Zbiórka Pomoz mi, bez Ciebie bede kaleka - miniaturka zdjęcia

Pomoz mi, bez Ciebie bede kaleka

Gabriela Cierniak - awatar

Gabriela Cierniak

Organizator zbiórki

Cześć, mam na imię Gabriela, mieszkam niedaleko Tarnowa. W tym roku kończę 23 lata. Od 3 lat choruje na ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) , gonartozę (zwyrodnienie stawów kolanowych) i chorobe Buergera.Wszystko zaczęło się w listopadzie 2013 r. od bólu w stawie biodrowym, chociaż już jako dziecko pamiętam, że ten ból był, lecz mniejszy. Pamiętam z tego okresu nieprzespane noce, niezrozumiały ból, którego nie mogłam znieść. "A taką dzielną dziewczynką jest w dzień" - mówiono w rodzinie. Nikt nie widział, co mi jest. To co pomagało, to słuchanie bajek opowiadanych przez mamę i aspiryna, którą dostawałam, gdy bolało.

Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego. Pierwsza ocena. Problemy z kręgosłupem. Prześwietlenie odcinka lędźwiowego nie wykazało żadnych zaburzeń, a zaowocowało jedynie skierowaniem do neurologa. Jak później się okazało, był to trop, który zabrał mi dużo czasu na błędne domysły i badania diagnostyczne nie przynoszące żadnych konkretnych odpowiedzi, skąd ten ból w kręgosłupie, ciągłe zmęczenie, ból nóg, drętwienie odcinka szyjnego. Podejrzewano rwę kulszową, czy zespół mięśnia gruszkowatego, zalecano rehabilitacje i masaże, które w szpitalu nie przynosiły żadnego rezultatu. Straciłam w ten sposób cenny rok.

Na szczęście w końcu neurolog uznał, że warto skonsultować mój przypadek z reumatologiem. W porównaniu z wcześniejszymi działaniami ta historia potoczyła się znacznie szybciej. Zlecono RTG miednicy i HLA-B27. Grudzień 2013 r., pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Informacja ciężka, lecz do przetrawienia. "Mamy tu do czynienia z chorobą jak na razie nieuleczalną o podłożu genetycznym." Ta wizyta była bardzo trudna. Lekarz przepisał środki przeciwbólowe. Mówił, jak ważna jest specjalistyczna rehabilitacja z dobrym fizjoterapeutą. I takiego udało mi się znaleźć.

Metody terapii: osteopatia, terapia manualna, terapia mięśniowo-powięziowa FDM, terapia mięśniowo-powięziowa z wykorzystaniem haczyków, igłoterapia sucha punktów spustowych (Dry Needling wg David G. Simons Academy), terapia uciskowa – masaż ręczny sekwencyjny, drenaż limfatyczny, terapia falą uderzeniową, masaż ręczny, taping rehabilitacyjny, bańki, fizykoterapia wysokoenergetyczna, biostymulacja laserowa, ultradźwięki, fonoforeza, Magnetronik (pole magnetyczne niskiej częstotliwości), diatermia krótkofalowa.

Cały zespół bardzo angażuje się w to, aby mi pomóc, by mniej bolało i jak najbardziej przedłużyć możliwość samodzielnej egzystencji. To choroba postępująca, zaatakowała kolejne narządy. W tym momencie najmocniej żołądek, jelita, stawy kolanowe, krzyżowo-­biodrowe oraz kręgosłup. Wystąpiły także problemy z krążeniem. Jak się okazało lekarstwa będę musiała zażywać do końca życia. Dlatego chciałabym Was prosić o pomoc, o wsparcie finansowe mojego leczenia i drogiej, jak na moje możliwości rehabilitacji. Nigdy nie umiałam prosić o pieniądze. I choć organizowałam już zbiórki dla innych, teraz czeka mnie zadanie trudniejsze - zorganizować jedną dla siebie. Wiem, że nie jestem sama, mam wokół siebie Wspaniałych Ludzi, którzy pomagają, aby się udało. I uda się. Z Waszą pomocą. 

Zapraszam na moją stronę: https://www.facebook.com/gabriela.cierniak.zzsk

 W tym momencie wiem jedno, że trzeba wierzyć, że się uda bo wiara czyni cuda.

 

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Gabriela Cierniak - awatar

  Gabriela Cierniak

  25.10.18
  25.10.18

  Proszę, pomóż mi w walce z nieuleczalnymi chorobami( Zesztywniajace zapalenie stawów kręgosłupa i choroba buergera). ❤❤❤ Wiem, że nie jestem sama, mam wokół siebie Wspaniałych Ludzi, którzy pomagają, aby się udało. I uda się. Z Waszą pomocą. Dziękuję z głębi serca za każdą, nawet najmniejszą, kwotę.

Komentarze

 • Aras - awatar

  Aras

  25.10.18
  25.10.18

  Pozdrawiam✨

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.09.18
  06.09.18

  Duzo zdrowia. Pozdrawiam DL

 • Mariola - awatar

  Mariola

  12.08.18
  12.08.18

  Zdrówka i dużo pozytywnej energii w walce z chorobą :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.08.18
  08.08.18

  Dużo zdrowia życzę, pomodlę się za Panią...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.07.18
  30.07.18

  Z całego serca życzę jak najmniej bólu i jak najwięcej zdrówka i wiary że wszystko się zdarzyć może bo wiara potrafi góry przenosić,pozdrawiam serdecznie.

Gabriela Cierniak - awatar

Gabriela Cierniak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 167

Powodzenia - awatar
10
Powodzenia
JOANNA ORŁOWSKA - awatar
20
JOANNA ORŁOWSKA
Małgorzata Łukjańska - awatar
10
Małgorzata Łukjańska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Tomasz - awatar
20
Tomasz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta Polak - awatar
50
Elżbieta Polak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Lechosław Lipski - awatar
20
Lechosław Lipski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.