Zbiórka Głuchy Mateusz stracił Ojca, Dom - miniaturka zdjęcia

Głuchy Mateusz stracił Ojca, Dom Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Głuchy Mateusz stracił Ojca, Dom - zdjęcie główne

Głuchy Mateusz stracił Ojca, Dom

335 520 zł  z 325 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 263 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Roszko - awatar

Grzegorz Roszko

Organizator zbiórki

Mateusz rodzi się głuchoniemy, mając 17lat pokonuje raka, ale dopiero wyrzucenie go z domu po śmierci Ojca przez dalszą rodzinę staje się ciosem nie do przezwyciężenia - ciosem czyniącym Mateusza bezdomnym i osamotnionym. Bez naszej pomocy Kochany Przyjacielu nie uda się wyprowadzić chłopaka z bezdomności. Obejrzyj reportaż - o mnie, moich adoptowanych chłopakach, jak i o tym co się stało z Mateuszem. 

Pięć lat temu rozpoczęliśmy zbiórkę wyznaczając cel -jednak inflacja, pandemia, wojna i wzrost cen nieruchomości przez te lata oraz potrącenie prowizji operatora pomagam.pl  sprawiło, że nie damy rady kupić jeszcze niczego - więc jesteśmy zmuszeni nie zatrzymywać zbiórki, a nawet prosić usilnie wszystkich Was Kochani o pomoc dalszą. 

Długi czas zbiórki obniża szansę szybkiego zakupu mieszkania - dlatego w 2023 roku usilnie prosimy o przyspieszenie - POMÓŻ - ten rok musi być rokiem ostatecznym zakończenia naszej akcji i wyjścia Matiego z bezdomności. Szukamy mieszkania -może pomożesz.
Poniżej historia Mateusza i opis zbiórki w j polskim i angielskim  - polecam - przeczytaj i wejdź do naszej Rodziny Przyjaciół Matiiego ...  

                                               

                                      FOR ENGLISH TRANSLATION, SEE BOTTOM OF PAGE.

Mateusz-bo o nim chcę Ci Przyjacielu Drogi powiedzieć - urodził się całkowicie głuchoniemy i już to wystarczyłoby dla jednego człowieka. Nie wiem jak ja czy Ty poradzilibyśmy sobie z tą niepełnosprawnością. On uczy się i staje się ministrantem, walczy o miejsce na ziemi.

Niestety w gimnazjum zachorowuje na raka kości. Walka, operacja, chemioterapia i po kilku latach koszmar jest zażegnany. Kończy szkołę średnią zdobywa zawód kucharza. Po szkole rozpoczyna pracę na kuchni - wielki sukces dla osoby głuchoniemej całkowicie.

Z początkiem ub roku traci pracę, równocześnie u Ojca z którym mieszka u Rodziny wykryty zostaje rak- w lutym umiera mu Tato - najbliższa osoba.

I wtedy zaczyna się najgorsze -tak, tak -Przyjacielu Drogi -trudno uwierzyć, że spada jeszcze większy horror niźli to co Ci opisałem. Teraz proszę Cię otwórz serce, skoro doczytałeś do tej pory...

Kiedy umiera Ojciec, wtedy rozpętuje się piekło na ziemi dla Mateusza. Bliscy usuwają go z domu, staje się bezdomny, tracąc przede wszystkich najbliższe osoby, którym przecież ufał. Kilkukrotne interwencje księdza Tomasza Filinowicza z Wrocławskiego Duszpasterstwa Głuchoniemych nie przynoszą złagodzenia sytuacji.

Bez pracy, bez domu zamieszkuje u Przyjaciela księdza Tomasza, czyli u mnie Drogi Przyjacielu i wiem , że na moim miejscu zrobiłbyś idealnie tak samo - nie pozwoliłbyś na tułaczkę i mieszkanie na ulicy tego chłopaka - wiem o tym, bo nadal czytasz ze wzruszeniem mój list do Ciebie. Dlatego jesteś nam Drogi, a Bóg stawia Ci Matiego na Twojej Drodze -teraz za moim pośrednictwem... .

Rozpoczyna się wielka batalia, aby pomóc chłopakowi stanąć na nogi, zapewnić mu byt i przyszłość. Trudno tu opisać całą drogę, na której napotykane często problemy i kłody. 

Jednak zaczęli się pojawiać wokoło Mateusza dobrzy ludzie -ludzie, do których i Ciebie zapraszam. Dołącza Wspólnota Modlitewna Dzieci Medjugorja i znajdujemy pracę dla Mateusza. Znów staje się aktywny i wszystkie pieniądze - dzięki temu, że mieszka u mnie całkowicie za darmo- wszystkie pieniądze odkłada na swoje mieszkanie.

To cel zbiórki, aby wesprzeć jego zbieranie -poprzez dołożenie się do tego trudu. To jak Cyrenejczykowe niesienie krzyża - choć Ty Przyjacielu nie jesteś zmuszany do tego. Ja wiem, że skoro czytasz tutaj - to Wielkie Twojej Serce i Miłość  może Cię jedynie przymusić i już dziękuję Ci za to, że tu jesteś. Już chciałbym Cię poznać :)

Największym pragnieniem tego chłopca jest mieszkanie - Ciepło domu, bezpieczeństwo, że nie będzie na ulicy. 

Zorganizowaliśmy zbiórkę wśród tych co otwarli Serducha, aby sprawić mu to mieszkanie. Wiem, że też nie będziesz obojętny skoro nadal czytasz moje słowa pełne Miłości do Ciebie i Mateusza. Znajomi już zorganizowali pomoc - jedni jednorazową, drudzy co miesięczną. Ale nie damy rady sami. Każda kwota jest na wagę Miłości Boga (nie na wagę złota), bowiem wiemy, że tego dokonamy udziałem wielu ludzi dobrej woli - to co kiedyś nazwiemy Cudem Boga- bo już sam pomysł graniczył z cudem, czy wręcz szaleństwem, żeby w ogóle z takimi myślami nie być okrzyczanymi od wariatów:)

Do tego Cudu właśnie Ty dołączyłeś - i konkretnie Ciebie ja Grzesiek Roszko- konkretny człowiek z otwartym sercem, które otwieram przed Tobą i proszę o Twoją Przyjaźń względem Mateusza w imieniu swoim i całej Wspólnoty Modlitewnej Dzieci Medjugorje, a więc grona ludzi którzy zapewniają Cię o codziennej modlitwie za każdego ofiarodawcę - nawet jeśli nie jesteś sam wierzący - spokojnie! :)

Dokonamy tego Cudu- Szaleńców Pana Boga:) wśród których jest i ks Tomasz i wielu wspaniałych ludzi takich jak Ty - czujących podobnie jak Ty, po przeczytaniu tego Listu.

Grzegorz Roszko Wrocław tel. 791 813 616

Prosimy też o informacje kontaktowe dla osób które zdecydują się pomóc - chcemy po zakupie mieszkania-wyremontowaniu i urządzeniu Matiego - zaprosić wszystkich aby ujrzeli Swoje Dzieło - Nasze Dzieło - Dzieło Miłości Boga we Wszystkich Nas.

Telefon swój daję abyś mógł mnie zapytać o wszystko - dla wątpiących powiem, że spotkam się z każdym kto wyrazi taką wolę. Teraz Mateo mieszka u mnie, daję mu wszystko za darmo - wikt i opierunek :) - jeśli to dałem Jemu - to Tobie- mogę dać swój czas na rozmowę, spotkanie i opowiedzenie wszystkiego już ze szczegółami, abyś z przekonaniem Serca mógł mu pomagać jak wszyscy, bo stałeś się Jego Przyjacielem :)

Dziękuję Ci Przyjacielu 

Grzegorz

Informujemy "

Zbiórka jeszcze działa - można wpłacać na wyposażenie mieszkania za co z góry już dziękuje sam Mateusz. Bóg zapłać. 

Informacja 23.01.2023

Kochani zamieszczamy na gorąco wykonane zdjęcia po zakupie mieszkania Mateusza - radość jest wielka i ogromne emocje - w końcu się udało wypełnić Dzieło Boga - w nidu dziesiejszym 23.01.2023 podpisany został akt notarialny. Wszystkim Dobrodziejom Mateusza Bóg zapłać.

Nadal wpłaty już na wyposażania mieszkania mile widziane :) :) 

ENGLISH TRANSLATION


Mateusz, someone dear to me whom I would like to tell you about, was born completely deaf. I do not know how I, or you, would cope with this disability. Mateusz, however, did not let his become a burden for him. He loves life, is determined to learn and show courage as he fights for his place on this Earth.

As a teenager, Mateusz was diagnosed with bone cancer. After years of struggle, one operation and chemotherapy, Mateusz won his battle and the nightmare was over. He finished school, trained to become a chef and started to work - a huge success for somebody with his disability.

At the start of last year, Mateusz was faced with the most difficult time in his life; his father, the closest and most trusted person he had was diagnosed with cancer and passed away. Mateusz ' mother left them a few years ago, and so Mateusz was left alone.

At the day of the funeral, Mateusz' grandmother asked him to move out of her home, even though she knew he had nowhere else to go. When he realised what she was asking him to do, he was shocked. After the death of his father, it was his grandmother in whom he looked for comfort. She was his closest relative, someone he trusted. At the same time, he lost his job.

At this time many people that knew him tried to help. People from his local church, including a priest from his parish, Father Tomasz Filinowicz, who was also the leader of the Pastoral Care for Deaf People in Wroclaw, Poland, spoke with his grandmother and asked her to change her mind, but without success.

Mateusz was homeless, without a father and without an income. Seeing the hopelessness of the situation, and the pain this young man was going through encouraged one of the parishioners and a friend of Father Tomasz to invite him into his home. That person was me. I believe that it is not a coincidence that you are now reading this. I believe that God wanted you to hear his story. Please, open up your heart and consider joining us as we do whatever we can to help Mateusz. It can be trough prayer, or financial support.

Many people reacted to Mateusz' suffering with kindness. Together, we decided to start raising money to buy for him a small flat. Friends, my own relatives, but also strangers touched by his story, began to donate whatever they could to make this dream a reality. We are still far for our target but seeing people willing to give something that is theirs- to someone that has very little - is incredibly moving. Mateusz was devastated when his own grandmother pushed him away. Knowing that there are individuals who care, gives him hope.

After a few months of unemployment, and with the help of the parish community, Mateusz found new a job. He is able to save everything that he earns, because he is living with me completely for free.

We decided to reach out to people beyond our community and hope to find others who are willing to support Mateusz, joining us on this difficult, but wonderful journey. It is wonderful, because it exposed so many good hearts and renewed Mateusz' hope for a better tomorrow.

All individuals who support Mateusz either through prayer of financially can be sure of our prayers and the prayers of our local prayer group in our parish in Wroclaw. We are deeply grateful for all of the love and support that Mateusz received.

If you wish to support us financially, you can make a transfer through PayPal. This site is in Polish, but you can change the language to English by clicking on the Polish flag at the top of the page. If you wish, you can share this on Facebook or Twitter, or let you friends know about this project in other ways. This is greatly appreciated.

20zł is approximately 4GBP

50zł is approximately 10GBP

100zł is approximately 20GBP

200zł is approximately 40GBP

1000zł is approximately 200GBP

After selecting PayPal, the site asks for your email. You will be asked to donate 5zł (approximately 1GBP) to support the fundraising website Pomagam.pl. You can change this to 2zl, or 10zl if you wish. 

Thank you for your kindness. May God bless you.

Grzegorz 

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Grzegorz Roszko - awatar

  Grzegorz Roszko

  21.02.2023
  21.02.2023

  Trwają dalsze prace z wyposażaniem i urządzaniem mieszkania Mateusza. Przyjechały materace do tapczanika w sypialni.
  Wszystkim, którzy nadal pomagają wpłacając poprzez stronę https://pomagam.pl/gluchyDOM serdeczne i od serca Bóg zapłać.

  Zdjęcie aktualizacji 113 611

Komentarze


 • Krystyna - awatar

  Krystyna

  27.02.2023
  27.02.2023

  Mati. Jeszcze grosik do tych roletek. Pozdrawiam serdecznie. Panie Grzegorzu. Przez pana ręce Stwórca dokonał wielkiego dzieła. Z Panem Bogiem. ❤️

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   28.02.2023
   28.02.2023

   ❤️❤️

 • Krystyna - awatar

  Krystyna

  26.02.2023
  26.02.2023

  Tak bardzo się cieszę Mateuszu, że urządzasz to Swoje małe Betlejem. Ze wzruszeniem oglądam kolejne zdjęcia, dziękując Bogu za Aniołów, którzy Cię otaczają. Pozdrawiam Ciebie I Pana Grzegorza. Pamiętam w modlitwie 🙏😊❤️

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   27.02.2023
   27.02.2023

   ❤️ podziękowania od Mateusza, powiedział że będzie na roletki na okna. Jego szczęście to są właśnie wszyscy Aniołowie, nowi Przyjaciele cała Rodzina tego Dzieła Pana Boga razem z Panią -Pani Krzysiu ❤️. Dziękuję

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.02.2023
  22.02.2023

  dokladam mala kolejna cegielke, pewnie sie przyda :)) pozdrawiam serdecznie B

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   22.02.2023
   22.02.2023

   Bóg zapłać. Podziękowania od Mateusza - serdeczna wdzięczność za okazane Serce.

 • Wioletta - awatar

  Wioletta

  21.02.2023
  21.02.2023

  Mati urządzaj to swoje wymarzone gniazdko🥰🥰🥰

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   21.02.2023
   21.02.2023

   ♥️

 • Dorota - awatar

  Dorota

  14.02.2023
  14.02.2023

  Radość z mieszkania Mateusza jest wielka! Jeszcze chyba nigdy jedno mieszkanko nie cieszyło tak wielu osób ;) Niecierpliwie czekamy również na Andrzeja :)

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   15.02.2023
   15.02.2023

   Dziękuję za miłe słowa - te dotyczące Andrzeja również, a może szczególnie. Mimo, iż nikt jeszcze nie poznał jego historii to jednak odczuwam dość mocną wstrzemięźliwość, a może się mylę. Mateusz szczęśliwy po pachy :) Nigdy przedtem nie widziałem kogokolwiek z takim ogromem radości jak i wdzięczności. Bóg zapłać za okazane Serce i za wpłatę.

335 520 zł  z 325 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 263 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Roszko - awatar

Grzegorz Roszko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 263

Wioletta - awatar
Wioletta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jolanta Laskowska - awatar
Jolanta Laskowska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Barbara - awatar
Barbara
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kane jbzd - awatar
Kane jbzd
50
Norbert - awatar
Norbert
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij