Zbiórka Szpital dla zwierząt - zdjęcie główne

Szpital dla zwierząt

3 876 zł  z 3 800 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jurek Bialik - awatar

Jurek Bialik

Organizator zbiórki

Cóż...

Zwykle staramy się radzić sobie sami do końca i prosimy o pomoc dopiero wtedy, gdy wszystkie inne metody zawiodły. A gdy już się okazuje, że zawiodły, to znaczy, że jest tak bardzo źle, że nie mamy szans poradzić sobie bez Was. Właśnie taki moment mamy teraz - i stąd też niniejsza zbiórka.

Moglibyśmy długo narzekać na temperaturę w chacie - niestety czekamy cały w kolejce na wymianę nieszczelnego okna (bardzo nieszczelnego), z powodu którego na ogrzewanie idą miliony monet. Moglibyśmy zrzędzić, że jak jest zimno, to wszyscy więcej jedzą i wydatki na karmę uległy przynajmniej podwojeniu (w przypadku zwierząt, bo w naszym przypadku wydatki na karmę pozostały na niezmiennie niskim poziomie, ale wyszło to nam na zdrowie, bo jest nas sporo kilogramów mniej, niż było nas w lato ;) )

Ale są to sprawy drobne, które jakoś łatamy z dnia na dzień.

Musimy jednak ponarzekać na to, że kończy się pomału rok, nadchodzą święta, które nasi lekarze również chcieliby spędzić godnie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi - a co za tym idzie, musimy się z nimi porozliczać :)

Współpracujemy ściśle z 4 gabinetami w samym Wrocławiu + z kilkoma gabinetami w innych częściach kraju. Robimy teraz obchód po klinikach wrocławskich, żeby poznać wstępnie kwoty, które mamy do uregulowania i wiemy już o ponad 2000 zł, a kwota ta może się jeszcze spokojnie podwoić, gdy zbierzemy wszystkie faktury. W sytuacji zwiększonych wydatków dosłownie na wszystko, nie jesteśmy w stanie jej pokryć, a nie chcemy świecić oczyma, gdy kolejny ptak będzie potrzebował fachowej opieki i będziemy się udawać po prośbie do zaprzyjaźnionego gabinetu - byłoby nam bardzo miło, gdybyście pomogli nam chociaż z tymi kosztami.

Pomoc weterynaryjna to dość ogólne stwierdzenie. Jak wiecie, każde z nas ma tylko dwoje rąk do pracy, Gołębiowóz jest tylko jeden i nie zawsze możemy pojawić się wszędzie i udzielić pomocy własnoręcznie. Czasem też przekraczałaby ona nasze zdolności i możliwości sprzętowe. Bywa więc, że gdy ktoś z Was znajdzie zwierzę w potrzebie i prosi nas o pomoc, której fizycznie nie jesteśmy w stanie natychmiast udzielić, odsyłamy Was do gabinetu, który jest najbliżej i w którym taka pomoc zostanie udzielona. Musimy pokryć wtedy koszty użytych leków i innych materiałów, czasu pracy lekarzy i techników, czasem koszty przetrzymania zwierzaka na szpitalu, gdy z obiektywnych przyczyn nie może od razu trafić do nas. Przy tej skali pomocy, jaką otrzymują tam zwierzaki, pieniądze, które płacimy, są naprawdę niewielkie i dlatego nie chcielibyśmy dodatkowo wystawiać cierpliwość naszych zaprzyjaźnionych lekarzy na próbę.

Kwota zbiórki została oszacowana w tym momencie na poziomie, który już wiemy, że będzie do opłacenia - może ona ulec drobnym korektom, gdy spłyną do nas wszystkie faktury za leczenie. A kto do nas trafił? Cóż, oprócz "standardowych" gołębi, krukowatych czy drapoli, było w tym roku kilka nietypowych jak na Gruszętnik przypadków medycznych - nietoperz nie dziwi tak bardzo, bo w końcu lata, więc to taki prawie ptak ;) Jeden z naturalnych ptasich wrogów dziwi chyba o wiele bardziej - znaleźliśmy kota w bardzo złym stanie i ledwo udało nam się uratować mu życie - sytuację opiszemy dokładniej na naszej stronie. Jest też u nas piesek (akurat bardzo przyjazna ptakom postać) z silnym zapaleniem trzustki, który aktualnie wylądował w szpitalu z uwagi na bardzo silny stan zapalny. Krócej lub dłużej mieliśmy też pod swoimi skrzydłami myszki, chomika, królika i pewnie jeszcze kilka gatunków, którym pomagaliśmy. Konsultowaliśmy też pszczoły i motyle - taka ciekawostka :)

Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc, bez której nie będziemy w stanie nadal robić tego, co robimy :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Aleksandra Matecka - awatar

  Aleksandra Matecka

  10.01.2019
  10.01.2019

  Warto pomagać :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.2018
  14.12.2018

  <3

 • Papugi z Bytomia - awatar

  Papugi z Bytomia

  13.12.2018
  13.12.2018

  Trzymajcie się gołębinki! <3

3 876 zł  z 3 800 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jurek Bialik - awatar

Jurek Bialik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 70

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kalina Rukat - awatar
Kalina Rukat
10
Aldona - awatar
Aldona
400
Sylwia Gmitrzak - awatar
Sylwia Gmitrzak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Aldona - awatar
Aldona
500
Przemek - awatar
Przemek
10
Krzsztof - awatar
Krzsztof
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij