Zbiórka Budowa dom dla niepełnosprawnych - miniaturka zdjęcia

Budowa dom dla niepełnosprawnych

Zbiórka Budowa dom dla niepełnosprawnych - zdjęcie główne

Budowa dom dla niepełnosprawnych

2 868 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać teraz
 

BIEGAM-POMAGAM-BUDUJĘ - Dom Życia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Jako Fundacja Run Vegan, organizator biegów Gorce Ultra-Trail, wspieramy  projekt budowy domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Szczawnicy.  W ten sposób włączamy się  w działanie na rzecz lokalnej społeczności, zapraszając do przyłączenia się również Was - biegaczy, ultrasów i przyjaciół.

DLACZEGO WSPIERAMY BUDOWĘ DOMU ŻYCIA

Wsparcie budowy Domu jest dla nas ogromnie ważne. Od 5 lat realizujemy na terenie gmin Ochotnica, Krościenko i Czorsztyn imprezy biegowe, zapraszając na start biegaczy z całego kraju. Mieszkańcy tych gmin przyjęli biegowych gości z otwartymi ramionami i sercem, a teraz, poprzez tę akcję, chcielibyśmy włączyć się z pomocą dla osób w potrzebie.

Mamy dzieci będących pod opieką PSONI są aktywnie obecne na GUT - spotkacie je słodkimi wypiekami w biurze zawodów, a czasem też w roli wolontariuszek. Wraz z nimi będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, przekazaną na budowę DOMU ŻYCIA.

--- DLACZEGO BUDUJEMY DOM - słowo od PSONI w Szczawnicy- --
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wspiera  osoby niepełnosprawne od narodzin do  późnej starości. Jako Koło PSONI w Szczawnicy prowadzimy dwie w 4 dzienne placówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w Szczawnicy, w Ochotnicy Dolnej oraz w Krościenku . Brakuje nam ostatniego ważnego ogniwa naszej działalności – właśnie domu mieszkalnego. Jest niezwykle istotne aby taki obiekt powstał. W chwili obecnej osoba niepełnosprawna  tracąca rodziców czy opiekunów skazana jest na dom pomocy społecznej, często znacznie oddalony od miejsca zamieszkania krewnych i przyjaciół. Powoduje to wyrwanie z naturalnego , sąsiedzkiego środowiska, całkowitą zmianę stylu życia, konieczność podporządkowania się rygorom instytucji jaką jest dom przeznaczony dla setki podopiecznych.

Utworzenie małego domu mieszkalnego umiejscowionego w środowisku lokalnym będzie optymalnym rozwiązaniem problemów osób niepełnosprawnych. Odciąży starzejących się rodziców od codziennej, trudnej opieki, pozwoli na regularne kontakty  z rodzeństwem lub innymi członkami rodziny, zapewni możliwość dalszego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w dziennych placówkach.

Projekt realizowany jest przez  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Szczawnicy. Jesienią 2017 r. Stowarzyszenie podjęło decyzję o rozpoczęciu budowy ze środków własnych metodą gospodarczą. Inwestycję realizuje  firma lokalna, w prace aktywnie włączają się rodzice osób niepełnosprawnych. Na koniec listopada wymurowano dwa  poziomy. Koszt zakupionych materiałów i robocizny firmy wyniósł dotąd  około 697.000 zł.  Stowarzyszenie aktywnie poszukuje funduszy: organizujemy zbiórki, loterie, skrzętnie gromadzimy wpłaty z 1 % i wszelkich darowizn. Wszystko to jednak zbyt mało biorąc pod uwagę koszt inwestycji. Aby starać się o dofinansowanie z różnych źródeł musimy posiadać fundusze na wkład własny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Run Vegan - awatar

  Run Vegan

  02.03.20
  02.03.20

  II edycja GUT WINTER za nami. Ogromnie dziękujemy w imieniu Koła w Szczawnicy za wszystkie zakupione smakołyki w biurze zawodów i wpłaty poprzez zbiórkę online - zebrana kwota ok 1000 zł zasili fundusz budowy domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Szczawnicy. Stan budowy na 1.03.2020 : w najbliższym czasie planowane jest postawienia więźby dachowej i położenie blachy na dach. Pracy jeszcze ogrom! Materiał na więźbę dachowa podarowała Wspólnota Leśno-Gruntowa ze Szczawnicy. a całą blachę oferował obywatel ziemi pienińskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do budowy Domu Życia w Szczawnicy

  Zdjęcie aktualności 45 376

Komentarze


 • Rufio - awatar

  Rufio

  08.03.20
  08.03.20

  moja cegiełka

2 868 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 41

Anna Iwanowicz - awatar
Anna Iwanowicz
20
Rufio - awatar
Rufio
50
Agnieszka Andrzejak - awatar
Agnieszka Andrzejak
100
Sabina i Andrzej - awatar
Sabina i Andrzej
100
Fabin - awatar
Fabin
50
Darek Czechowicz - awatar
Darek Czechowicz
50
Krakus - awatar
Krakus
50
Kacper - awatar
Kacper
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij