Zbiórka Szpital dla zwierząt - miniaturka zdjęcia

Szpital dla zwierząt

Zbiórka Szpital dla zwierząt - zdjęcie główne

Szpital dla zwierząt

3 826 zł z 3 800 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać teraz
 
Jurek Bialik - awatar

Jurek Bialik

Organizator zbiórki

Cóż...

Zwykle staramy się radzić sobie sami do końca i prosimy o pomoc dopiero wtedy, gdy wszystkie inne metody zawiodły. A gdy już się okazuje, że zawiodły, to znaczy, że jest tak bardzo źle, że nie mamy szans poradzić sobie bez Was. Właśnie taki moment mamy teraz - i stąd też niniejsza zbiórka.

Moglibyśmy długo narzekać na temperaturę w chacie - niestety czekamy cały w kolejce na wymianę nieszczelnego okna (bardzo nieszczelnego), z powodu którego na ogrzewanie idą miliony monet. Moglibyśmy zrzędzić, że jak jest zimno, to wszyscy więcej jedzą i wydatki na karmę uległy przynajmniej podwojeniu (w przypadku zwierząt, bo w naszym przypadku wydatki na karmę pozostały na niezmiennie niskim poziomie, ale wyszło to nam na zdrowie, bo jest nas sporo kilogramów mniej, niż było nas w lato ;) )

Ale są to sprawy drobne, które jakoś łatamy z dnia na dzień.

Musimy jednak ponarzekać na to, że kończy się pomału rok, nadchodzą święta, które nasi lekarze również chcieliby spędzić godnie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi - a co za tym idzie, musimy się z nimi porozliczać :)

Współpracujemy ściśle z 4 gabinetami w samym Wrocławiu + z kilkoma gabinetami w innych częściach kraju. Robimy teraz obchód po klinikach wrocławskich, żeby poznać wstępnie kwoty, które mamy do uregulowania i wiemy już o ponad 2000 zł, a kwota ta może się jeszcze spokojnie podwoić, gdy zbierzemy wszystkie faktury. W sytuacji zwiększonych wydatków dosłownie na wszystko, nie jesteśmy w stanie jej pokryć, a nie chcemy świecić oczyma, gdy kolejny ptak będzie potrzebował fachowej opieki i będziemy się udawać po prośbie do zaprzyjaźnionego gabinetu - byłoby nam bardzo miło, gdybyście pomogli nam chociaż z tymi kosztami.

Pomoc weterynaryjna to dość ogólne stwierdzenie. Jak wiecie, każde z nas ma tylko dwoje rąk do pracy, Gołębiowóz jest tylko jeden i nie zawsze możemy pojawić się wszędzie i udzielić pomocy własnoręcznie. Czasem też przekraczałaby ona nasze zdolności i możliwości sprzętowe. Bywa więc, że gdy ktoś z Was znajdzie zwierzę w potrzebie i prosi nas o pomoc, której fizycznie nie jesteśmy w stanie natychmiast udzielić, odsyłamy Was do gabinetu, który jest najbliżej i w którym taka pomoc zostanie udzielona. Musimy pokryć wtedy koszty użytych leków i innych materiałów, czasu pracy lekarzy i techników, czasem koszty przetrzymania zwierzaka na szpitalu, gdy z obiektywnych przyczyn nie może od razu trafić do nas. Przy tej skali pomocy, jaką otrzymują tam zwierzaki, pieniądze, które płacimy, są naprawdę niewielkie i dlatego nie chcielibyśmy dodatkowo wystawiać cierpliwość naszych zaprzyjaźnionych lekarzy na próbę.

Kwota zbiórki została oszacowana w tym momencie na poziomie, który już wiemy, że będzie do opłacenia - może ona ulec drobnym korektom, gdy spłyną do nas wszystkie faktury za leczenie. A kto do nas trafił? Cóż, oprócz "standardowych" gołębi, krukowatych czy drapoli, było w tym roku kilka nietypowych jak na Gruszętnik przypadków medycznych - nietoperz nie dziwi tak bardzo, bo w końcu lata, więc to taki prawie ptak ;) Jeden z naturalnych ptasich wrogów dziwi chyba o wiele bardziej - znaleźliśmy kota w bardzo złym stanie i ledwo udało nam się uratować mu życie - sytuację opiszemy dokładniej na naszej stronie. Jest też u nas piesek (akurat bardzo przyjazna ptakom postać) z silnym zapaleniem trzustki, który aktualnie wylądował w szpitalu z uwagi na bardzo silny stan zapalny. Krócej lub dłużej mieliśmy też pod swoimi skrzydłami myszki, chomika, królika i pewnie jeszcze kilka gatunków, którym pomagaliśmy. Konsultowaliśmy też pszczoły i motyle - taka ciekawostka :)

Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc, bez której nie będziemy w stanie nadal robić tego, co robimy :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Aleksandra Matecka - awatar

  Aleksandra Matecka

  10.01.19
  10.01.19

  Warto pomagać :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.18
  14.12.18

  <3

 • Papugi z Bytomia - awatar

  Papugi z Bytomia

  13.12.18
  13.12.18

  Trzymajcie się gołębinki! <3

3 826 zł z 3 800 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać teraz
 
Jurek Bialik - awatar

Jurek Bialik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 69

Kalina Rukat - awatar
Kalina Rukat
10
Aldona - awatar
Aldona
400
Sylwia Gmitrzak - awatar
Sylwia Gmitrzak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Aldona - awatar
Aldona
500
Przemek - awatar
Przemek
10
Krzsztof - awatar
Krzsztof
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij