Zbiórka Wsparcie pszczół i przyrody - miniaturka zdjęcia

Wsparcie pszczół i przyrody Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie pszczół i przyrody - zdjęcie główne

Wsparcie pszczół i przyrody

21 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tobiasz Kasprzak - awatar

Tobiasz Kasprzak

Organizator zbiórki

Witam serdecznie,

Dzień ojca cztery lata temu okazał się jednym z najlepszych dni w moim życiu. Właśnie w tym dniu kupiłem swoje pierwsze trzy rodzinki pszczele.

Byłem świeżo po szkoleniu pszczelarskim i po zakupie trzech drewnianych uli.

Dzięki uprzejmości teściów miałem miejsce, w którym te ule mogłem ustawić.

Niewiele myśląc zapakowałem do samochodu rodzinkę – cudowną żonę oraz dwie fantastyczne córeczki i wyruszyłem z Warszawy do Skierniewic. Po kupnie i zapakowaniu do samochodu pszczół w specjalnych ulach transportowych wyruszyliśmy w długą podróż na Śląsk. Po drodze kilku pszczołom udało się wyjść z uli. Na szczęście grzecznie czekały na przystanek końcowy😊

Pierwszy sezon pszczelarski był dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Uczyłem się niezwykle intensywnie. Poświęcałem każdą chwilę na to żeby się dokształcić i lepiej zadbać o swoje podopieczne. Swoją pasją zaraziłem trzech sąsiadów. Pokochałem pszczoły całym sercem!

Bez przerwy staram się zwiększać bazę pożytkową, z której w przyszłości będą mogły korzystać moje podopieczne (i nie tylko moje). Sadzę drzewa, wysiewam rośliny miododajne na lokalnych nieużytkach. Kupiłem dodatkowe ule. Zbudowałem kolejną pasiekę i co roku na trzech hektarach pola wysiewam rośliny miododajne, żeby poprawić jakość życia pszczół i innych zapylaczy.

Od roku pomagam również staremu pszczelarzowi z mojej okolicy w opiece nad Jego pszczołami. On ma już przeszło osiemdziesiąt lat i brakuje Mu sił. Jednak pasja nie pozwala Mu rozstać się ze swoimi pszczółkami.

Niestety moje działania z roku na rok są ograniczane przez stale rosnące ceny.

W sezonie od kwietnia do września raz w tygodniu jeżdżę z Warszawy na Śląsk (prawie 300km w jedną stronę).  

Nie posiadam sprzętu rolniczego więc wszystkie zmechanizowane prace na polu zlecam zaprzyjaźnionemu rolnikowi. Nasiona roślin kupuję sam.

Z roku na rok wyraźnie drożeją podstawowe materiały, które pszczelarze wykorzystują w pasiekach (węza, elementy uli, probiotyki i lekarstwa dla pszczół, ramki, zimowy pokarm, itp.).

Nie jest to pasieka zawodowa przynosząca wymierną korzyść. Jestem amatorem, który chce żeby świat był lepszym i piękniejszym miejscem dla ludzi i owadów, dlatego proszę o Waszą pomoc i wsparcie.

W tym roku chcieliśmy z żoną posadzić lipy, wierzby oraz dęby, a dodatkowo wprowadzić innowacyjną jak na polskie warunki metodę walki z chorobami pszczół wywoływanymi głównie przez roztocz Varroa destructor przy wykorzystaniu ultrasonicznych emiterów dźwięku. Jest to droga technologia opracowana przez polskiego naukowca ale sprawdzona i wyjątkowo skuteczna.

Będę wdzięczny za każdą okazaną pomoc!

Pasieka Amatorska Trzy Pszczółki

21 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tobiasz Kasprzak - awatar

Tobiasz Kasprzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij