Myślisz że temat nie dotyczy Ciebie? Że w Twoim otoczeniu takie rzeczy się nie dzieją?


Często czytamy w mediach o kolejnych osobach, które przyznały się do bycia molestowanymi w dzieciństwie. Większości ofiar udaje się to dopiero po kilkunastu lub po kilkudziesięciu latach od zdarzenia, kiedy rana jest już zabliźniona, jednak czasem jest już za późno. Ofiary molestowania można spotkać na każdym szczeblu drabiny społecznej;

Weźmy jako przykład Marylin Monroe. Każdy zna to nazwisko. Każdy kojarzy ją za sukcesy w modelingu, aktorstwie czy po prostu jako ikonę popkultury. Jednak tak jak życie dorosłe obfitowało w sukcesy, tak dzieciństwo było nieprzebrane w smutki, przemoc, ból i cierpienie. Odrzucona przez rodzinę, molestowana w domach zastępczych i nienawidzona przez kobiety, które miały zastąpić matki, ale one obwiniały ją o uwodzenie mężów. Szybko zrozumiała, że seksualność służy do osiągania celów. Osiągnęła swoje założenia, była sławna, mężczyźni jej pożądali, mogła mieć wszystko. Niestety skończyła tragicznie, bo to nie zapełniło jej pustki i nie wyleczyło jej z traumy. Odbierała się jako obiekt, spełniającym oczekiwania innych i wątpliwe żeby wszystko zakończyło się w ten sposób gdyby nie trudne dzieciństwo.

Jej historia jest znana ze względu na jej popularność. Jednak codziennie mijamy takie osoby nie mając świadomości jak wygląda ich dzień. Czasem dzieciństwo, zamiast być beztroskie, pełne jest lęku, poczucia winy i wstydu.


Nikt nie lubi pamiętać bolesnych wydarzeń. Spychamy je wtedy w otchłań pamięci. Stosujemy tak zwane wyparcie, udajemy, że czegoś nie ma, że się nie wydarzyło, a my o tym nie pamiętamy. Tak jest łatwiej. Nie ma gorszego bólu emocjonalnego niż jakiekolwiek wymuszone stosunki seksualne, kiedy powinno się być beztroskim dzieckiem. Szczególnie, że sprawcami są zazwyczaj członkowie rodziny, którym ufamy ponad wszystko.


Badania pokazują, że pozostawiającym po sobie głęboki ślad w psychice i pociągającym poważne problemy w późniejszym życiu, jest przemoc seksualna. Dotyka ona wszystkich sfer funkcjonowania człowieka: fizycznej, psychicznej i duchowej. Najczęściej zawiera cechy wszystkich rodzajów przemocy. Osoby krzywdzone za młodu w późniejszym życiu często reagują ucieczką, wycofaniem i rezygnacją na zdarzenia, które wydają im się zagrażające. Wynikają one z próby bronienia siebie i uniknięcia kolejny raz odrzucenia. Mają niskie poczucie własnej wartości i najczęściej są przekonane, że nie zasługują na nic dobrego. Jeśli coś takiego w ich życiu się wydarzy, nie potrafią się z tego cieszyć. Traktują szczęście jako niezasłużone, czasami nawet działają samodestrukcyjnie, niszcząc lub rezygnując z jakiejś relacji czy możliwości rozwoju, żeby przyspieszyć to, co i tak według nich musi zostać im zabrane. Jako osoby przeżywające silne poczucie winy, które zostało im wszczepione w dzieciństwie, dążą do ukarania się - w miejsce "niezasłużonej radości" muszą zadać sobie "zasłużony ból".


Fundacja "Gniazdo Os" powstałą w myśl misji "Łowcy pedofilów". Jednak zdajemy sobie sprawę że jedna osoba nie poradzi sobie z wciąż rosnącym problemem.

Wzorując się działaniami Pana Krzysztofa zajmujemy się prowokacjami i naszym celem jest stworzenie ogólnopolskiej siatki "łowców", którzy pozwolą działać nam na większą niż dotychczas skale, jednakże bez Państwa pomocy nie będziemy mogli aktywnie się rozwijać. Każda złotówka będzie przeznaczona na działalność statutową tj. "łowców", którzy zajmują się tym zawodowo.  Niezbędna w takim wypadku jest też pomoc prawna, żeby zagwarantować jak najwyższy wymiar kary dla oprawców seksualnych.


Za każdą pomoc serdecznie Dziękujemy!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Gniazdo Os - awatar

  Gniazdo Os

  11.12.18
  11.12.18

  Witamy! 19 letni pedofil uprawiał sex z 13 letnim dzieckiem. Rodzina pedofila jest bardzo wpływowa ... czy uniknie kary!? To jest tylko jedna z wielu spraw którymi się zajmowaliśmy; Pokazuje jak ważne jest wsparcie prawne w naszej misji. Zapraszamy na nasz Facebook po więcej! https://www.facebook.com/gniazdoos/ Serdeczne podziękowania dla pierwszych osób które już pomogły!

  Zdjęcie aktualności 22 867

Wpłaty - 11

BRAT.pl - awatar
200
BRAT.pl
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Sylwia - awatar
20
Sylwia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dorota - awatar
20
Dorota
Michał - awatar
200
Michał
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij