Zbiórka Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk - miniaturka zdjęcia

Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk

Zbiórka Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk - zdjęcie główne

Mikołaj w Szpitalu Prokocim Krk

546 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Adam Quatro - awatar

Adam Quatro

Organizator zbiórki

Jak co roku planujemy zawitać do naszych najmłodszych zaraz przed świętami Wigilijnymi z koszem zabawek i słodyczy by chodź odrobinę umilić im czas spędzony w oddziałach w szpitalu.


Z naszych wewnętrznych zbiórek pośród operatorów ledwo wystarcza na utrzymanie stowarzyszenia i zakup sprzętu dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie.
Chętnie każdego darczyńce zaprosimy wraz z nami na Akcję  do Szpitala gdzie może poczuć się jak jeden z Nas.

Pomóż nam a dzięki Twojemu wsparciu wraz z cała grupą umilimy ten szczególny dzień dla wszystkich dzieci w Szpitalu Prokocim Kraków, Nie bądź obojętny nigdy nie wiadomo jak kogo drogi się rozejdą dlatego z sercem jedziemy wspierać Dzieciaki.
Mamy nadzieję iż dzięki Waszemu wsparciu dzieciaki zapamiętają ten dzień a uśmiech nie będzie im znikał z twarzy aż do kolejnej akcji.
Rok w rok cieszymy się olbrzymim zainteresowaniem dzieciaków więc i teraz nie może nas zabraknąć. 

GROT to organizacja paramilitarna – działania podejmowane przez grupę mają charakter zbliżony do militarnego/ militarny (wojskowy). Formalnie nie podlega żadnemu rodzajowi sił zbrojnych.

GROT skupia w swoich szeregach grono zaprzyjaźnionych osób. Jednym z głównych celów, dla którego założona została nasza grupa jest integracja osób, Oraz szkolenia interesujących się i zajmujących tematem grup rekonstrukcyjnych i stylizacyjnych. W najbliższej przyszłości, po całkowitym uformowaniu grupy, planujemy uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach militarnych w celu pokazania swoich umiejętności w zakresie działań taktycznych oraz poznania innych podobnych zespołów, działających na terenie naszego kraju.

Część z nas zawodowo  związana jest ze służbami mundurowymi, co w znacznym stopniu przyczynia się do ułatwienia realizacji zadań, a zdobyte praktycznie doświadczenie  pozwala na pełniejsze przygotowanie zespołu do działań taktycznych. W ramach grupy wyodrębnione zostały sekcje, do których, po ukończeniu formowania grupy, przydzielani będą poszczególni operatorzy. W ramach każdej sekcji działa opiekun- dowódca, koordynujący i prowadzący działania treningowe ze swoim zespołem operatorów. Ponadto grupa prowadzi również ćwiczenia zgrywające wszystkich sekcji.


Na dzień dzisiejszy grupa liczy 26 operatorów poszczególnych sekcji:

Wyróżniamy dwie sekcje szturmowe A i B oraz  sekcje Ratowiczną( współpracujemy z ratownikami medycznymi i MALTAŃŚKĄ służbą) i ostania sekcja Techniczna  wyposażona w wykrywacze metali sprzęt monitoringu mobilnego oraz przyrządy opreacyjno taktyczne do realizacji zadań.

W ramach podejmowanych przez nas działań szkoleniowych, poznajemy i wdrażamy zasady różnego rodzaju taktyk (czarnej, zielonej, czerwonej). Czarna taktyka, to działania podzielone na kilka grup: MOUT (Military Operatcions In Urban Terrain)  to operacje wojskowe, prowadzone w terenie zurbanizowanym.=, CQB (Close Quarters Battle) – czyli walka na bezpośrednim dystansie, to ostateczna faza eliminacji przeciwnika podczas operacji MOUT, oraz Operacje Antyterrorystyczne - prowadzone przez wyspecjalizowane oddziały policyjne na terenie własnego państwa. Cechą operacji antyterrorystycznych jest udział zakładników, których życie należy uratować oraz obecność terrorystów, którzy w niektórych sytuacjach mają być z założenia aresztowani a nie wyeliminowani. Obezwładnienie jest zasadniczą różnicą pomiędzy działaniami taktyki czarnej, a zielonej, czyli walką w otwartym terenie. Taktyka zielona to działania patrolowe, „zakładanie” zasadzek, pokonywanie przeszkód terenowych, poruszanie się po terenach leśnych itp. Działania taktyki czerwonej zawierają w sobie wyszkolenie operatorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w miejscach bezpośredniej walki. Głównym celem czerwonej taktyki jest ratowanie życia rannym na polu walki, przy jednoczesnym odparcia ataku i udzielenie pomocy przedmedycznej.

 Omówię pokrótce sprzęt, który wykorzystywany jest przez naszych operatorów podczas ćwiczeń .

W skład podstawowego wyposażenia każdego z operatorów wchodzi:
- jednoczęściowy czarny kombinezon taktyczny
- obuwie taktyczne, którego model nie został ujednolicony i dobierany jest indywidualnie ze względu na osobiste preferencje każdego z operatorów
- czarna bojowa kamizelka taktyczna szybkowyczepna z systemem QR, umożliwiającym szybkie wyswobodzenie się np. w przypadku wpadnięcia do wody. Dzięki połączeniu elementów składowych za pomocą stalowej linki, operator jednym ruchem, chwytając za uchwyt jest w stanie zrzucić z siebie kamizelkę. W kamizelce wbudowane są płyty balistyczne, a jej zewnętrzna powierzchnia pokryta jest w całości pasami typu molle, co umożliwia dowolną konfigurację osprzętu taktycznego i ładownic.
- kabura udowa przeznaczona do przenoszenia broni awaryjnej, tj. broni krótkiej, w naszym przypadku najczęściej stosowanym modelem jest Glock 17.
- istotnym elementem naszego wyposażenia są oczywiście ochraniacze, które znacznie ułatwiają nam wykonywanie wielu zadań, chroniąc przede wszystkim stawy kolanowe, np. w sytuacji konieczności wykonania nagłego padu. Obecnie używamy modelu bardzo zbliżonego do ochraniaczy stosowanych przez żołnierzy GROM
- operatorzy używają również rękawic taktycznych, stosowanych nie tylko w okresie zimowym, ale również latem, ponieważ są one wykonane ze specjalnych tkanin i znacznie ułatwiają prowadzenie działań taktycznych
- w naszej grupie istnieje dowolność w doborze konkretnego modelu kominiarki, gdyż jest to kwestia indywidualnych upodobań operatorów
- wyposażenie taktyczne naszej grupy to również hełmy MORATEX oraz towarzyszące im nieodłącznie gogle taktyczne, chroniące oczy operatora podczas wykonywania działań taktycznych.
- zestaw łączności, tj. zestaw słuchawkowy oraz radio, pozwalają nam na komunikowanie się podczas prowadzenia działań taktycznych
- podczas prowadzonych działań, niejednokrotnie wykorzystujemy również maski przeciwgazowe, chroniące nasze drogi oddechwe, np. podczas stosowania granatów dymnych
- każdy z operatorów posiada w swoim wyposażeniu apteczkę pierwszej pomocy, a operatorzy sekcji medycznej wyposażeni są ponadto w zestaw ratownictwa taktycznego
- jeśli chodzi o stosowane przez nas repliki broni, jako broni awaryjnej używamy wspomnianych już wcześniej pistoletów Glock, ponadto do ćwiczeń wykorzystujemy również repliki karabinków szturmowych i broni gładkolufowej.

Wraz z całym zespołem podejmujemy działania społeczne, bierzemy udział w akcjach charytatywnych oraz prowadzimy zbiórki wewnątrz grupy, a zakupione z zebranych funduszy dary przekazujemy dla różnych ośrodków.

Serdecznie zapraszamy do współpracy jako że zakres naszego działania obejmuję Cały Kraj może akurat spotkamy sie w waszym mieście
Jednoczymy wszystkie grupy w Polsce o podobny
ch zainteresowaniach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Joanna Twarowska - awatar

  Joanna Twarowska

  01.12.18
  01.12.18

  👍

 • Beata Gora - awatar

  Beata Gora

  15.12.17
  15.12.17

  Pomagamy!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.12.17
  11.12.17

  Piekna akcja !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.02.17
  22.02.17

  Świetna akcja!

  • Adam Quatro - awatar

   Adam Quatro - Organizator zbiórki

   07.03.17
   07.03.17

   Bardzo dziekuję za wsparcie Miło że ktoś w nas wierzy :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.17
  21.02.17

  Do przodu

546 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Adam Quatro - awatar

Adam Quatro

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Joanna Twarowska - awatar
Joanna Twarowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata Gora - awatar
Beata Gora
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij