Arkadiusz Gortych - awatar

Arkadiusz Gortych

Organizator zbiórki

Witam!

Reprezentuję Stowarzyszenie "Młodzi-Młodym" w Górze oraz Społeczny Komitet Akcji "Gramy dla Nikosia". Jest to Akcja charytatywna mająca na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Nikodema Kaczmarka z Góry - 2,5 letniego chłopca, który od maja br. zmaga się ze złośliwym nowotworem.

Nikodem urodził się w 2014 roku. W ciągu pierwszych lat swojego życia był zdrowym, szczęśliwym i pogodnym dzieckiem. W maju 2016 nasz mały wojownik złapał infekcję do której objawów dołączył nienaturalnie powiększony węzeł chłonny na szyi. Trafia do szpitala w Rawiczu skąd, po wstępnych badaniach zostaje przewieziony na oddział onkologii i hematologii w Poznaniu. Diagnoza jest przerażająca NEUROBLASTOMA IV STOPNIA guz śródpiersia z przerzutami do węzłów chłonnych nad i podobojczykowych i jamy brzusznej. Zaczyna się walka o życie chłopca, podczas której od samego początku dochodzi do poważnych komplikacji. W czasie zabiegu zakładania portu naczyniowego, niezbędnego do podania chemioterapii, guz śródpiersia przesuwa się na aortę doprowadzając do ostrej niewydolności oddechowej. Po trzech dniach w których samodzielny oddech chłopca zastępował respirator sytuacja stabilizuje się. Nikodem zaczyna leczenie wedle protokołu COJEC dla neuroblastomy NB st. IV składa się z ośmiu cykli chemii. Każdy kolejny cykl następuje po 8 dniach po zakończeniu poprzedniego. 

Nikodem jest po usunięciu większości guza pierwotnego umieszczonego w jamie brzusznej i nadnerczach, aktualnie czeka go seria badan, kolejna chemioterapia, która zadecyduje o konieczności operacji guzów umieszczonych w klatce piersiowej, guzów nad i podobojczykowch. Kolejnym etapem będzie przeszczep szpiku i immunoterapia przeciwciałami anty GD-2.

Na dzień dzisiejszy Nikodem dzielnie znosi leczenie, bawi się, uśmiecha, broi. Jednak bywają gorsze dni w których skutki chemioterapii dają o sobie znać, maleńki organizm jest bardzo wyniszczony. Plan leczenia zmienia się z godziny na godzinę, zależny jest od wyników, które potrafią pogarszać się z zastraszającym tempie i konieczne jest podawanie antybiotyków zapobiegających szerzeniu się infekcji. W imieniu własnym i rodziców Nikodema zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i kibicowanie Nikosiowi. Przed nim długa droga walka z chorobą.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Arkadiusz Gortych - awatar

Arkadiusz Gortych

Organizator zbiórki

Wpłaty - 11

Anita Heinze-Kasprzak - awatar
50
Anita Heinze-Kasprzak
Jarek - awatar
10
Jarek
Sylwia Lorenc - awatar
8
Sylwia Lorenc
P..... - awatar
30
P.....
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
7
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
KOWALEWSKA MALGORZATA - awatar
50
KOWALEWSKA MALGORZATA

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij