego, podjęliśmy decyzję o jego zabezpieczeniu.

Udaliśmy się z nim do lekarza weterynarii, w opinii którego pies jest wychudzony, ma liczne stany zapalne i zaniedbania w profilaktyce weterynaryjnej.

Po badaniu ustalono, iż zwierzę jest w kondycji ogólnej słabej, ciągłość skóry zachowana, węzły chłonne niepowiększone, hipotermia, wychudzenie - brak podściółki tłuszczowej, sterczącalinia grzbietu, zapadnięte doły głodowe, łupież – spowodowany obecnością Malassezia pachydermatis, przewlekły stan zapalny zewnętrznego przewodu słuchowego(otitis externa), stan zapalny skóry małżowin usznych (prawdopodobna przyczyna to intensywne drapanie wywołane świądem), hiperkeratoza nosa, stan zapalny kończyn przednich ( pododermatitis) , przewlekły stan zapalny gruczołów około odbytowych, suka w stanie ciażyurojonej (graviditas nervosa). Wszystkie te dolegliwości, a w szczególności znaczne wychudzenie jak i przewlekłość stanów zapalnych świadczą o tym, iż właściciel zaniedbywał psa, nie zaspokajając jego podstawowych potrzeb.


Co więcej 2 letni pies absolutnie nie potrafi utrzymać w domu czystości, co potwierdza fakt, że był nie wyprowadzany i załatwiał się w domu.

Pies został interwencyjnie odebrany i do czasu decyzji administracyjnej pozostanie pod naszą opieką. Złożyliśmy również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania nad zwierzętami. 


Niestety, ale takie interwencje to nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla naszych inspektorów. Oprócz tego jesteśmy teraz nękani przez różnych „znajomych” właściciela buldożki.


My jednak się nie poddamy i zrobimy wszystko, by to organy sprawiedliwości zbadały sprawę. Tu istotnie został zaburzony dobrobyt psa, a nawet zagrożone jego życie, ponieważ istnieje ryzyko że w przypadku pozostania tam psa mogłoby dojść nawet do śmierci głodowej. Dlatego zabraliśmy psa. Teraz sprawa zajmą się odpowiednie służby

Obecnie sunia jest karmioną specjalistyczną karmą z uwagi na alergie. Wdrożyliśmy leczenie, które z uwagi na przewlekłość stanów zapalnych generuje duże koszty. Żeby ją uratować potrzebujemy funduszy, których na ten moment nie mamy. Pod naszą opieką obecnie jest ponad 70 zwierząt. 

Pomóżcie nam proszę 🙏

740 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 19

Bart420 - awatar
Bart420
100
Oliwka Muszyńska - awatar
Oliwka Muszyńska
10
Przemysław Nycz - awatar
Przemysław Nycz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maria Drozd - awatar
Maria Drozd
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał Korejwo - awatar
Michał Korejwo
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij