Zbiórka Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk - miniaturka zdjęcia

Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk - zdjęcie główne

Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk

546 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Adam Quatro - awatar

Adam Quatro

Organizator zbiórki

Jak co roku planujemy zawitać do naszych najmłodszych zaraz przed świętami Wigilijnymi z koszem zabawek i słodyczy by chodź odrobinę umilić im czas spędzony w oddziałach w szpitalu.


Z naszych wewnętrznych zbiórek pośród operatorów ledwo wystarcza na utrzymanie stowarzyszenia i zakup sprzętu dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie.
Chętnie każdego darczyńce zaprosimy wraz z nami na Akcję  do Szpitala gdzie może poczuć się jak jeden z Nas.

Pomóż nam a dzięki Twojemu wsparciu wraz z cała grupą umilimy ten szczególny dzień dla wszystkich dzieci w Szpitalu Prokocim Kraków, Nie bądź obojętny nigdy nie wiadomo jak kogo drogi się rozejdą dlatego z sercem jedziemy wspierać Dzieciaki.
Mamy nadzieję iż dzięki Waszemu wsparciu dzieciaki zapamiętają ten dzień a uśmiech nie będzie im znikał z twarzy aż do kolejnej akcji.
Rok w rok cieszymy się olbrzymim zainteresowaniem dzieciaków więc i teraz nie może nas zabraknąć. 





GROT to organizacja paramilitarna – działania podejmowane przez grupę mają charakter zbliżony do militarnego/ militarny (wojskowy). Formalnie nie podlega żadnemu rodzajowi sił zbrojnych.

GROT skupia w swoich szeregach grono zaprzyjaźnionych osób. Jednym z głównych celów, dla którego założona została nasza grupa jest integracja osób, Oraz szkolenia interesujących się i zajmujących tematem grup rekonstrukcyjnych i stylizacyjnych. W najbliższej przyszłości, po całkowitym uformowaniu grupy, planujemy uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach militarnych w celu pokazania swoich umiejętności w zakresie działań taktycznych oraz poznania innych podobnych zespołów, działających na terenie naszego kraju.

Część z nas zawodowo  związana jest ze służbami mundurowymi, co w znacznym stopniu przyczynia się do ułatwienia realizacji zadań, a zdobyte praktycznie doświadczenie  pozwala na pełniejsze przygotowanie zespołu do działań taktycznych. W ramach grupy wyodrębnione zostały sekcje, do których, po ukończeniu formowania grupy, przydzielani będą poszczególni operatorzy. W ramach każdej sekcji działa opiekun- dowódca, koordynujący i prowadzący działania treningowe ze swoim zespołem operatorów. Ponadto grupa prowadzi również ćwiczenia zgrywające wszystkich sekcji.


Na dzień dzisiejszy grupa liczy 26 operatorów poszczególnych sekcji:

Wyróżniamy dwie sekcje szturmowe A i B oraz  sekcje Ratowiczną( współpracujemy z ratownikami medycznymi i MALTAŃŚKĄ służbą) i ostania sekcja Techniczna  wyposażona w wykrywacze metali sprzęt monitoringu mobilnego oraz przyrządy opreacyjno taktyczne do realizacji zadań.

W ramach podejmowanych przez nas działań szkoleniowych, poznajemy i wdrażamy zasady różnego rodzaju taktyk (czarnej, zielonej, czerwonej). Czarna taktyka, to działania podzielone na kilka grup: MOUT (Military Operatcions In Urban Terrain)  to operacje wojskowe, prowadzone w terenie zurbanizowanym.=, CQB (Close Quarters Battle) – czyli walka na bezpośrednim dystansie, to ostateczna faza eliminacji przeciwnika podczas operacji MOUT, oraz Operacje Antyterrorystyczne - prowadzone przez wyspecjalizowane oddziały policyjne na terenie własnego państwa. Cechą operacji antyterrorystycznych jest udział zakładników, których życie należy uratować oraz obecność terrorystów, którzy w niektórych sytuacjach mają być z założenia aresztowani a nie wyeliminowani. Obezwładnienie jest zasadniczą różnicą pomiędzy działaniami taktyki czarnej, a zielonej, czyli walką w otwartym terenie. Taktyka zielona to działania patrolowe, „zakładanie” zasadzek, pokonywanie przeszkód terenowych, poruszanie się po terenach leśnych itp. Działania taktyki czerwonej zawierają w sobie wyszkolenie operatorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w miejscach bezpośredniej walki. Głównym celem czerwonej taktyki jest ratowanie życia rannym na polu walki, przy jednoczesnym odparcia ataku i udzielenie pomocy przedmedycznej.

 Omówię pokrótce sprzęt, który wykorzystywany jest przez naszych operatorów podczas ćwiczeń .

W skład podstawowego wyposażenia każdego z operatorów wchodzi:
- jednoczęściowy czarny kombinezon taktyczny
- obuwie taktyczne, którego model nie został ujednolicony i dobierany jest indywidualnie ze względu na osobiste preferencje każdego z operatorów
- czarna bojowa kamizelka taktyczna szybkowyczepna z systemem QR, umożliwiającym szybkie wyswobodzenie się np. w przypadku wpadnięcia do wody. Dzięki połączeniu elementów składowych za pomocą stalowej linki, operator jednym ruchem, chwytając za uchwyt jest w stanie zrzucić z siebie kamizelkę. W kamizelce wbudowane są płyty balistyczne, a jej zewnętrzna powierzchnia pokryta jest w całości pasami typu molle, co umożliwia dowolną konfigurację osprzętu taktycznego i ładownic.
- kabura udowa przeznaczona do przenoszenia broni awaryjnej, tj. broni krótkiej, w naszym przypadku najczęściej stosowanym modelem jest Glock 17.
- istotnym elementem naszego wyposażenia są oczywiście ochraniacze, które znacznie ułatwiają nam wykonywanie wielu zadań, chroniąc przede wszystkim stawy kolanowe, np. w sytuacji konieczności wykonania nagłego padu. Obecnie używamy modelu bardzo zbliżonego do ochraniaczy stosowanych przez żołnierzy GROM
- operatorzy używają również rękawic taktycznych, stosowanych nie tylko w okresie zimowym, ale również latem, ponieważ są one wykonane ze specjalnych tkanin i znacznie ułatwiają prowadzenie działań taktycznych
- w naszej grupie istnieje dowolność w doborze konkretnego modelu kominiarki, gdyż jest to kwestia indywidualnych upodobań operatorów
- wyposażenie taktyczne naszej grupy to również hełmy MORATEX oraz towarzyszące im nieodłącznie gogle taktyczne, chroniące oczy operatora podczas wykonywania działań taktycznych.
- zestaw łączności, tj. zestaw słuchawkowy oraz radio, pozwalają nam na komunikowanie się podczas prowadzenia działań taktycznych
- podczas prowadzonych działań, niejednokrotnie wykorzystujemy również maski przeciwgazowe, chroniące nasze drogi oddechwe, np. podczas stosowania granatów dymnych
- każdy z operatorów posiada w swoim wyposażeniu apteczkę pierwszej pomocy, a operatorzy sekcji medycznej wyposażeni są ponadto w zestaw ratownictwa taktycznego
- jeśli chodzi o stosowane przez nas repliki broni, jako broni awaryjnej używamy wspomnianych już wcześniej pistoletów Glock, ponadto do ćwiczeń wykorzystujemy również repliki karabinków szturmowych i broni gładkolufowej.

Wraz z całym zespołem podejmujemy działania społeczne, bierzemy udział w akcjach charytatywnych oraz prowadzimy zbiórki wewnątrz grupy, a zakupione z zebranych funduszy dary przekazujemy dla różnych ośrodków.

Serdecznie zapraszamy do współpracy jako że zakres naszego działania obejmuję Cały Kraj może akurat spotkamy sie w waszym mieście
Jednoczymy wszystkie grupy w Polsce o podobny
ch zainteresowaniach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Joanna Twarowska - awatar

    Joanna Twarowska

    01.12.2018
    01.12.2018

    👍

  • Beata Gora - awatar

    Beata Gora

    15.12.2017
    15.12.2017

    Pomagamy!!!!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.12.2017
    11.12.2017

    Piekna akcja !

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    22.02.2017
    22.02.2017

    Świetna akcja!

    • Adam Quatro - awatar

      Adam Quatro - Organizator zbiórki

      07.03.2017
      07.03.2017

      Bardzo dziekuję za wsparcie Miło że ktoś w nas wierzy :)

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.02.2017
    21.02.2017

    Do przodu

546 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Adam Quatro - awatar

Adam Quatro

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Joanna Twarowska - awatar
Joanna Twarowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata Gora - awatar
Beata Gora
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij