Zbiórka Pomagamy Perełce godnie żyć! - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Perełce godnie żyć! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomagamy Perełce godnie żyć! - zdjęcie główne

Pomagamy Perełce godnie żyć!

130 zł  z 350 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Jest sobota, 23 czerwca, piękny słoneczny dzień, inspektorzy OTOZ Animals w Olsztynie jadą na interwencję do wsi pod Szczytnem w warmińsko-mazurskim. W tej sielskiej wsi rozgrywa się dramat zwierzęcia. Przyjeżdżamy w sprawie innego psa, ale natychmiast dostajemy tez info o jeszcze jednym psie, przebywającym w dramatycznych warunkach, za garażem koło popegieerowskich bloków. 

Gdy dotarłyśmy na miejsce, naszym oczom ukazała się maleńka, czarna psina, na łańcuchu, który miała też owinięty wokół cieniutkiej szyi. Psina przebywała tam bez jakiegokolwiek schronienia, w starej rozwalającej się drewutni, bez budy, bez posłania... W miskach miała jedynie stare, spleśniałe resztki z pańskiego stołu, skisłe, z brunatną skorupą na wierzchu. W upalny dzień, w brudnych miskach, nie miała nawet kropli wody. Jej sierść była skołtuniona i wyłysiała w wielu miejscach. Jak się potem okazało, psa dosłownie zjadały żywcem pchły. 

Perełka, bo tak ma na imię nasza psina, merdała na nasz widok ogonkiem i skakała na nas, jakby czuła, że nareszcie przybyła pomoc. 

Cały widok był wstrząsający... Pierwsza myśl była taka, żeby niezwłocznie zabrać stamtąd sunię. Jednakże po długiej rozmowie z właścicielami Perełki, doszliśmy do porozumienia w sprawie opieki nad Nią i zaoferowaliśmy pomoc w poprawie warunków bytowych suni. Właściciele jak najbardziej chcieli z nami współpracować i zdali sobie sprawę, że takie traktowanie psa, jest karygodne. Oczywiście będziemy cały czas monitorować sytuację. Nie pozwolimy, żeby to maleństwo znowu trafiło na łańcuch!

Ustaliliśmy, że właściciele zabiorą Perełkę do domu i już nigdy nie będą jej trzymać na łańcuchu, w rozwalającej się szopie.  Na miejscu wykąpaliśmy Perełkę, zabezpieczyłyśmy przed pchłami, zostawiłyśmy odpowiednią karmę. Umówiłyśmy też Perełke od razu na zabieg sterylizacji, ponieważ dowiedziałyśmy się, że rodzi co cieczka. 


Bardzo prosimy Was o pomoc w sfinansowaniu tej operacji, tak, żeby uwolnić malutką od ciągłych ciąż. Nasze fundusze nie wytrzymują dziesiątek sterylizacji, a właścicieli po prostu na to nie stać :-(

Pamiętajcie! Każda złotówka się liczy!

Prosimy też o udostępnianie zbiórki w mediach społecznościowych. Bardzo Wam dziękujemy i zapraszamy do śledzenia losów Perełki na naszej stronie na Facebooku. OTOZ Animals Inspektorat w Olsztynie. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie - awatar

  OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie

  27.06.2018
  27.06.2018

  Perełka z naszej sobotniej interwencji już po operacji. Ładnie się wybudziła z narkozy i była bardzo dzielna. W samochodzie jechała jak prawdziwa wytrawna podróżniczka. Towarzyszył nam Jej opiekun.
  Panią doktor, która operowała Perełkę, zaniepokoiła ilość płynu w brzuszku i bladość Perełki. Podejrzewa u niej anemię wywołaną ogromną ilością pcheł, które jeszcze do niedawna „rezydowały” na Perełce.
  Mała dostała od nas porządną karmę Brit i wszelkie potrzebne leki. Dochodzi do siebie w domu opiekunów, na swoim posłanku. Nie pozwolimy, że y wróciła na łańcuch.

  Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w ratowaniu Perełki.

130 zł  z 350 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Wpłaty: 7

Daria - awatar
Daria
50
Magda - awatar
Magda
5
Harry i Sonia - awatar
Harry i Sonia
20
Jolanta - awatar
Jolanta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna KK - awatar
Anna KK
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij