Fundacja Gniazdo Os

730 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Myślisz że temat nie dotyczy Ciebie? Że w Twoim otoczeniu takie rzeczy się nie dzieją?


Często czytamy w mediach o kolejnych osobach, które przyznały się do bycia molestowanymi w dzieciństwie. Większości ofiar udaje się to dopiero po kilkunastu lub po kilkudziesięciu latach od zdarzenia, kiedy rana jest już zabliźniona, jednak czasem jest już za późno. Ofiary molestowania można spotkać na każdym szczeblu drabiny społecznej;

Weźmy jako przykład Marylin Monroe. Każdy zna to nazwisko. Każdy kojarzy ją za sukcesy w modelingu, aktorstwie czy po prostu jako ikonę popkultury. Jednak tak jak życie dorosłe obfitowało w sukcesy, tak dzieciństwo było nieprzebrane w smutki, przemoc, ból i cierpienie. Odrzucona przez rodzinę, molestowana w domach zastępczych i nienawidzona przez kobiety, które miały zastąpić matki, ale one obwiniały ją o uwodzenie mężów. Szybko zrozumiała, że seksualność służy do osiągania celów. Osiągnęła swoje założenia, była sławna, mężczyźni jej pożądali, mogła mieć wszystko. Niestety skończyła tragicznie, bo to nie zapełniło jej pustki i nie wyleczyło jej z traumy. Odbierała się jako obiekt, spełniającym oczekiwania innych i wątpliwe żeby wszystko zakończyło się w ten sposób gdyby nie trudne dzieciństwo.

Jej historia jest znana ze względu na jej popularność. Jednak codziennie mijamy takie osoby nie mając świadomości jak wygląda ich dzień. Czasem dzieciństwo, zamiast być beztroskie, pełne jest lęku, poczucia winy i wstydu.


Nikt nie lubi pamiętać bolesnych wydarzeń. Spychamy je wtedy w otchłań pamięci. Stosujemy tak zwane wyparcie, udajemy, że czegoś nie ma, że się nie wydarzyło, a my o tym nie pamiętamy. Tak jest łatwiej. Nie ma gorszego bólu emocjonalnego niż jakiekolwiek wymuszone stosunki seksualne, kiedy powinno się być beztroskim dzieckiem. Szczególnie, że sprawcami są zazwyczaj członkowie rodziny, którym ufamy ponad wszystko.


Badania pokazują, że pozostawiającym po sobie głęboki ślad w psychice i pociągającym poważne problemy w późniejszym życiu, jest przemoc seksualna. Dotyka ona wszystkich sfer funkcjonowania człowieka: fizycznej, psychicznej i duchowej. Najczęściej zawiera cechy wszystkich rodzajów przemocy. Osoby krzywdzone za młodu w późniejszym życiu często reagują ucieczką, wycofaniem i rezygnacją na zdarzenia, które wydają im się zagrażające. Wynikają one z próby bronienia siebie i uniknięcia kolejny raz odrzucenia. Mają niskie poczucie własnej wartości i najczęściej są przekonane, że nie zasługują na nic dobrego. Jeśli coś takiego w ich życiu się wydarzy, nie potrafią się z tego cieszyć. Traktują szczęście jako niezasłużone, czasami nawet działają samodestrukcyjnie, niszcząc lub rezygnując z jakiejś relacji czy możliwości rozwoju, żeby przyspieszyć to, co i tak według nich musi zostać im zabrane. Jako osoby przeżywające silne poczucie winy, które zostało im wszczepione w dzieciństwie, dążą do ukarania się - w miejsce "niezasłużonej radości" muszą zadać sobie "zasłużony ból".


Fundacja "Gniazdo Os" powstałą w myśl misji "Łowcy pedofilów". Jednak zdajemy sobie sprawę że jedna osoba nie poradzi sobie z wciąż rosnącym problemem.

Wzorując się działaniami Pana Krzysztofa zajmujemy się prowokacjami i naszym celem jest stworzenie ogólnopolskiej siatki "łowców", którzy pozwolą działać nam na większą niż dotychczas skale, jednakże bez Państwa pomocy nie będziemy mogli aktywnie się rozwijać. Każda złotówka będzie przeznaczona na działalność statutową tj. "łowców", którzy zajmują się tym zawodowo.  Niezbędna w takim wypadku jest też pomoc prawna, żeby zagwarantować jak najwyższy wymiar kary dla oprawców seksualnych.


Przykładowy koszt przebiegu prowokacji:
- Dojazd w wyznaczone miejsce, który ciężko policzyć ze względu na wielokierunkowość jednak skupienie się na działaniach w promieniu 100km od siedziby pozwala nam ograniczyć koszta do ok 50 PLN w jedną stronę, ale niestety nie możemy sobie pozwolić na prowadzenie akcji w oddalonych miejscach północnej Polski.

- Zdarza się często że prowokacje są złożone i zajmują kilka dni. Dobro dziecka stawiamy na pierwszym miejscu i staramy się znaleźć osoby które przenocują nas w swoich domach, ale jeśli nie ma takiej możliwości - koszt hostelu lub schroniska młodzieżowego w miastach to średnio 50PLN/noc

- Niejednokrotnie osoby na których została przeprowadzona akcja okazywały się bardzo wpływowymi osobnikami posiadającymi rozbudowane zaplecze prawne i żeby sprawiedliwości stało się zadość potrzebna jest pomoc z zewnątrz.  Zakładając, że musimy korzystać z pomocy prawnej koszt często waha się miedzy 500-3500 PLN za zamknięcie sprawy.

- Kolejnym kosztem są startery telefoniczne i inne potrzebne narzędzia do prawidłowo wykonanej prowokacji, które nasi wolontariusze organizują we własnym zakresie.


Jak łatwo wyliczyć koszty prowokacji rzadko zamykają się poniżej 600 PLN (!) a górna granica jest ciężka do określenia. Należy jednak sobie zadać pytanie - czy to jest duża kwota za bezpieczeństwo Naszego dziecka?


Co chcemy osiągnąć?

1) Pełnoetatowa siatka łowców pedofilii - kierując się zasadą - lepiej zapobiegać niż leczyć; zależy nam na stworzeniu pełnoetatowej grupy łowców pedofilii rozmieszczonych w całej Polsce, którzy by współpracowali ze sobą w celu zwiększenia zasięgu działań i zmniejszenia dystansu potrzebnego pokonania na miejsce prowokacji;

2) Ogólnopolski telefon zaufania - skierowany do osób pokrzywdzonych potrzebujących wsparcia oraz dla osób szukających pomocy;

3) Prawnik - jak już wcześniej można było zobaczyć koszt prawnika przy jednorazowych akcjach może osiągać naprawdę ogromne sumy, dlatego chcielibyśmy zatrudnić na pełnym etacie osobę która mogłaby reprezentować fundacje przy licznych rozprawach;

4) Stacjonarne centrum pomocy - miejsce dla osób które szukają oraz doświadczyły krzywdy w którym będzie dostępny psycholog, wcześniej wspomniany prawnik i inni specjaliści. Pomoc w tym miejscu będzie dostępna w każdej chwili jeśli tylko pojawi się taka potrzeba;

5) Wykwalifikowany infotmatyk - DarkWeb to miejsce w którym oprawcy seksualni czują się bezpieczni i bezkarni. Bardzo chcielibyśmy ukrócić ten proceder dzięki pomocy wykwalifikowanej osoby, która potrafiłaby przemieszczać się w głębinach internetu.


Za każdą pomoc serdecznie Dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
730 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
BRAT.pl - awatar
BRAT.pl
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dorota - awatar
Dorota
20
Michał - awatar
Michał
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij