Zbiórka Budowa dom dla niepełnosprawnych - zdjęcie główne

Budowa dom dla niepełnosprawnych

2 868 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

BIEGAM-POMAGAM-BUDUJĘ - Dom Życia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Jako Fundacja Run Vegan, organizator biegów Gorce Ultra-Trail, wspieramy  projekt budowy domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Szczawnicy.  W ten sposób włączamy się  w działanie na rzecz lokalnej społeczności, zapraszając do przyłączenia się również Was - biegaczy, ultrasów i przyjaciół.

DLACZEGO WSPIERAMY BUDOWĘ DOMU ŻYCIA

Wsparcie budowy Domu jest dla nas ogromnie ważne. Od 5 lat realizujemy na terenie gmin Ochotnica, Krościenko i Czorsztyn imprezy biegowe, zapraszając na start biegaczy z całego kraju. Mieszkańcy tych gmin przyjęli biegowych gości z otwartymi ramionami i sercem, a teraz, poprzez tę akcję, chcielibyśmy włączyć się z pomocą dla osób w potrzebie.

Mamy dzieci będących pod opieką PSONI są aktywnie obecne na GUT - spotkacie je słodkimi wypiekami w biurze zawodów, a czasem też w roli wolontariuszek. Wraz z nimi będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, przekazaną na budowę DOMU ŻYCIA.

--- DLACZEGO BUDUJEMY DOM - słowo od PSONI w Szczawnicy- --
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wspiera  osoby niepełnosprawne od narodzin do  późnej starości. Jako Koło PSONI w Szczawnicy prowadzimy dwie w 4 dzienne placówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w Szczawnicy, w Ochotnicy Dolnej oraz w Krościenku . Brakuje nam ostatniego ważnego ogniwa naszej działalności – właśnie domu mieszkalnego. Jest niezwykle istotne aby taki obiekt powstał. W chwili obecnej osoba niepełnosprawna  tracąca rodziców czy opiekunów skazana jest na dom pomocy społecznej, często znacznie oddalony od miejsca zamieszkania krewnych i przyjaciół. Powoduje to wyrwanie z naturalnego , sąsiedzkiego środowiska, całkowitą zmianę stylu życia, konieczność podporządkowania się rygorom instytucji jaką jest dom przeznaczony dla setki podopiecznych.

Utworzenie małego domu mieszkalnego umiejscowionego w środowisku lokalnym będzie optymalnym rozwiązaniem problemów osób niepełnosprawnych. Odciąży starzejących się rodziców od codziennej, trudnej opieki, pozwoli na regularne kontakty  z rodzeństwem lub innymi członkami rodziny, zapewni możliwość dalszego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w dziennych placówkach.

Projekt realizowany jest przez  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Szczawnicy. Jesienią 2017 r. Stowarzyszenie podjęło decyzję o rozpoczęciu budowy ze środków własnych metodą gospodarczą. Inwestycję realizuje  firma lokalna, w prace aktywnie włączają się rodzice osób niepełnosprawnych. Na koniec listopada wymurowano dwa  poziomy. Koszt zakupionych materiałów i robocizny firmy wyniósł dotąd  około 697.000 zł.  Stowarzyszenie aktywnie poszukuje funduszy: organizujemy zbiórki, loterie, skrzętnie gromadzimy wpłaty z 1 % i wszelkich darowizn. Wszystko to jednak zbyt mało biorąc pod uwagę koszt inwestycji. Aby starać się o dofinansowanie z różnych źródeł musimy posiadać fundusze na wkład własny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Run Vegan - awatar

  Run Vegan

  02.03.20
  02.03.20

  II edycja GUT WINTER za nami. Ogromnie dziękujemy w imieniu Koła w Szczawnicy za wszystkie zakupione smakołyki w biurze zawodów i wpłaty poprzez zbiórkę online - zebrana kwota ok 1000 zł zasili fundusz budowy domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Szczawnicy. Stan budowy na 1.03.2020 : w najbliższym czasie planowane jest postawienia więźby dachowej i położenie blachy na dach. Pracy jeszcze ogrom! Materiał na więźbę dachowa podarowała Wspólnota Leśno-Gruntowa ze Szczawnicy. a całą blachę oferował obywatel ziemi pienińskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do budowy Domu Życia w Szczawnicy

  Zdjęcie aktualizacji 45 376

Komentarze


 • Rufio - awatar

  Rufio

  08.03.20
  08.03.20

  moja cegiełka

2 868 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 41

Anna Iwanowicz - awatar
Anna Iwanowicz
20
Rufio - awatar
Rufio
50
Agnieszka Andrzejak - awatar
Agnieszka Andrzejak
100
Sabina i Andrzej - awatar
Sabina i Andrzej
100
Fabin - awatar
Fabin
50
Darek Czechowicz - awatar
Darek Czechowicz
50
Krakus - awatar
Krakus
50
Kacper - awatar
Kacper
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij