Zbiórka Porzucona Gwiazdka - zdjęcie główne

Porzucona Gwiazdka

2 755 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Grudzień 2015

Gorący okres przedświąteczny. Las pomiędzy Żyrardowem i Puszczą Mariańską. Ludzie jadący wolno w dużym korku. "Słuchaj, co tam leży na poboczu drogi? Jakaś szmata?" "To? To chyba jakieś śmieci". "Podjedź bardziej na prawo, proszę". "To kociak!" "Wygląda jakby nie żył". "Zatrzymaj się. Muszę sprawdzić". Szybkie kroki. Kobieta pochyla się nad ciałem poturbowanego kociaka. Nie brzydzi się dotknąć kociego ciała, które może być już zimne, lodowato martwe. Kobieta spodziewa się własnie tego... Pochyla się nad nienaturalnie rozrzuconymi łapami malucha. Zagląda w oczy. Oczy kota wodzą za nią. Kobieta jeszcze raz patrzy w jego oczy. Dotyka ciała, sprawdza czy unosi się przepona, czy oddycha. Niemożliwe! Ono żyje! Żyje, ale nie może się ruszyć. Żyje, ale resztkami sił. Jest wyziębione, odwodnione, na granicy śmierci.

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Cud Bożonarodzeniowy?

Na pewno tak! Kobieta delikatnie podnosi kota. Rozlega się pełen bólu miauk. Trudno. Aby do lekarza. Jak najszybciej. By zdążyć! Gwiazdka, bo tak nazwano około 3 miesięczne kocię została porzucona przy lesie. W promieniu ponad kilometra nie było żadnych domostw. Nie wiadomo jaka jest jej historia. Została potrącona przez samochód czy porzucono ją już pokaleczoną, z obiema połamanymi łapami?

Weterynarz określił jej stan jako bardzo ciężki. Mała miała poraniony, zakrwawiony pyszczek, złamaną przednią i tylną łapę. Jedna łapa była tak pokiereszowana, że rozważano amputację. Na całe szczęście chirurg wirtuoz ją poskładał i pośrubował. Po przyjeździe do gabinetu kotka została natychmiast podłączona do kroplówki, dodatkowo ją ogrzewano, miała temperaturę 36 stopni, podano sterydy. Silna i bardzo chcąca żyć kotka Gwiazdka przeszła po cienkiej linii wyznaczającej granicę śmierci i wróciła do życia.

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Niewiele brakowało

Niewiele brakowało by ludzie, którzy jako jedyni zatrzymali się aby sprawdzić czy zwierzę żyje, dotknęli zimnego martwego futra. Gwiazdkę czeka teraz co najmniej 6 tygodniowa rekonwalescencja. Malutka potrzebuje dobrej, energetycznej, bogatej w witaminy karmy, otrzymuje nadal leki. Za 6 tygodni będzie miała prawdopodobnie usuwane gwoździe, jeśli wszystko będzie w porządku. Wierzymy, że będzie. Musi! Mamy nadzieję, że za jakieś dwa miesiące Gwiazdka będzie śmigać na czterech łapach jakby nic się nigdy nie stało. Że szybko zapomni co złego ją spotkało, że znajdzie super najlepszy dom pod słońcem, że będzie przytulać się i mruczeć do ucha człowiekowi, który jej nigdy nie zdradzi.

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Gwiazdka potrzebuje nadal pomocy!

Ona sama zrobiła bardzo dużo by żyć. Pomóżmy jej "załatwić" resztę czyli opłacić operację i pobyt w lecznicy (1587 zł), zapewnić dobrą, kaloryczną karmę oraz środki finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację. Co Wy na to?

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Aha. jeszcze jedno. Mamy prośbę.

Jeśli zauważycie zwierzaka leżącego na jezdni lub poboczu, sprawdźcie czy naprawdę nie żyje. Rozumiemy, nie jest to miły widok, ale już wiele razy udało się takim zwierzakom uratować życie. I nie mamy tu na myśli tylko psy i koty, ale też wiewiórki, ptaki, jeże, słowem, wszystkie leżące na poboczach lub szosach zwierzaki wyglądające na martwe...

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anna - awatar

  Anna

  10.01.2016
  10.01.2016

  Kochani popierajmy szczytne akcje. Razem możemy osiągnąć tak wiele i pomóc zwierzakom, których Los nie oszczędzał. Pokażmy innym swoje dobre serce i wesprzyjmy finansowo albo rzeczowo bądź adoptujmy. Pomóżmy Gwiazdce, która już tak wiele przeszła i chce żyć, być kochana i kochać. Mój tato zawsze powtarza: Ania bądź człowiekiem, człowiekiem z sercem. Trzymajmy się tego wszyscy w tych paskudnych czasach.

 • komix - awatar

  komix

  09.01.2016
  09.01.2016

  Przelewałem już raz na konto, ale co tam, niech zdrowieje ślicznota.

 • Em - awatar

  Em

  08.01.2016
  08.01.2016

  Wracaj do zdrówka :*

 • Marek - awatar

  Marek

  08.01.2016
  08.01.2016

  Trzymaj się ciepło koteczko wszystko będzie dobrze. Już niedługo będziesz biegała !

 • mycha - awatar

  mycha

  08.01.2016
  08.01.2016

  TRZYMAJ SIĘ GWIAZDECZKO

2 755 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 83

Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Aleksander - awatar
Aleksander
10
Iwona - awatar
Iwona
50
Kamil - awatar
Kamil
20
Anna - awatar
Anna
50
Dorota - awatar
Dorota
10
Jowita - awatar
Jowita
5
Weronika - awatar
Weronika
5
edyta - awatar
edyta
20
Marta - awatar
Marta
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij