Zbiórka Sprzęt dla poetki-ratowniczki - miniaturka zdjęcia

Sprzęt dla poetki-ratowniczki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Sprzęt dla poetki-ratowniczki - zdjęcie główne

Sprzęt dla poetki-ratowniczki

1 491 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Janusz Radwański - awatar

Janusz Radwański

Organizator zbiórki

Olena Herasymiuk jest ukraińską poetką. Urodziła się w 1991 roku. W W 2013 roku debiutowała tomem ,,Hłuchota”, później została laureatką prestiżowych nagród literackich, tłumaczoną na 11 języków. Jednak kiedy wybuchła wojna wstąpiła na ochotnika do medycznego batalionu ,,Hospitalieri". To zdemilitaryzowana jednostka, zajmująca się ratowaniem rannych na polu walki. Od 2018 roku Olena służy w strefie ATO, na froncie na wschodzie Ukrainy. Kiedy przełożyłem jej wiersz  ***(Jak się znaleźliśmy w jednym oddziale?), zapytałem, czy czegoś potrzebuje. Odpowiedziała krótko ,,Sprzętu". Ona i jej koledzy z oddziału potrzebują podstawowych urządzeń, które znaleźć można w każdej karetce, żeby ratować ludzkie życie. 

Kwota 7000 hrywien (około 1000 złotych) może pomóc im kogoś ocalić. 


***

Jak się znaleźliśmy w jednym oddziale?

Nikt nie powie. Zresztą kogo tu pytać?

Krótka nauka: na polu walki

trzeba umieć czekać.Wojna się toczy gdzieś poza czasem.

Z ostatnim żołnierzem kładzie się do grobu

Nikt nie zgadnie, kiedy się zaczyna. 

Zresztą pytać nie ma kogo.Nad blindażem rozkrwawione maki

wysokie, okrągłe. Jak jakieś sygnały. 

Serce rwie się jak bity pies.

Jeszcze chwila – zrobi wyrwę w metalu.Cisza,gdzie miałaby huczeć wojna.

Topole czy oko zasnuwa się mgłą?

Zwycięstwo,jak celna strofa,

nie zaczynasię od krzyku „Mamo!'Odmierzały dystans i koordynaty

rozplecione wstążki za wstążkami.

Znaliśmy rannych nie po imieniu,

ale po spisach z lekami. Czarne i czerwone jak noc i ogień.

Noś na sercu, nie zgubisz. 

Ile nas było? Ktoś robi rachuby?

Pytać­ nie ma kogo. Jak długą pamięć będziemy wlec

przebitą jak łapa? 

Kraj czeka na wieści z frontu więc

co dzień o dziewiątej słucha.  Powoli, jak wspomnienie pierwszej miłości

gaśnie nad kopalnią słońce. 

Płaczcie,żołnierze. Krew zatamowaliśmy, 

i łzy płynąć skończą. Ludzie,adresy, miasto i wiek - 

zerwane kłosy. 

W lustrze czarny, obcy człowiek

patrzy mi w oczy. Październik 2018


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 491 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Janusz Radwański - awatar

Janusz Radwański

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Małgorzata Wójtowicz - awatar
Małgorzata Wójtowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Joanna Fligiel - awatar
Joanna Fligiel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Elżbieta Lipińska - awatar
Elżbieta Lipińska
50
Radek Wiśniewski - awatar
Radek Wiśniewski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij