Zbiórka Śmiechoterapia - czy to działa - miniaturka zdjęcia

Śmiechoterapia - czy to działa Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Śmiechoterapia - czy to działa - zdjęcie główne

Śmiechoterapia - czy to działa

1 480 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Sady - awatar

Piotr Sady

Organizator zbiórki

Nazywam się Piotr Sady i zajmuję się nauką o śmiechu, czyli Gelotologią.

Gelotologia to nauka zajmująca się badaniem śmiechu i jego wpływu na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Termin wywodzi się z greckiego słowa „gelos”, co oznacza „śmiech”.  Gelotologia jest stosunkowo nową dziedziną, która łączy elementy psychologii, medycyny, socjologii i neurologii, aby zrozumieć, jak śmiech wpływa na organizm ludzki.

 Śmiechoterapia to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje śmiech jako narzędzie do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Opiera się na założeniu, że śmiech wyzwala pozytywne emocje, redukuje stres, wzmacnia układ odpornościowy oraz poprawia samopoczucie. Śmiechoterapia może być stosowana indywidualnie lub w grupach, a jej celem jest nie tylko dostarczenie radości, ale także zwiększenie poczucia relaksu i ogólnej jakości życia. Jest popularna w terapii zajęciowej, szpitalach, a także jako forma wsparcia w codziennym radzeniu sobie z wyzwaniami.

Chcę odwzorować badanie medyczne nad Śmiechem - czy śmiechoterapia naprawdę działa? Czy naprawdę rozładowuje stres i pomaga zwalczyć depresję? Zwłaszcza w naszym kraju, czy zadziała na Polaków?

W tym celu poddamy 4 grupy (po 20 osób w każdej grupie) terapii śmiechem trwającej przez 6 tygodni - 2 razy w tygodniu. Pod okiem lekarzy psychologów, psychiatrów, endokrynologów i neurologów zbadamy markery stresu i poziomy hormonalne oraz przeprowadzimy ankiety subiektywnych odczuć osób badanych.

Całość pod okiem kamery dokumentalnej - obserwując bohaterów od początku do końca eksperymentu. Pozyskany materiał przekujemy w film dokumentalny z potencjałem festiwalowym - chcemy tak stworzyć dzieło, aby wysyłać je na selekcję najważniejszych festiwali światowych - Polski akcent w światowej kulturze

Pieniądze są potrzebne na:

- przygotowanie miejsca, rekrutację osób do badania, badania medyczne Uczestników i interpretacja wyników (lokacje w 4 różnych miastach, około 100 osób)

- przygotowanie  merytoryczne i opiekę medyczną całego przedsięwzięcia - nadzór lekarski, trenerzy śmiechoterapii - 10 osób

- sprzęt filmowy z obsługą do rejestracji przebiegu eksperymentu, koordynacja, transport, obsługa sprzętu, postprodukcja, marketing festiwalowy, nakłady na promocję, serwis SM.

Jestem wdzięczny za każde wsparcie, odwdzięczę się e-bookiem z informacjami o Gelotologii i śmiechoterapii, chętnie poprowadzę sesję śmiechu dla hojniejszych Darczyńców.

Każdy Fundator zostanie wymieniony w specjalnej sekcji podziękowań w napisach filmu dokumentalnego.

Zapewniamy transparentność działań, a całość produkcji będziemy transmitować na dedykowanej Platformie - 

Obecnie Gelotologia jest rozpoznawaną dziedziną nauki, a badania nad śmiechem kontynuowane są na całym świecie. Śmiech jest wykorzystywany nie tylko w terapii, ale również w edukacji, pracy zespołowej, oraz jako narzędzie poprawiające dobrostan w życiu codziennym.

Badania nad śmiechem pokazują, że może on poprawiać jakość życia, wzmacniać układ odpornościowy, redukować poziom stresu, a także wspierać zdrowie psychiczne. W efekcie, Gelotologia przyczyniła się do wzrostu zainteresowania zdrowym stylem życia, w którym śmiech pełni kluczową rolę.

Zapraszam do pomocy, nasze dzieło zobaczy cały Świat!

1 480 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Sady - awatar

Piotr Sady

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Magda - awatar
Magda
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgosia - awatar
Małgosia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Magdalena - awatar
Magdalena
100
Karolina Ziontek - awatar
Karolina Ziontek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
29
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij