Twoja warownia

87 887 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 118 osób

[eng below]

- edit: Co nam się udało osiągnąć w 2023 roku? Największym sukcesem jest to, że udało się zmienić hałdę gruzu i sypiące się, osmolone mury w pełnoprawny przejazd bramny, łączący Klasztor z miastem! Projekt rozwija się prężnie, kolejne prace już na początku 2024 roku. Zapraszamy!

Drugi zryw projektu Zostań Dziedzicem!

Twoje własne Stare Miasto czeka na Ciebie!

Projekt prowadzony przez Fundację Twoje Dziedzictwo.

Akcja „Zostań Dziedzicem” wiosną 2022 roku przyniosła duży sukces! Internauci zrzeszeni w Klubie Dziedzica zdobyli piękną, historyczną twierdzę – jeden z niewielu klasztorów obronnych w Polsce!Można wyobrazić sobie, że dawny klasztor Magdalenek, bo o ten obiekt obronny chodzi, to jeden, niewielki zameczek. Bynajmniej! To dwa hektary zróżnicowanych zabudowań, liczących niegdyś kilka tysięcy metrów powierzchni użytkowej. To podziemia. To dziedzińce. Ogrody. Mury obronne. To historia sięgająca od 1217 roku po dziś dzień. To lwia część starego miasta Nowogrodźca, o olbrzymim potencjale!

Niewiele osób na świecie jest w stanie samodzielnie udźwignąć ciężar ratowania zrujnowanego zabytku. Ale wspólnymi siłami, możemy tego dokonać! Już dziś weź w ręce swoje dziedzictwo i zdobądź tytuł na Klasztorze Dusz!

“Zawsze chciałam zrobić coś dla ratowania zabytków, tylko nie było jak…” – to bardzo częste słowa wśród osób wrażliwych na architektoniczne piękno.

Jak jednak działać, gdy konieczne nakłady przekraczają możliwości finansowe większości z nas?

Razem w ramach projektu Zostań Dziedzicem!

Nie dość, że w ten sposób uratujesz piękny kawałek dziedzictwa kulturowego, to jeszcze zdobędziesz tytuły i przywileje!

Tytuł Szlachetnej Damy bądź Poważanego Kawalera jest przyznawany jako honorowe wyróżnienie dla osób wspierających ideę. Dalsze tytuły honorowe można zyskać poprzez zwiększenie zaangażowania w projekt, lub poprzez zasługi w działaniu na rzecz Klasztoru Dusz.

Czy tytuły w nowogrodzieckiej twierdzy są dla Ciebie? - czyli co tak naprawdę zyskujesz?

Między innymi:

 • Dożywotnie prawo do udziału w głosowaniach i obradach dotyczących przyszłości i rozwoju projektu.
 • Prawo do zasiadania w organach fundacji celowej.
 • Profit z działalności komercyjnej, która będzie prowadzona w celu utrzymania obiektu.

Choć przede wszystkim zrobisz coś dobrego dla zabytków kultury, poznasz ludzi z pasją z całej Polski i świata, a nad kominkiem powiesisz sobie certyfikat nadania tytułów honorowych związanych z Twoimi szlachetnymi postępkami. 😊

Przeczytaj więcej o prawach i przywilejach na naszej stronie!

Obowiązki Dziedziczki i Dziedzica - czy są jakieś?

A jak z obowiązkami? Masz pełne prawo nic nie musieć! 😊

No, chyba, że wystartujesz w wyborach do organów fundacji FTD: Klasztor Dusz, zasiądziesz w organie reprezentacji bądź kontroli, albo podejmiesz inną formę pracy regulowanej przepisami prawa na rzecz lub w ramach Klasztoru.

Dokąd jednak nie masz na to ochoty - tytuł jest czysto honorowy i nie zobowiązuje w żaden sposób do udziału w głosowaniach, zjazdach Dziedziczek i Dziedziców, czy jakiejkolwiek innej aktywności, pozostawiając jedynie przywileje. Z których korzystanie bądź nie też pozostaje całkowicie Twoją decyzją.

Ile trzeba zainwestować?

To już zależy czego najbardziej pragniesz. 😊

Jeśli chodzi o samo dołączenie do Klubu i rozpoczęcie przygody ze społecznym zarządzaniem zabytkami, to od 20 PLN wsparcia projektu jesteś na pokładzie, zdobywasz tytuł szlachecki na Klasztorze Dusz, a prawa masz takie same, jak każda osoba z Klubu Dziedzica. To cena za kawę i ciastko na mieście. A na certyfikacie przynajmniej nikt nie pomyli Twojego imienia. 😉

Chcesz mieć ładną oprawę do zdobytych przywilejów? Od 100 PLN wsparcia projektu możesz dostać wydrukowany w formacie A5, podpisany ręcznie i opieczętowany certyfikat udziału w projekcie z unikatowym kodem. (Poniżej tego progu, na życzenie, możesz otrzymać wersję pdf). Od 200 PLN format zwiększa się do A4, dostajesz też mapę.

Jeśli naprawdę chcesz mieć wyjątkową pamiątkę, to dodatkowe 2 000 PLN* wsparcia, możesz otrzymać certyfikat pisany ręcznie, na prawdziwym pergaminie, atramentem autentycznym, z użyciem średniowiecznych technik, ze złoceniami wykonanymi 24 karatowym złotem. To będzie piękna pamiątka na całe życie, albo niebagatelny prezent!

No, a jeśli jesteś tu dla profitu z działalności komercyjnej to… im więcej, tym lepiej. 😊 Do ustalenia Twojego % udziału liczą się tylko wpłaty innych członkiń i członków Klubu Dziedzica, także nie bój się, że Twój wkład zniknie wobec funduszy pozyskiwanych na odbudowę. Te nie są wliczane do puli. Poza tym Twoje wpłaty sumują się, więc możesz z czasem zwiększać swój udział**.

Chcesz rządzić? Utwórz w Klubie swoją frakcję! Niezależnie od wysokości wpłaty, każdy ma równy głos***.

Dużo Dziedziczek i Dziedziców to pat decyzyjny? Nie! To rozwój!

Im nas więcej, tym więcej pomysłów, kontaktów, możliwości! Głosowania Dziedziczek i Dziedziców nie zasiadających w Zarządzie i Radzie fundacji "FTD: Klasztor Dusz" mają charakter nieobowiązkowy i doradczy. Czyli decydują ci, którzy chcą decydować, angażują się ci, którzy chcą się angażować. 😊

Chcesz bliżej poznać swoje Stare Miasto? Przejrzyj zdjęcia i filmy poniżej!

Dokładny regulamin może ulec zmianie w zależności od potrzeb projektu, w ostatecznej wersji będzie dostępny w Klasztorze Dusz i na stronie www Fundacji Twoje Dziedzictwo i FTD: Klasztor Dusz.

Stań się już dziś Dziedziczką lub Dziedzicem Klasztoru Dusz w godności Kawalera lub Damy!

Pamiętajmy, że głównym celem jest wspólne uratowanie Klasztoru Dusz i dobra zabawa, zaś prawa i przywileje oraz nasze wewnętrzne tytuły szlacheckie są jedynie dodatkiem. A jeśli będziemy się bawić bardzo dobrze i skutecznie, to zawojujemy nie tylko ten zabytek! :D

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

- zespół Twojego Dziedzictwa

Zbiórka ma charakter zbiórki charytatywnej z przeznaczeniem funduszy na ratowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, fundusze zostaną przeznaczone na ten cel przez Fundację Twoje Dziedzictwo, która jest dysponentem środków i nie podlegają zwrotowi, w szczególności w przypadku gdy darczyńcy nie spodoba się obiekt realizacji Projektu, darczyńca nie będzie w stanie porozumieć się z innymi darczyńcami skupionymi wokół projektu itp.

Tytuł Dziedzica oraz tytuły szlacheckie na Klasztorze Dusz są tytułami honorowym i w związku z nim darczyńca nie ponosi żadnych zobowiązań wobec Fundacji Twoje Dziedzictwo, fundacji celowej, czy obiektu objętego projektem. Wszelkie zobowiązania darczyńcy muszą wynikać z pisemnych zobowiązań wobec powyższych podmiotów (np. w wyniku pisemnego – tradycyjnie bądź elektronicznie - zgłoszenia kandydatury do zarządu fundacji celowej i bycia wybranym przez gremium Dziedziców, po czym Dziedzic pisemnie wyraża zgodę na zasiadanie w organie reprezentacji i wraz ze stosownym formularzem przesyła zgodę do KRS).

Obiekt typowany na cel Projektu może się zmienić w trakcie trwania danej odsłony projektu nieograniczoną ilość razy. Fundusze zebrane w ramach zbiórki służą realizacji Projektu niezależnie od zaistnienia wspomnianych zmian.

Zbiórkę można wesprzeć nie podając żadnych danych osobowych, przyjmując tym samym do wiadomości, że nie będzie wówczas możliwe przyjęcie żadnego tytułu honorowego, ani korzystanie z przywilejów i praw.

W celu otrzymania certyfikatu, należy skontaktować się z Fundacją Twoje Dziedzictwo.

*nie zaliczane do Wartości Dziedzicznej
 **Do osiągnięcia pełnej planowanej odbudowy. Później zwiększenie udziału będzie wymagało nabycia go od innej osoby z Klubu.
 ***W sprawach niemożliwych do rozstrzygnięcia pomiędzy osobami z Klubu, decyzję podejmuje Namiestniczka. Ustrój obowiązujący w Klubie i Klasztorze Dusz można porównać do kompilacji republiki i monarchii konstytucyjnej.


_________________

Take Your Legacy: Monastery of Souls

- edit: What have we achieved in 2023? The greatest success is that we managed to turn the pile of rubble and crumbling, sooty walls into a full-fledged gateway connecting the Monastery with the city! The project is developing dynamically, further work will take place at the beginning of 2024. We invite you!

The second spurt of the Take Your Legacy project!

Gain titles and power over the Monastery of Souls! Join the noble group of Heiresses and Heirs today!

Project run by the Your Heritage Foundation (Fundacja Twoje Dziedzictwo) which is european NGO.

Twoje Dziedzictwo - Monastery of Souls


Updating in progress. Check back soon.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Twoje Dziedzictwo - awatar

  Fundacja Twoje Dziedzictwo

  16.04.2024
  16.04.2024

  Pospolite Ruszenie! Już w weekend majowy, w dniach 1-4 maja, zbieramy się w naszej twierdzy w celu integracji i selekcji zabytkowej cegły oraz piaskowca, gromadząc materiał do dalszej części odbudowy! Zapach historii i rozmowy przy ognisku. Zapowiada się pięknie. :) Będziesz?

  Zdjęcie aktualizacji 142 209

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.03.2024
  07.03.2024

  A dorzuce troche kieszonkowych w tym miesiacu. Dyplomik bedzie jakis taki "pełniejszy" ;)

 • Beata - awatar

  Beata

  14.10.2022
  14.10.2022

  Dziękuję Wam, że dbacie o to miejsce. To moje wspomnienia z dziecinstwa, dużo czasu tam spędziłam i zawsze je miło wspominam. Sercem jestem z Wami, może większym portfelem za niedługo też :)

  • Fundacja Twoje Dziedzictwo - awatar

   Fundacja Twoje Dziedzictwo - Organizator zbiórki

   16.10.2022
   16.10.2022

   Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Cieszymy się, że wspólnymi siłami będziemy przywracać to miejsce społecznie pożytecznej funkcji, dbając jednocześnie o jego niepowtarzalny klimat. :)

 • Mateusz Wójcik - awatar

  Mateusz Wójcik

  18.08.2022
  18.08.2022

  Dzięki za wspaniałą przygodę!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.2022
  10.07.2022

  Dziękuję za włożone serce i ogromną pracę, którą wykonujecie dając szansę na drugie życie tym niesamowitym miejscom.

 • Peter Ferenc Gedeon - awatar

  Peter Ferenc Gedeon

  20.02.2022
  20.02.2022

  Congrats! This is a great idea! Best regards, Peter

  • Fundacja Twoje Dziedzictwo - awatar

   Fundacja Twoje Dziedzictwo - Organizator zbiórki

   20.02.2022
   20.02.2022

   Thank you, Peter! And welcome to the Heir Club! :)

87 887 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 118 osób

Wpłaty: 1 118

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał Zieliński - awatar
Michał Zieliński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał Zieliński - awatar
Michał Zieliński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij