Zbiórka Pomagamy Perełce godnie żyć! - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Perełce godnie żyć!

Jest sobota, 23 czerwca, piękny słoneczny dzień, inspektorzy OTOZ Animals w Olsztynie jadą na interwencję do wsi pod Szczytnem w warmińsko-mazurskim. W tej sielskiej wsi rozgrywa się dramat zwierzęcia. Przyjeżdżamy w sprawie innego psa, ale natychmiast dostajemy tez info o jeszcze jednym psie, przebywającym w dramatycznych warunkach, za garażem koło popegieerowskich bloków. 

Gdy dotarłyśmy na miejsce, naszym oczom ukazała się maleńka, czarna psina, na łańcuchu, który miała też owinięty wokół cieniutkiej szyi. Psina przebywała tam bez jakiegokolwiek schronienia, w starej rozwalającej się drewutni, bez budy, bez posłania... W miskach miała jedynie stare, spleśniałe resztki z pańskiego stołu, skisłe, z brunatną skorupą na wierzchu. W upalny dzień, w brudnych miskach, nie miała nawet kropli wody. Jej sierść była skołtuniona i wyłysiała w wielu miejscach. Jak się potem okazało, psa dosłownie zjadały żywcem pchły. 

Perełka, bo tak ma na imię nasza psina, merdała na nasz widok ogonkiem i skakała na nas, jakby czuła, że nareszcie przybyła pomoc. 

Cały widok był wstrząsający... Pierwsza myśl była taka, żeby niezwłocznie zabrać stamtąd sunię. Jednakże po długiej rozmowie z właścicielami Perełki, doszliśmy do porozumienia w sprawie opieki nad Nią i zaoferowaliśmy pomoc w poprawie warunków bytowych suni. Właściciele jak najbardziej chcieli z nami współpracować i zdali sobie sprawę, że takie traktowanie psa, jest karygodne. Oczywiście będziemy cały czas monitorować sytuację. Nie pozwolimy, żeby to maleństwo znowu trafiło na łańcuch!

Ustaliliśmy, że właściciele zabiorą Perełkę do domu i już nigdy nie będą jej trzymać na łańcuchu, w rozwalającej się szopie.  Na miejscu wykąpaliśmy Perełkę, zabezpieczyłyśmy przed pchłami, zostawiłyśmy odpowiednią karmę. Umówiłyśmy też Perełke od razu na zabieg sterylizacji, ponieważ dowiedziałyśmy się, że rodzi co cieczka. 


Bardzo prosimy Was o pomoc w sfinansowaniu tej operacji, tak, żeby uwolnić malutką od ciągłych ciąż. Nasze fundusze nie wytrzymują dziesiątek sterylizacji, a właścicieli po prostu na to nie stać :-(

Pamiętajcie! Każda złotówka się liczy!

Prosimy też o udostępnianie zbiórki w mediach społecznościowych. Bardzo Wam dziękujemy i zapraszamy do śledzenia losów Perełki na naszej stronie na Facebooku. OTOZ Animals Inspektorat w Olsztynie. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie - awatar

    OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie

    27.06.18
    27.06.18

    Perełka z naszej sobotniej interwencji już po operacji. Ładnie się wybudziła z narkozy i była bardzo dzielna. W samochodzie jechała jak prawdziwa wytrawna podróżniczka. Towarzyszył nam Jej opiekun. Panią doktor, która operowała Perełkę, zaniepokoiła ilość płynu w brzuszku i bladość Perełki. Podejrzewa u niej anemię wywołaną ogromną ilością pcheł, które jeszcze do niedawna „rezydowały” na Perełce. Mała dostała od nas porządną karmę Brit i wszelkie potrzebne leki. Dochodzi do siebie w domu opiekunów, na swoim posłanku. Nie pozwolimy, że y wróciła na łańcuch. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w ratowaniu Perełki.

Wpłaty - 6

Magda - awatar
5
Magda
Harry i Sonia - awatar
20
Harry i Sonia
Jolanta - awatar
20
Jolanta
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anna KK - awatar
20
Anna KK
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij