Zbiórka PILNE Przeszczep dla Gosi - zdjęcie główne

PILNE Przeszczep dla Gosi

50 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Do 2016 roku razem z moim mężem Radkiem żyliśmy jak w bajce - mieszkanie na Krecie, 200 metrów od morza. Spacery po plaży i wspaniałe zachody słońca.

Z tego cudownego snu zostaliśmy nagle przebudzeni moją diagnozą - zespół antyfosfolipidowy i niewydolność nerek. Wróciliśmy do Polski, aby tutaj podjąć leczenie. Okazało się, że niezbędny jest przeszczep. Mój mąż zgłosił się na dawcę, wstępne badania pokazały zgodność tkankową. Niestety, po wykonaniu tomografii komputerowej okazało się, że Radek ma nowotwór złośliwy nadnercza.

Szczęśliwie mąż został szybko zdiagnozowany, jego operacja zakończyła się sukcesem. Jedna przeszkoda pokonana, została jeszcze druga - moja choroba.

Transplantacja narządu od osoby chorej onkologicznie jest możliwa po upływie 2 lat od zakończenia leczenia. Przeczekaliśmy ten okres i wróciliśmy do tematu przeszczepu. Niestety, okazało się, że Polski system opieki medycznej nie umożliwia nam wykonania tej operacji. Do tej pory w Polsce takie przeszczepy nie są wykonywane.

Przez cały czas jestem dializowana, jednak wyniki są coraz gorsze. Jeżeli do sierpnia nie zrobimy przeszczepu, moje szanse na przeżycie będą nikłe. Mąż robi regularne badania kontrolne i wyniki są bardzo dobre. Na ten moment nadzieją dla mnie jest klinika w Londynie, która specjalizuje się właśnie w zespole antyfosfolipidowym. Koszt operacji to ok. 300 tys. zł.

Wierzę, że uda nam się zebrać pieniądze na operację. To dla mnie jedyna nadzieja na powrót na Kretę, do naszego własnego, małego raju.

_________________________________________________________

ENGLISH

Before 2016, my husband Radek and I had lived in our own little fairy tale - we had a flat in Crete, 200 meters from the sea. Walks on the beach and wonderful sunsets everyday.

Our world crumbled with my diagnosis - antiphospholipid syndrome and renal failure. We came back to Poland for my treatment. It turned out that I need a kidney transplant. My husband signed up as a donor and the preliminary examination showed tissue compatibility. Unfortunately, after his tomography, we found out that Radek had a malignant adrenal tumor.

Luckily my husband was quickly diagnosed and his treatment was successful. We overcame one of the obstacles, but the second one remained - my illness.

Transplantation of an organ from a former oncological patient is possible after 2 years since their treatment. Unfortunately, it turned out that the Polish medical care system wouldn't let us have this operation. As of now, such transplants in Poland are not possible.

I am being dialyzed regularly, but the results are getting worse. If we do not transplant until August, my chances of survival will be very low. My husband is getting regular check-ups and his results are very good. At the moment, there is hope for me - we might have a shot at a clinic in London , which specializes in the antiphospholipid syndrome. The cost of the operation is about 60,000 EUR.

I believe we'll be able to raise money for the operation. It's the only hope for me to return to Crete, to our own little paradise.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Onkologiczna Rakiety - awatar

  Fundacja Onkologiczna Rakiety

  09.09.2020
  09.09.2020

  Kochani - pamiętacie rok temu akcję zbierania funduszy na pilny przeszczep dla Małgosi?

  Dobra informacja jest taka, że nadal dawcą nerki może być mąż Małgosi - Radek.
  Zła - że nadal nie udało nam się zebrać niezbędnej kwoty do przeszczepu oraz że ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie badania zostały wstrzymane a poprzednie się przedawniły, więc aktualnie Małgosia przechodzi je ponownie. ☹☹☹

  Tymczasem stan Małgosi się pogarsza, regularne dializy bardzo obciążają i osłabiają jej organizm 🙁 Musimy zebrać dla niej pieniądze szybko, lekarze mówią, że dializowanie absolutnie nie może potrwać już dużo dłużej.

  Potrzebne jest 50 000 zł.
  Prosimy o wsparcie dla Małgosi ❤❤❤

  Zdjęcie aktualizacji 55 053

50 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij