Zbiórka pmv, ospa i inne - zdjęcie główne

pmv, ospa i inne

7 387 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 151 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Burchel Gołębiewski - awatar

Burchel Gołębiewski

Organizator zbiórki

Mówiliśmy już, że jesteście niesamowici? Zapewne tak, ale musimy to powtórzyć, bo właśnie dzięki Wam po raz kolejny z pozoru niemożliwe dokonało się! Udało nam się spłacić kolejne, ciążące na nas długi zaciągnięte w klinikach, w których leczymy naszych pierzastych przyjaciół, udźwignąć "przedłużony" sezon lęgowy na skutek sprzyjającej pogody i wykarmić ptasich inwalidów na naszym wikcie. 

Niestety, większość pierzastych małolatów, którzy trafili do nas w ciągu tego miesiąca, zostanie z nami już do wiosny, aby móc wtedy bezpiecznie zacząć samodzielne życie, bo, jak wiemy, poza ujemną temperaturą za oknami, także i o pokarm nie jest już tak łatwo, jak wiosną czy latem. Spędzimy więc trochę czasu pod jednym dachem z tym rozgruchanym tłumem. Dzięki Wam przetrwaliśmy kolejną próbę naszych możliwości, dzięki Wam daliśmy radę - wygraliśmy ten trudny czas wspólnie. Jednak przed nami staje kolejne, jesienno-zimowe wyzwanie - i też musimy prosić Was o wsparcie. Na zewnątrz jest już chłodno, wilgotno, a sprzyja to rozprzestrzenianiu się wielu chorób wirusowych, w tym znanej i dziesiątkującej obecnie ptaki paramyksowirozy.

Gołębie z paramyksowirozą, zwaną potocznie kręćkiem, spływają do nas lawiną ze wszystkich stron kraju. Typowe dla tej choroby problemy neurologiczne są powodem, dla którego ptaki te zdecydowanie częściej ulegają wypadkom, więc wiele z nich jest w dodatku poturbowanych, połamanych, rannych. 

Ponad połowa ma problemy z samodzielnym pobieraniem pokarmu, zatem wydatki na specjalistyczna karmę do ręcznego karmienia są często większe, niż w sezonie lęgowym, nie wspominając już o ciągłym, rosnącym zapotrzebowaniu na kolejne suplementy, niezbędne lekarstwa, środki higieny, operacje i tym podobne. Paramyksowiroza to jednak nie tylko objawy neurologiczne, uszkodzone nerki i wątroba - to także ogólne osłabienie organizmu i jego naturalnej odporności - dlatego ta choroba rzadko występuje sama, najczęściej wespół z innymi chorobami bakteryjnymi, pasożytniczymi czy wirusowymi jeśli dodać do tego głód, który cierpią te ptaki nie mogąc o tej porze roku zdobyć pokarmu i osłabienie, które z tego głodu dodatkowo wynika, często dostajemy ptaki w stanie niemal agonalnym i ratowanie ich jest nie lada wyzwaniem. Czasem ptaki te utknęły gdzieś na strychu, gdzie mimo choroby udało się im relatywnie długo przeżyć zanim zostały znalezione i przekazane nam pod opiekę - przez co ich organizmy zostały skrajnie wycieńczone przez chorobę

Ten okres jest wyjątkowy także z innego powodu - jak zapewne wszyscy wiecie, ceny paliwa poszły gwałtownie w górę i odbijają się czkawką w całej gospodarce, ma to wpływ także na nas, robiących tysiące kilometrów miesięcznie. Poza tym, co sami musimy zatankować, dochodzą jeszcze opłaty za transporty ptaków innymi środkami, np za pośrednictwem kierowców z serwisu blablacar, gdzie rosnące ceny benzyny także mają wpływ na koszt transportu.

Ostatnie anomalie pogodowe to nie tylko dużo rannych ptaków, to niestety także uszkodzenia dachu w kilku gołębnikach, w których przebywają nasi podopieczni, a które miały już swoje lata - przed zimą musieliśmy się tym pilnie zająć, bo później pogoda może nie pozwolić już na takie remonty, więc korzystamy z ostatnich słonecznych dni.

Niskie temperatury to także większe zużycie jedzenia w gołębnikach, a niedługo także dodatkowy prąd do podgrzewaczy poideł, żeby woda nie zamarzała w nich chwilę po ich napełnieniu...


Po programie telewizyjnym, w którym braliśmy udział, więcej osób się o nas dowiaduje - idą za tym nowi wolontariusze i osoby chcące pomagać, ale liczba przyjmowanych ptaków także się zwiększyła, bo jeszcze więcej osób dowiedziało się, że gołębiom można pomóc, że istniejemy i można do nas dzwonić. Tym sposobem znowu dochodzimy do granic naszych możliwości i działamy tylko dzięki Waszemu wsparciu, o które ponownie musimy prosić.


Dziękujemy!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.05.2022
    03.05.2022

    ZA DWA DNI KOŃCZĄ SIE NAM LEKI, NIE MAM NAWET JAK ZAPŁACIĆ ZA WETERYNARZA. SIĘGNĘŁAM DNA A PRZEZE MNIE MÓJ PRZYJACIEL UMRZE. PROSZĘ O POMOC DLA MOJEGO MISIA. https://naszefutrzaki.eu/potrzebujemy-pomocy,484

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.05.2022
    03.05.2022

    Bardzo dziękuję za pomoc i przejęcie opieki nad młodą ptaszyną. 🙂

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    30.04.2022
    30.04.2022

    UWAGA! PROSZĘ PRZECZYTAJ, NIE PEŁNOSPRAWNY PAN, ŻYJĄCY W SKRAJNEJ BIEDZIE STARA SIĘ URATOWAĆ SWOJEGO CHOREGO PSIEGO PRZYJACIELA. PAN ROBERT WOLI KUPIĆ ZWIERZAKOM JEDZENIE NIŻ DLA SIEBIE A TERAZ NIE MA NA LECZENIE SWOJEGO PUPILA. PROSZĘ O KAŻDĄ ZŁOTÓWKE NA RATOWANIE ZEUSA. https://zbieram.pl/x89f7gv

  • Frau Danuta Ratasiewicz - awatar

    Frau Danuta Ratasiewicz

    19.04.2022
    19.04.2022

    Pomoc gołębiom miejskim jest trudna, bo ludzie traktują je inaczej niż bezdomne psy albo koty, nie wiedząc, że gołębie miejskie to zwierząta domowe, które człowiek wystawił za próg.

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    02.04.2022
    02.04.2022

    MÓJ CZESIU UMIERA NA RAKA. A JA NIE MAM ZA CO GO LECZYĆ. PRZEZE MNIE ZAMIAST CIESZYĆ SIĘ DALEJ ŻYCIEM ODEJDZIE W MĘCZARNIACH. PROSZĘ POMÓŻCIE. https://www.pomagamyzwierzakom.pl/ce868mhpr5

7 387 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 151 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Burchel Gołębiewski - awatar

Burchel Gołębiewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 151

Franciszek Turek - awatar
Franciszek Turek
100
Hipolit - awatar
Hipolit
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Koko - awatar
Koko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij