Zbiórka Wiek nie jest przeszkodą - zdjęcie główne

Wiek nie jest przeszkodą

800 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Joanna Reich - awatar

Joanna Reich

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

Wspominając przeszłość

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na wakacje. Ja zaczynałam wyczekiwać kolejnych wakacji jak tylko się one zakończyły. Nie dlatego, że nie lubiłam chodzić do szkoły, a dlatego, że w wakacje jeździłam na obozy. Do tej pory z sentymentem wspominam ogniska, spacery po lesie, kąpiele w jeziorze, dyskoteki, olimpiady sportowe. To właśnie wtedy mimo swojego Dziecięcego Porażenia Mózgowego nie istniały dla mnie ograniczone możliwości. Czułam, że jestem taka jak wszyscy. Od koloni na które jeździli moi koledzy z klasy różniły się tylko tym, że oprócz dobrej zabawy była jeszcze rehabilitacja. Te turnusy rehabilitacyjne odegrały bardzo ważną rolę w moim życiu: uczyły samodzielności ukształtowały charakter. Od ósmego roku życia poruszam się o kulach, ale wydaje mi się, że bycie osobą niepełnosprawną nigdy nie przeszkadzało mi żyć w miarę normalnie.

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

Czas kiedy się poddałam

Postępy osiągnięte w wakacje znikały z rozpoczęciem roku szkolnego. Ślęczenie nad książkami, przykurcze, pozostawały tylko wspomnienia i oczekiwanie kolejnych wakacji. I nawet wtedy, gdy nauka w szkole już tak bardzo nie ograniczała mnie czasowo, ze względu na wysokie koszty tych turnusów mogłam być na nich i tak tylko raz w roku. Znów powtarzała się historia, którą tak dobrze znałam z dzieciństwa. Ciężka praca, nowe osiągnięcia, chwile radości, a potem długa przerwa i wszystko od nowa. Tyle wysiłku, tyle pracy i wszystko na nic. Syzyfowa praca? Z czasem uczucie bezradności i zniechęcenia było tak dużym, że nastąpił moment kiedy się poddałam. Zrozumiałam, że leczenie oferowane przez NFZ nie przynosi rezultatów, a lekarze nie dają szans na poprawę mojego zdrowia, dlatego zrezygnowałam z rehabilitacji. Wiedziałam o istnieniu efektywnych metod leczenia w prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych, ale wiedziałam też, ze nie mogę sobie na nie pozwolić. Dlatego nawet nie próbowałam..i tak minęło 15 lat. 

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

Nie można zacząć życie od nowa, ale można kontynuować inaczej

Chociaż przez te lata próbowałam zapomnieć o niepełnosprawności to choroba wcale nie chciała zapomnieć o mnie. Z czasem odezwała się coraz częstszym bólem, wzrastającą spastycznością oraz problemami z poruszaniem się. Zaoszczędzone pieniądze postanowiłam przeznaczyć na turnus. Pojechałam na niego w grudniu 2013 roku 33 lat. Z racji tych wszystkich lat bez rehabilitacji nie liczyłam na cuda. A tam okazało się, że mogę chodzić o kulach (do tej pory moje poruszanie się wyglądało tak, jakbym skakała ciągnąć nogi za sobą). Zrozumiałam, że to dopiero początek. Aby zrealizować swoje życiowe plany i w pełni cieszyć się życiem turnusy muszą być regularnie powtarzane. W ciągu ostatnich dwóch lat potencjał mojego organizmu zaskoczył i mnie i rehabilitantów. Nauczyłam się chodzić o kijkach. Dzięki temu mogę poruszać się samodzielnie nawet na dużych odległościach. Stało to dla mnie ogromną zachętą i zapragnęłam jeszcze bardziej poprawić swoją sprawność fizyczną.

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

O krok dalej

W dzieciństwie przeszłam trzy operacje wydłużenia ścięgien w celu usunięcia przykurczy. Nie mogę powiedzieć, że to nic nie dało, ale w wyniku podcięcia ścięgna na zawsze straciły swoją elastyczność, a przykurcze dalej dają o sobie znać. Dowiedziałam się, że  jest sposób, żeby osiągnąć  to, co jest nieosiągalne rehabilitacją. Dlatego w listopadzie 2015 roku zdecydowałam sie na fibrotomie.  Zabieg fibrotomi jest wykonywany przez rosyjskich lekarzy z instytutu w Tule i nie jest refundowany przez NFZ. Metoda ta polega na przecięciu przykurczonych włókien mięśniowych i wierze, że otworzy to przede mną nowe możliwości. Aby operacja przyniosła rezultaty potrzebna jest intensywna rehabilitacja.

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

Wszystko jest możliwe, a na niemożliwe po prostu potrzeba więcej czasu...

... i pieniędzy. Jednak bez intensywnej rehabilitacji mój wysiłek i ciężka praca rehabilitantów pójdą na marne. Niestety finansowo to studnia bez dna. Cena jednego turnusu to 5000zł. A moja sytuacja finansowa nie pozwala korzystać z nich w takim stopniu, by uzyskać wymierne efekty. Bardzo bym chciała korzystać z turnusu chociaż 3 razy w roku. Niestety większość udziela pomocy finansowej tylko dzieciom, a przecież schorzenie nie znika wraz z osiągnięciem dorosłości. Utrzymuję się wyłącznie z renty inwalidzkiej. Już od wielu lat nie mieszkam z rodzicami. Zameldowana jestem u zaprzyjaźnionej rodziny 15 km od granicy z Białorusią, a sama mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu.

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

Im cięższa jest walka - tym wspanialsze zwycięstwo

Życie nauczyło mnie, że jedyną przeszkodą na drodze do naszych osiągnięć jutro – to nasze wątpliwości dzisiaj. Z własnego doświadczenia przekonałam się też, że wiek nie jest przeszkodą. Byłam na razie tylko na kilku turnusach, ale to wystarczyło by się przekonać, że jeszcze nie jest za późno. Zdałam sobie jednak sprawę, że każdy rok bez intensywnej rehabilitacji pozbawia mnie szans na pełnowartościowe życie i doprowadza do nieodwracalnych zmian. Tym razem chcę walczyć i wygrać tą walkę! Stąd pomysł na przeprowadzenie zbiórki. Największe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą. Proszę pomóżcie mi zebrać środki na kolejne turnusy i w dalszym ciągu odnosić takie zwycięstwa przekraczając granice swoich możliwości!

Zdjęcie opisu zbiórki Wiek nie jest przeszkodą

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
800 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Joanna Reich - awatar

Joanna Reich

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Magda Z-ń - awatar
Magda Z-ń
100
Maciej - awatar
Maciej
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Edyta i Mama Siedlce - awatar
Edyta i Mama Siedlce
40
Dominika - awatar
Dominika
10
Marta - awatar
Marta
20
Anna - awatar
Anna
20
Oksana - awatar
Oksana
50
jerzy - awatar
jerzy
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij