Zbiórka Limanowa dla Ukrainy - zdjęcie główne

Limanowa dla Ukrainy

5 471 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Limanowa Dla Ukrainy - awatar

Limanowa Dla Ukrainy

Organizator zbiórki

Jesteśmy grupą wolontariuszy z powiatu limanowskiego. Po 24 lutego 2022 roku, to jest po pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę, tak jak setki tysięcy innych Polaków, otworzyliśmy szeroko nasze ramiona i szeroko otworzyliśmy drzwi naszych domów dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Później część z nich wróciła do domów, w tym do Iwano-Frankiwska (Stanisławowa), miasta położonego niedaleko granicy ukraińsko-rumuńskiej. Powstała tam Fundacja Charytatywna, która obecnie nosi nazwę "ДОБРО-ДІЇ", co po polsku oznacza "Dobroczynność". Członkowie tej fundacji produkowali początkowo głównie siatki maskujące oraz świece okopowe dla żołnierzy ukraińskich. Nawiązaliśmy z nimi współpracę.

          Współorganizatorem naszej akcji jest Ochotnicza Straż Pożarna w Szyku, 34-620 Jodłownik, Szyk 236. 

            Nasza akcja to poryw serca, ale także nakaz rozumu. Ukraińscy żołnierze walczą, odnoszą rany i oddają swoje życie także za naszą wolność i bezpieczeństwo naszych rodzin. Dzięki nim nasi chłopcy i nasze dziewczęta są bezpieczni. Nasza akcja to także inwestycja w przyszłość. Przyjaźń i braterstwo między naszymi narodami są gwarancją bezpiecznej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków, dla wszystkich krajów Europy Środkowej.

            Patronat medialny objął największy lokalny portal informacyjny limanowa.in oraz prawdopodobnie najlepsze radio regionalne RDN Nowy Sącz.

             Pomoc, w różnej formie, okazali nam lokalni przedsiębiorcy oraz wielu ludzi dobrej woli.

            Już sześciokrotnie jeździliśmy do Ukrainy z pomocą humanitarną dla ukraińskich żołnierzy. Towary kupujemy w Polsce wg specyfikacji strony ukraińskiej i dostarczamy je osobiście naszym ukraińskim partnerom, a oni - bezpośrednio żołnierzom.

            Więcej o akcji jest na naszej stronie www.limanowadlaukrainy.pl

            Ostatni transport, z którym byliśmy w Ukrainie na końcu czerwca tego roku zawierał m.in.:Rurka nosowo-gardłowa  
  202 szt.
Powerbank 30000mAh
  30 szt.
Latarka płaska MACTRONIC
  23 szt.
Apteczka Pierwszej Pomocy z   wyposażeniem
  202 szt.
Opatrunek osobisty typu izraelskiego
  200 szt.
Monokular noktowizyjny AGM PVS-14
  1 szt.
DJI MAVIC 3 PRO FLY MORE COMBO (DJI RC)
   1szt.
Pakiet pomocowy (śpiwór, karimata, koc, ręxcznik, chusteczki higieniczne i nawilżane, pasta i szcoteczka do zębów, szampon, mydło, krem)
   202szt.
Koce
    31 szt.
Poduszki
   28 szt.
Kołdra + poszewki
    3 szt.
Śpiwór
   15 szt.
Karimata
   49 szt.
Konserwy
   30 szt.

 

     Towary przywiezione w czerwcu, dzięki wolontariuszom z ukraińskiej fundacji, trafiły już do ukraińskich żołnierzy, którzy złożyli swoje podpisy na fladze ukraińskiej z podziękowaniem za wsparcie limanowskim ofiarodawcom. 

     Obecnie, zgodnie z prośbą strony ukraińskiej zbieramy :

- materiały stanowiące baze do produkcji siatek maskujących,

- wosk/parafine potrzebne do produkcji świec okopowych.

a także środki finansowe na zakup wyżej wymienionych towarów.

           Liczymy na pomoc, nie tylko mieszkańców powiatu limanowskiego, ale wszystkich ludzi dobrej woli, bez względu na to, czy u nas mieszkają, czy też przyjechali tu na wypoczynek albo też przypadkowo dowiedzieli się o naszej akcji. Nawet niewielka kwota, choćby równowartość baneru wyborczego, których tak wiele teraz w miejscach publicznych, ma znaczenie i pozwala realizować wielkie cele.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
5 471 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Limanowa Dla Ukrainy - awatar

Limanowa Dla Ukrainy

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 45

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
JOANNA - awatar
JOANNA
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
43
Gosia Wiking - awatar
Gosia Wiking
200
Pjotrekkk - awatar
Pjotrekkk
20
Limanowa Dla Ukrainy - awatar
Limanowa Dla Ukrainy
100
Maria Lewandowska - awatar
Maria Lewandowska
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Slava Ukraini! - awatar
Slava Ukraini!
450
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij