Zbiórka Budowa dom dla niepełnosprawnych - miniaturka zdjęcia

Budowa dom dla niepełnosprawnych

Zbiórka Budowa dom dla niepełnosprawnych - zdjęcie główne

Budowa dom dla niepełnosprawnych

2 188 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać teraz
 

BIEGAM-POMAGAM-BUDUJĘ - Dom Życia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Podczas zimowej edycji Gorce Ultra-Trail jako Fundacja Run Vegan, organizator biegu, zbieramy środki na wsparcie ważnego projektu - budowy domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Szczawnicy.  Chcemy włączyć się aktywnie w działanie na rzecz lokalnej społeczności, zapraszając Was, biegaczy, ultrasów i przyjaciół - do wsparcia tego projektu.

DLACZEGO WSPIERAMY JAKO FUNDACJA RUN VEGAN BUDOWĘ DOMU

Wsparcie budowy Domu jest dla nas ogromnie ważne. Od 3 lat realizujemy na terenie gmin Ochotnica i Krościenko imprezy biegowe, zapraszając na start biegaczy z całego kraju. Mieszkańcy tych gmin przyjęli biegowych gości z otwartymi ramionami i sercem, a dziś, poprzez tę akcję, chcielibyśmy  włączyć się z pomocą dla osób w potrzebie.

Mamy dzieci będących pod opieką PSONI będą obecne na biegu - spotkacie je jako wolontatiuszyki w biurze zawodów i na mecie, a dzieci i młodzież wraz zopiekunami pieką już dla  Was słodkie ciasteczka. Wraz z nimi będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, przekazaną na budowę DOMU ŻYCIA.

--DLACZEGO BUDUJEMY DOM - PSONI w Szczawnicy--
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wspiera  osoby niepełnosprawne od narodzin do  późnej starości. Jako Koło PSONI w Szczawnicy prowadzimy dwie w 4 dzienne placówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w Szczawnicy, w Ochotnicy Dolnej oraz w Krościenku . Brakuje nam ostatniego ważnego ogniwa naszej działalności – właśnie domu mieszkalnego. Jest niezwykle istotne aby taki obiekt powstał. W chwili obecnej osoba niepełnosprawna  tracąca rodziców czy opiekunów skazana jest na dom pomocy społecznej, często znacznie oddalony od miejsca zamieszkania krewnych i przyjaciół. Powoduje to wyrwanie z naturalnego , sąsiedzkiego środowiska, całkowitą zmianę stylu życia, konieczność podporządkowania się rygorom instytucji jaką jest dom przeznaczony dla setki podopiecznych.

Utworzenie małego domu mieszkalnego umiejscowionego w środowisku lokalnymbędzie optymalnym rozwiązaniem problemów osób niepełnosprawnych. Odciąży starzejących się rodziców od codziennej, trudnej opieki, pozwoli na regularne kontakty  z rodzeństwem lub innymi członkami rodziny, zapewni możliwość dalszego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w dziennych placówkach.

Projekt realizowany jest przez  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Szczawnicy. Jesienią 2017 r. Stowarzyszenie podjęło decyzję o rozpoczęciu budowy ze środków własnych metodą gospodarczą. Inwestycję realizuje  firma lokalna, w prace aktywnie włączają się rodzice osób niepełnosprawnych. Na koniec listopada wymurowano dwa  poziomy. Koszt zakupionych materiałów i robocizny firmy wyniósł dotąd  około 697.000 zł.  Stowarzyszenie aktywnie poszukuje funduszy: organizujemy zbiórki, loterie, skrzętnie gromadzimy wpłaty z 1 % i wszelkich darowizn. Wszystko to jednak zbyt mało biorąc pod uwagę koszt inwestycji. Aby starać się o dofinansowanie z różnych źródeł musimy posiadać fundusze na wkład własny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Run Vegan - awatar

  Run Vegan

  29.05.19
  29.05.19

  Dziękujemy za wszystkie wpłaty, w szczególności te od biegaczy startujących podczas pamiętnego weekendu Biegi w Szczawnicy/ Madeira Ultra-Trail! Dom w Szczawnicy rośnie ! <3 Zgodnie z zapowiedzią na FB, zapraszamy do kontaktu wszystkich wpłacających, którzy chcieliby otrzymać ceramiczne upominki wykonane przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie/ Koło w Szczawnicy. Prosimy o przesłanie adresu pocztowego wysyłki na mail Fundacji: [email protected] W razie pytań: 507 006 851

  Zdjęcie aktualności 32 079

2 188 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 30

Barbara Kawa - awatar
Barbara Kawa
220
Bartek Gasparski - awatar
Bartek Gasparski
240
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Robert Drewnik - awatar
Robert Drewnik
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
przemek piotrowski - awatar
przemek piotrowski
20
Agnieszka Łęcka - awatar
Agnieszka Łęcka
220
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij