Zbiórka Opieka medyczna na wschodzie UA - miniaturka zdjęcia

Opieka medyczna na wschodzie UA Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Opieka medyczna na wschodzie UA - zdjęcie główne

Opieka medyczna na wschodzie UA

4 400 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy grupą medyków, którzy od początku wojny na Ukrainie prowadzą ewakuację rannych i chorych z Ukrainy (już blisko 2500 ludzi). Wywozimy i pomagamy ludziom z samego wschodu, przewodząc ich do Lwowa a potem dalej. Jako Grupa Wsparcia Awangardy HME działamy w ścisłej współpracy z naszymi medykami frontowymi - Awangardą HME, koordynujemy transporty dalekowschodnie i zabezpieczamy akcję ratunkowe i ewakuacyjne Ukraińców i członków innych grup międzynarodowych, których dotkną wojenne rany i kalectwo. 

Prowadzimy nie tylko działania ewakuacyjne i akcje ratunkowe ale także otaczamy opieką medyczną ludzi, którzy pozostali w linii przyfrontowej na wchodzie Ukrainy. To ludzie, którzy każdego dnia i nocy zmagają się z odgłosami frontu - wybuchających i przelatujących pocisków, strzałów z broni automatycznej i hałasu ciężkiego sprzętu.

To dzieci, dorośli, osoby starsze, które nie mogą wyjść o własnych siłach z domów. Pozostali, bo nie mają gdzie uciec.

To ludzie, którzy zmagają się ze swoimi chorobami, takimi samymi, jak my w podstawowej opiece zdrowotnej, ale ponadto zmagają się z lękiem, nerwicami, zaburzeniami snu. 


Dla nich jesteśmy my - Grupa Wsparcia Awangardy HME. Niesiemy im nadzieję, że nie pozostali sami na pastwę rosyjskiego najeźdźcy.  Leczymy, diagnozujemy, rozdajemy lekarstwa, a jak trzeba to pod osłoną wojska wywozimy nieraz 100 km za zachód do najbliższego szpitala. 

Mamy za sobą zaplecze medyczne i diagnostyczne. Jednego czego nam brakuje to odpowiedniego zabezpieczenia osobistego w kamizelki kuloodporne, hełmy, okulary balistyczne, plecaki ewakuacyjne, maski przeciwgazowe. To sprzęt, który chroni nas medyków, abyśmy mogli skutecznie i długofalowo pomagać, bo dobry ratownik to żywy ratownik medyczny, pielęgniarka, lekarz....


Jesteśmy ekipą medyczną zdatną do działań w warunkach zagrożenia bronią biologiczną, chemiczną, radiacyjną i nuklearną posiadającą odpowiednie kursy specjalistyczne. 


Kwota minimalna  jaką chcemy zebrać zabezpieczy ekipę 10 osób w wyżej wymieniony sprzęt, biorąc pod uwagę, ze koszt jednej kamizelki kuloodpornej 4 klasy to: około 5000 zł, hełmu 4000 zł, maski z filtrami 800 zł....


To kawałek z bomby kasetowej (ostro zakończony cieżki kawałek metalu), która wybuchła dwie godziny przed naszym przyjazdem. Takie odłamki latają w okolicy 300 m.

To naboje i łuski, które żołnierze zbierają, za każdym razem kiedy jadą z nami.

Jako Grupa Wsparcia Awangardy HME, jesteśmy wdzięczni wszystkim, dzięki którym możemy bezpiecznie pomagać!

Mamy zawsze wsparcie wojska ukraińskiego...  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Śląska Misja Medyczna KKN - awatar

    Śląska Misja Medyczna KKN

    18.02.2023
    18.02.2023

    https://wiadomosci.onet.pl/swiat/chaos-na-froncie-rosjanie-strzelaja-sami-do-siebie-relacja-na-zywo/szpn790

4 400 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
A...... - awatar
A......
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marcin - awatar
Marcin
1 000
Grażyna - awatar
Grażyna
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Izabela - awatar
Izabela
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij