Zbiórka Pomagamy Perełce godnie żyć! - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Perełce godnie żyć! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomagamy Perełce godnie żyć! - zdjęcie główne

Pomagamy Perełce godnie żyć!

130 zł  z 350 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jest sobota, 23 czerwca, piękny słoneczny dzień, inspektorzy OTOZ Animals w Olsztynie jadą na interwencję do wsi pod Szczytnem w warmińsko-mazurskim. W tej sielskiej wsi rozgrywa się dramat zwierzęcia. Przyjeżdżamy w sprawie innego psa, ale natychmiast dostajemy tez info o jeszcze jednym psie, przebywającym w dramatycznych warunkach, za garażem koło popegieerowskich bloków. 

Gdy dotarłyśmy na miejsce, naszym oczom ukazała się maleńka, czarna psina, na łańcuchu, który miała też owinięty wokół cieniutkiej szyi. Psina przebywała tam bez jakiegokolwiek schronienia, w starej rozwalającej się drewutni, bez budy, bez posłania... W miskach miała jedynie stare, spleśniałe resztki z pańskiego stołu, skisłe, z brunatną skorupą na wierzchu. W upalny dzień, w brudnych miskach, nie miała nawet kropli wody. Jej sierść była skołtuniona i wyłysiała w wielu miejscach. Jak się potem okazało, psa dosłownie zjadały żywcem pchły. 

Perełka, bo tak ma na imię nasza psina, merdała na nasz widok ogonkiem i skakała na nas, jakby czuła, że nareszcie przybyła pomoc. 

Cały widok był wstrząsający... Pierwsza myśl była taka, żeby niezwłocznie zabrać stamtąd sunię. Jednakże po długiej rozmowie z właścicielami Perełki, doszliśmy do porozumienia w sprawie opieki nad Nią i zaoferowaliśmy pomoc w poprawie warunków bytowych suni. Właściciele jak najbardziej chcieli z nami współpracować i zdali sobie sprawę, że takie traktowanie psa, jest karygodne. Oczywiście będziemy cały czas monitorować sytuację. Nie pozwolimy, żeby to maleństwo znowu trafiło na łańcuch!

Ustaliliśmy, że właściciele zabiorą Perełkę do domu i już nigdy nie będą jej trzymać na łańcuchu, w rozwalającej się szopie.  Na miejscu wykąpaliśmy Perełkę, zabezpieczyłyśmy przed pchłami, zostawiłyśmy odpowiednią karmę. Umówiłyśmy też Perełke od razu na zabieg sterylizacji, ponieważ dowiedziałyśmy się, że rodzi co cieczka. 


Bardzo prosimy Was o pomoc w sfinansowaniu tej operacji, tak, żeby uwolnić malutką od ciągłych ciąż. Nasze fundusze nie wytrzymują dziesiątek sterylizacji, a właścicieli po prostu na to nie stać :-(

Pamiętajcie! Każda złotówka się liczy!

Prosimy też o udostępnianie zbiórki w mediach społecznościowych. Bardzo Wam dziękujemy i zapraszamy do śledzenia losów Perełki na naszej stronie na Facebooku. OTOZ Animals Inspektorat w Olsztynie. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie - awatar

  OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie

  27.06.2018
  27.06.2018

  Perełka z naszej sobotniej interwencji już po operacji. Ładnie się wybudziła z narkozy i była bardzo dzielna. W samochodzie jechała jak prawdziwa wytrawna podróżniczka. Towarzyszył nam Jej opiekun.
  Panią doktor, która operowała Perełkę, zaniepokoiła ilość płynu w brzuszku i bladość Perełki. Podejrzewa u niej anemię wywołaną ogromną ilością pcheł, które jeszcze do niedawna „rezydowały” na Perełce.
  Mała dostała od nas porządną karmę Brit i wszelkie potrzebne leki. Dochodzi do siebie w domu opiekunów, na swoim posłanku. Nie pozwolimy, że y wróciła na łańcuch.

  Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w ratowaniu Perełki.

130 zł  z 350 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 7

Daria - awatar
Daria
50
Magda - awatar
Magda
5
Harry i Sonia - awatar
Harry i Sonia
20
Jolanta - awatar
Jolanta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna KK - awatar
Anna KK
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij