Zbiórka Pomoz mi, bez Ciebie bede kaleka - miniaturka zdjęcia

Pomoz mi, bez Ciebie bede kaleka

Gabriela Cierniak - awatar

Gabriela Cierniak

Organizator zbiórki

Cześć, mam na imię Gabriela, mieszkam niedaleko Tarnowa. W tym roku kończę 23 lata. Od 3 lat choruje na ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) , gonartozę (zwyrodnienie stawów kolanowych) i chorobe Buergera.Wszystko zaczęło się w listopadzie 2013 r. od bólu w stawie biodrowym, chociaż już jako dziecko pamiętam, że ten ból był, lecz mniejszy. Pamiętam z tego okresu nieprzespane noce, niezrozumiały ból, którego nie mogłam znieść. "A taką dzielną dziewczynką jest w dzień" - mówiono w rodzinie. Nikt nie widział, co mi jest. To co pomagało, to słuchanie bajek opowiadanych przez mamę i aspiryna, którą dostawałam, gdy bolało.

Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego. Pierwsza ocena. Problemy z kręgosłupem. Prześwietlenie odcinka lędźwiowego nie wykazało żadnych zaburzeń, a zaowocowało jedynie skierowaniem do neurologa. Jak później się okazało, był to trop, który zabrał mi dużo czasu na błędne domysły i badania diagnostyczne nie przynoszące żadnych konkretnych odpowiedzi, skąd ten ból w kręgosłupie, ciągłe zmęczenie, ból nóg, drętwienie odcinka szyjnego. Podejrzewano rwę kulszową, czy zespół mięśnia gruszkowatego, zalecano rehabilitacje i masaże, które w szpitalu nie przynosiły żadnego rezultatu. Straciłam w ten sposób cenny rok.

Na szczęście w końcu neurolog uznał, że warto skonsultować mój przypadek z reumatologiem. W porównaniu z wcześniejszymi działaniami ta historia potoczyła się znacznie szybciej. Zlecono RTG miednicy i HLA-B27. Grudzień 2013 r., pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Informacja ciężka, lecz do przetrawienia. "Mamy tu do czynienia z chorobą jak na razie nieuleczalną o podłożu genetycznym." Ta wizyta była bardzo trudna. Lekarz przepisał środki przeciwbólowe. Mówił, jak ważna jest specjalistyczna rehabilitacja z dobrym fizjoterapeutą. I takiego udało mi się znaleźć.

Metody terapii: osteopatia, terapia manualna, terapia mięśniowo-powięziowa FDM, terapia mięśniowo-powięziowa z wykorzystaniem haczyków, igłoterapia sucha punktów spustowych (Dry Needling wg David G. Simons Academy), terapia uciskowa – masaż ręczny sekwencyjny, drenaż limfatyczny, terapia falą uderzeniową, masaż ręczny, taping rehabilitacyjny, bańki, fizykoterapia wysokoenergetyczna, biostymulacja laserowa, ultradźwięki, fonoforeza, Magnetronik (pole magnetyczne niskiej częstotliwości), diatermia krótkofalowa.

Cały zespół bardzo angażuje się w to, aby mi pomóc, by mniej bolało i jak najbardziej przedłużyć możliwość samodzielnej egzystencji. To choroba postępująca, zaatakowała kolejne narządy. W tym momencie najmocniej żołądek, jelita, stawy kolanowe, krzyżowo-­biodrowe oraz kręgosłup. Wystąpiły także problemy z krążeniem. Jak się okazało lekarstwa będę musiała zażywać do końca życia. Dlatego chciałabym Was prosić o pomoc, o wsparcie finansowe mojego leczenia i drogiej, jak na moje możliwości rehabilitacji. Nigdy nie umiałam prosić o pieniądze. I choć organizowałam już zbiórki dla innych, teraz czeka mnie zadanie trudniejsze - zorganizować jedną dla siebie. Wiem, że nie jestem sama, mam wokół siebie Wspaniałych Ludzi, którzy pomagają, aby się udało. I uda się. Z Waszą pomocą. 

Zapraszam na moją stronę: https://www.facebook.com/gabriela.cierniak.zzsk

 W tym momencie wiem jedno, że trzeba wierzyć, że się uda bo wiara czyni cuda.

 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Gabriela Cierniak - awatar

  Gabriela Cierniak

  08.04.19
  08.04.19

  🔔🔔🔔 Zegar wskazuje godzinę 5.30 …Za oknem ciemno, noc walczy się z dniem…Po szybie płyną krople deszczu…Moje stawy przegrywają z bólem…Dłonie wołają o pomoc… Wzięłam tabletkę przeciwbólową…Good morning piątku …Jaki będziesz? Oby nie bardzo „bolący” i męczący…Oby choć na moment był powód do uśmiechu…oby… W ostatnim czasie jest mało chwil, gdy mogę się uśmiechnąć…Ciągły stres…Ogarnięcie wielu spraw, które czasami mnie przerastają…I niepewność względem jutra… Jak będzie? Nie wiem…Pozostaje robić mi dobrą minę do złej gry...

Komentarze

 • Olimpia - awatar

  Olimpia

  08.01.19
  08.01.19

  Gabrysia dużo zdrowia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.19
  06.01.19

  Trzymaj się Gabriela, pomodlę się za Twoje uzdrowienie...

 • Aras - awatar

  Aras

  22.12.18
  22.12.18

  Wesolych Świàt🎄Zdrowiej ✨

 • Mariusz Cholewski - awatar

  Mariusz Cholewski

  03.12.18
  03.12.18

  Zdrówka i uśmiechu ;)

 • Aras - awatar

  Aras

  25.10.18
  25.10.18

  Pozdrawiam✨

Gabriela Cierniak - awatar

Gabriela Cierniak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 199

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Tomasz Dragunajtys - awatar
100
Tomasz Dragunajtys
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Marcin - awatar
20
Marcin
Andy Siarczyński - awatar
50
Andy Siarczyński
Janusz Tucholski - awatar
50
Janusz Tucholski
Magdalena Mroczkowska - awatar
50
Magdalena Mroczkowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij