Jak pokazać świat, opisać kształty i kolory dziecku, które zostało skazane na ciemność? Jak opisać złocistą jesień, słomiane lato czy żywą, budzącą się do życia wiosnę? Jak stać się oczami swojego dziecka, opisać wszystkie uroki naszego świata i sprawić, by jego życie było szczęśliwe - mimo wszystko...
Tuż po narodzinach, jak każda matka dostałam dzieciątko na ręce. Jego delikatne ciało oddawało mi swoje ciepło. Miniatura człowieka, którego pokochałam od pierwszych chwil. Ogromna radość i łzy, których gdy napłynęły do oczu, nie potrafiłam zatrzymać. No właśnie, oczy... Jego powieki przez cały czas były zamknięte. Noworodki w pierwszych dniach przez większość czasu śpią - tak sobie tłumaczyłam. Dopiero po trzech dniach podczas rozmowy z lekarzem dowiedziałam się, że mój synek urodził się bez gałek ocznych.
Przerażenie, strach i panika. Jak to możliwe, co zrobiłam źle, jak mogłam temu zapobiec - czy mogłam? Ogromna ilość pytań w mojej głowie wirowała, a rozpacz doprowadzała mnie do szaleństwa. Spojrzałam na Adasia, a on jakby wyczuł mój strach. Uśmiechnął się i swoją maleńką dłonią podarował mi najmocniejszy uścisk na świecie. Sama nie wiem, kto komu wtedy powinien powiedzieć: "Dasz radę" - ja jemu, czy on - mój malutki synek - mi.
Rozpoczęły się poszukiwania informacji, co robić, gdzie się udać. Adaś, choć niedawno świętował swoje piąte urodziny, przeszedł już 11 operacji wszczepienia do oczodołu implantów samorozprężających się typu ekspander. Silikonowe kulki zapewniają prawidłowe ciśnienie, niezbędne do stymulacji rozwoju kości twarzoczaszki. Dzięki nim buzia Adasia nie deformuje się. Każdy zabieg wiąże się z ogromnymi kosztami, a dofinansowanie z NFZ jest niemożliwe. Koszt jednej operacji to 21 000 zł.
Od pierwszych dni swojego życia Adaś musiał podjąć walkę z ciemnością. Tylko ona, jeśli z braku pieniędzy nie zostanie przerwana, uchroni go przed tragicznymi skutkami. Dzięki Adasiowi nauczyłam się inaczej patrzeć na świat i mieć nadzieję... Dumę i wstyd schowałam w kieszeń i nauczyłam się prosić o pomoc. Wierzę, że cały trud nie pójdzie na marne i dzięki Waszej ogromnej pomocy, w przyszłości łatwiej mu będzie żyć.
Dzięki pomocy wielu ludzi zebraliśmy prawie całą kwotę potrzebną na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny za granicą. Ostateczny termin wpłaty pieniędzy na poczet wyjazdu przypada na połowę czerwca. Dla mnie to bardzo niewiele czasu na uzbieranie takiej kwoty, dlatego jeszcze raz proszę Państwa o pomoc.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: