Zbiórka Pomoz mi, bez Ciebie bede kaleka - miniaturka zdjęcia

Pomoz mi, bez Ciebie bede kaleka

Gabriela Cierniak - awatar

Gabriela Cierniak

Organizator zbiórki

Cześć, mam na imię Gabriela, mieszkam niedaleko Tarnowa. W tym roku kończę 23 lata. Od 3 lat choruje na ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) , gonartozę (zwyrodnienie stawów kolanowych) i chorobe Buergera.Wszystko zaczęło się w listopadzie 2013 r. od bólu w stawie biodrowym, chociaż już jako dziecko pamiętam, że ten ból był, lecz mniejszy. Pamiętam z tego okresu nieprzespane noce, niezrozumiały ból, którego nie mogłam znieść. "A taką dzielną dziewczynką jest w dzień" - mówiono w rodzinie. Nikt nie widział, co mi jest. To co pomagało, to słuchanie bajek opowiadanych przez mamę i aspiryna, którą dostawałam, gdy bolało.

Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego. Pierwsza ocena. Problemy z kręgosłupem. Prześwietlenie odcinka lędźwiowego nie wykazało żadnych zaburzeń, a zaowocowało jedynie skierowaniem do neurologa. Jak później się okazało, był to trop, który zabrał mi dużo czasu na błędne domysły i badania diagnostyczne nie przynoszące żadnych konkretnych odpowiedzi, skąd ten ból w kręgosłupie, ciągłe zmęczenie, ból nóg, drętwienie odcinka szyjnego. Podejrzewano rwę kulszową, czy zespół mięśnia gruszkowatego, zalecano rehabilitacje i masaże, które w szpitalu nie przynosiły żadnego rezultatu. Straciłam w ten sposób cenny rok.

Na szczęście w końcu neurolog uznał, że warto skonsultować mój przypadek z reumatologiem. W porównaniu z wcześniejszymi działaniami ta historia potoczyła się znacznie szybciej. Zlecono RTG miednicy i HLA-B27. Grudzień 2013 r., pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Informacja ciężka, lecz do przetrawienia. "Mamy tu do czynienia z chorobą jak na razie nieuleczalną o podłożu genetycznym." Ta wizyta była bardzo trudna. Lekarz przepisał środki przeciwbólowe. Mówił, jak ważna jest specjalistyczna rehabilitacja z dobrym fizjoterapeutą. I takiego udało mi się znaleźć.

Metody terapii: osteopatia, terapia manualna, terapia mięśniowo-powięziowa FDM, terapia mięśniowo-powięziowa z wykorzystaniem haczyków, igłoterapia sucha punktów spustowych (Dry Needling wg David G. Simons Academy), terapia uciskowa – masaż ręczny sekwencyjny, drenaż limfatyczny, terapia falą uderzeniową, masaż ręczny, taping rehabilitacyjny, bańki, fizykoterapia wysokoenergetyczna, biostymulacja laserowa, ultradźwięki, fonoforeza, Magnetronik (pole magnetyczne niskiej częstotliwości), diatermia krótkofalowa.

Cały zespół bardzo angażuje się w to, aby mi pomóc, by mniej bolało i jak najbardziej przedłużyć możliwość samodzielnej egzystencji. To choroba postępująca, zaatakowała kolejne narządy. W tym momencie najmocniej żołądek, jelita, stawy kolanowe, krzyżowo-­biodrowe oraz kręgosłup. Wystąpiły także problemy z krążeniem. Jak się okazało lekarstwa będę musiała zażywać do końca życia. Dlatego chciałabym Was prosić o pomoc, o wsparcie finansowe mojego leczenia i drogiej, jak na moje możliwości rehabilitacji. Nigdy nie umiałam prosić o pieniądze. I choć organizowałam już zbiórki dla innych, teraz czeka mnie zadanie trudniejsze - zorganizować jedną dla siebie. Wiem, że nie jestem sama, mam wokół siebie Wspaniałych Ludzi, którzy pomagają, aby się udało. I uda się. Z Waszą pomocą. 

Zapraszam na moją stronę: https://www.facebook.com/gabriela.cierniak.zzsk

 W tym momencie wiem jedno, że trzeba wierzyć, że się uda bo wiara czyni cuda.

 

Aktualności

 • Gabriela Cierniak - awatar

  Gabriela Cierniak

  11.07.18
  11.07.18

  Kochani, w życiu liczy się nie to, jak wyglądamy, ale to co mamy w sercu i jakimi wartościami się kierujemy. Przekonałam się o tym sama w młodym wieku, kiedy zderzyłam się ze swoją chorobą. Gdy sama byłam zdrowa nie zdawałam sobie z tego sprawy, nie było w moim otoczeniu osób niepełnosprawnych. Wszystko bardzo szybko się zmieniło, nastąpiło przewartościowanie. Podczas pierwszego turnusu rehabilitacyjnego przeżyłam szok i nie mogłam się pozbierać. Ktoś pomyśli: zdarza się, jak to mówi bezpośrednio powiedzenie: shit happens. Inni pomyślą: to nie koniec świata, trzeba się przyzwyczaić. Może i tak trzeba zrobić, spiąć tyłek, zachować spokój grabarza i walczyć. Ale ja trafiłam do koszmarnej "króliczej nory" i nie byłam na to gotowa. Głuche dzieci, młodzi ludzie przykuci do łóżka, czy wózka inwalidzkiego na całe życie, osoby z autyzmem, z chorobami rzadkimi. Dotarło do mnie, że właśnie stałam się jedną z nich - osób niepełnosprawnych. "Oni" szybko jednak zamieniło się w "my".

Komentarze

 • Aras - awatar

  Aras

  05.07.18
  05.07.18

  Zdrowka ✨

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.18
  07.06.18

  Trzymaj się. P.

 • Kamil Musiołek - awatar

  Kamil Musiołek

  30.05.18
  30.05.18

  powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.18
  17.05.18

  pozdrawiam ,:Joanna

 • Paweł Janus - awatar

  Paweł Janus

  28.04.18
  28.04.18

  Powodzenia w leczeniu i rehabilitacji...

Gabriela Cierniak - awatar

Gabriela Cierniak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Boguslawa - awatar
15
Boguslawa
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Bogdan - awatar
20
Bogdan
Aras - awatar
50
Aras
Romana Zapała -Dąbrowska - awatar
20
Romana Zapała -Dąbrowska
Marcin - awatar
30
Marcin
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.