Grudzień 2015

Gorący okres przedświąteczny. Las pomiędzy Żyrardowem i Puszczą Mariańską. Ludzie jadący wolno w dużym korku. "Słuchaj, co tam leży na poboczu drogi? Jakaś szmata?" "To? To chyba jakieś śmieci". "Podjedź bardziej na prawo, proszę". "To kociak!" "Wygląda jakby nie żył". "Zatrzymaj się. Muszę sprawdzić". Szybkie kroki. Kobieta pochyla się nad ciałem poturbowanego kociaka. Nie brzydzi się dotknąć kociego ciała, które może być już zimne, lodowato martwe. Kobieta spodziewa się własnie tego... Pochyla się nad nienaturalnie rozrzuconymi łapami malucha. Zagląda w oczy. Oczy kota wodzą za nią. Kobieta jeszcze raz patrzy w jego oczy. Dotyka ciała, sprawdza czy unosi się przepona, czy oddycha. Niemożliwe! Ono żyje! Żyje, ale nie może się ruszyć. Żyje, ale resztkami sił. Jest wyziębione, odwodnione, na granicy śmierci.

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Cud Bożonarodzeniowy?

Na pewno tak! Kobieta delikatnie podnosi kota. Rozlega się pełen bólu miauk. Trudno. Aby do lekarza. Jak najszybciej. By zdążyć! Gwiazdka, bo tak nazwano około 3 miesięczne kocię została porzucona przy lesie. W promieniu ponad kilometra nie było żadnych domostw. Nie wiadomo jaka jest jej historia. Została potrącona przez samochód czy porzucono ją już pokaleczoną, z obiema połamanymi łapami?

Weterynarz określił jej stan jako bardzo ciężki. Mała miała poraniony, zakrwawiony pyszczek, złamaną przednią i tylną łapę. Jedna łapa była tak pokiereszowana, że rozważano amputację. Na całe szczęście chirurg wirtuoz ją poskładał i pośrubował. Po przyjeździe do gabinetu kotka została natychmiast podłączona do kroplówki, dodatkowo ją ogrzewano, miała temperaturę 36 stopni, podano sterydy. Silna i bardzo chcąca żyć kotka Gwiazdka przeszła po cienkiej linii wyznaczającej granicę śmierci i wróciła do życia.

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Niewiele brakowało

Niewiele brakowało by ludzie, którzy jako jedyni zatrzymali się aby sprawdzić czy zwierzę żyje, dotknęli zimnego martwego futra. Gwiazdkę czeka teraz co najmniej 6 tygodniowa rekonwalescencja. Malutka potrzebuje dobrej, energetycznej, bogatej w witaminy karmy, otrzymuje nadal leki. Za 6 tygodni będzie miała prawdopodobnie usuwane gwoździe, jeśli wszystko będzie w porządku. Wierzymy, że będzie. Musi! Mamy nadzieję, że za jakieś dwa miesiące Gwiazdka będzie śmigać na czterech łapach jakby nic się nigdy nie stało. Że szybko zapomni co złego ją spotkało, że znajdzie super najlepszy dom pod słońcem, że będzie przytulać się i mruczeć do ucha człowiekowi, który jej nigdy nie zdradzi.

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Gwiazdka potrzebuje nadal pomocy!

Ona sama zrobiła bardzo dużo by żyć. Pomóżmy jej "załatwić" resztę czyli opłacić operację i pobyt w lecznicy (1587 zł), zapewnić dobrą, kaloryczną karmę oraz środki finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację. Co Wy na to?

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Aha. jeszcze jedno. Mamy prośbę.

Jeśli zauważycie zwierzaka leżącego na jezdni lub poboczu, sprawdźcie czy naprawdę nie żyje. Rozumiemy, nie jest to miły widok, ale już wiele razy udało się takim zwierzakom uratować życie. I nie mamy tu na myśli tylko psy i koty, ale też wiewiórki, ptaki, jeże, słowem, wszystkie leżące na poboczach lub szosach zwierzaki wyglądające na martwe...

Zdjęcie opisu zbiórki Porzucona Gwiazdka

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anna - awatar

  Anna

  10.01.16
  10.01.16

  Kochani popierajmy szczytne akcje. Razem możemy osiągnąć tak wiele i pomóc zwierzakom, których Los nie oszczędzał. Pokażmy innym swoje dobre serce i wesprzyjmy finansowo albo rzeczowo bądź adoptujmy. Pomóżmy Gwiazdce, która już tak wiele przeszła i chce żyć, być kochana i kochać. Mój tato zawsze powtarza: Ania bądź człowiekiem, człowiekiem z sercem. Trzymajmy się tego wszyscy w tych paskudnych czasach.

 • komix - awatar

  komix

  09.01.16
  09.01.16

  Przelewałem już raz na konto, ale co tam, niech zdrowieje ślicznota.

 • Em - awatar

  Em

  08.01.16
  08.01.16

  Wracaj do zdrówka :*

 • Marek - awatar

  Marek

  08.01.16
  08.01.16

  Trzymaj się ciepło koteczko wszystko będzie dobrze. Już niedługo będziesz biegała !

 • mycha - awatar

  mycha

  08.01.16
  08.01.16

  TRZYMAJ SIĘ GWIAZDECZKO

Wpłaty - 83

Małgorzata - awatar
50
Małgorzata
Aleksander - awatar
10
Aleksander
Iwona - awatar
50
Iwona
Kamil - awatar
20
Kamil
Anna - awatar
50
Anna
Dorota - awatar
10
Dorota
Jowita - awatar
5
Jowita
Weronika - awatar
5
Weronika
edyta - awatar
20
edyta
Marta - awatar
5
Marta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij