Zbiórka

Grudzień 2015

Gorący okres przedświąteczny. Las pomiędzy Żyrardowem i Puszczą Mariańską. Ludzie jadący wolno w dużym korku. "Słuchaj, co tam leży na poboczu drogi? Jakaś szmata?" "To? To chyba jakieś śmieci". "Podjedź bardziej na prawo, proszę". "To kociak!" "Wygląda jakby nie żył". "Zatrzymaj się. Muszę sprawdzić". Szybkie kroki. Kobieta pochyla się nad ciałem poturbowanego kociaka. Nie brzydzi się dotknąć kociego ciała, które może być już zimne, lodowato martwe. Kobieta spodziewa się własnie tego... Pochyla się nad nienaturalnie rozrzuconymi łapami malucha. Zagląda w oczy. Oczy kota wodzą za nią. Kobieta jeszcze raz patrzy w jego oczy. Dotyka ciała, sprawdza czy unosi się przepona, czy oddycha. Niemożliwe! Ono żyje! Żyje, ale nie może się ruszyć. Żyje, ale resztkami sił. Jest wyziębione, odwodnione, na granicy śmierci.

Photo

Cud Bożonarodzeniowy?

Na pewno tak! Kobieta delikatnie podnosi kota. Rozlega się pełen bólu miauk. Trudno. Aby do lekarza. Jak najszybciej. By zdążyć! Gwiazdka, bo tak nazwano około 3 miesięczne kocię została porzucona przy lesie. W promieniu ponad kilometra nie było żadnych domostw. Nie wiadomo jaka jest jej historia. Została potrącona przez samochód czy porzucono ją już pokaleczoną, z obiema połamanymi łapami?

Weterynarz określił jej stan jako bardzo ciężki. Mała miała poraniony, zakrwawiony pyszczek, złamaną przednią i tylną łapę. Jedna łapa była tak pokiereszowana, że rozważano amputację. Na całe szczęście chirurg wirtuoz ją poskładał i pośrubował. Po przyjeździe do gabinetu kotka została natychmiast podłączona do kroplówki, dodatkowo ją ogrzewano, miała temperaturę 36 stopni, podano sterydy. Silna i bardzo chcąca żyć kotka Gwiazdka przeszła po cienkiej linii wyznaczającej granicę śmierci i wróciła do życia.

Photo

Niewiele brakowało

Niewiele brakowało by ludzie, którzy jako jedyni zatrzymali się aby sprawdzić czy zwierzę żyje, dotknęli zimnego martwego futra. Gwiazdkę czeka teraz co najmniej 6 tygodniowa rekonwalescencja. Malutka potrzebuje dobrej, energetycznej, bogatej w witaminy karmy, otrzymuje nadal leki. Za 6 tygodni będzie miała prawdopodobnie usuwane gwoździe, jeśli wszystko będzie w porządku. Wierzymy, że będzie. Musi! Mamy nadzieję, że za jakieś dwa miesiące Gwiazdka będzie śmigać na czterech łapach jakby nic się nigdy nie stało. Że szybko zapomni co złego ją spotkało, że znajdzie super najlepszy dom pod słońcem, że będzie przytulać się i mruczeć do ucha człowiekowi, który jej nigdy nie zdradzi.

Photo

Gwiazdka potrzebuje nadal pomocy!

Ona sama zrobiła bardzo dużo by żyć. Pomóżmy jej "załatwić" resztę czyli opłacić operację i pobyt w lecznicy (1587 zł), zapewnić dobrą, kaloryczną karmę oraz środki finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację. Co Wy na to?

Photo

Aha. jeszcze jedno. Mamy prośbę.

Jeśli zauważycie zwierzaka leżącego na jezdni lub poboczu, sprawdźcie czy naprawdę nie żyje. Rozumiemy, nie jest to miły widok, ale już wiele razy udało się takim zwierzakom uratować życie. I nie mamy tu na myśli tylko psy i koty, ale też wiewiórki, ptaki, jeże, słowem, wszystkie leżące na poboczach lub szosach zwierzaki wyglądające na martwe...

Photo

Komentarze

 • Anna

  10.01.16
  10.01.16

  Kochani popierajmy szczytne akcje. Razem możemy osiągnąć tak wiele i pomóc zwierzakom, których Los nie oszczędzał. Pokażmy innym swoje dobre serce i wesprzyjmy finansowo albo rzeczowo bądź adoptujmy. Pomóżmy Gwiazdce, która już tak wiele przeszła i chce żyć, być kochana i kochać. Mój tato zawsze powtarza: Ania bądź człowiekiem, człowiekiem z sercem. Trzymajmy się tego wszyscy w tych paskudnych czasach.

 • komix

  09.01.16
  09.01.16

  Przelewałem już raz na konto, ale co tam, niech zdrowieje ślicznota.

 • Em

  08.01.16
  08.01.16

  Wracaj do zdrówka :*

 • Marek

  08.01.16
  08.01.16

  Trzymaj się ciepło koteczko wszystko będzie dobrze. Już niedługo będziesz biegała !

 • mycha

  08.01.16
  08.01.16

  TRZYMAJ SIĘ GWIAZDECZKO

Wpłaty - 83

 • Avatar Małgorzata
  50
  Małgorzata
 • Avatar Aleksander
  10
  Aleksander
 • Avatar Iwona
  50
  Iwona
 • Avatar Kamil
  20
  Kamil
 • Avatar Anna
  50
  Anna
 • Avatar Dorota
  10
  Dorota
 • Avatar Jowita
  5
  Jowita
 • Avatar Weronika
  5
  Weronika
 • Avatar edyta
  20
  edyta
 • Avatar Marta
  5
  Marta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę