Zbiórka Szczeniak, który chce żyć - zdjęcie główne

Szczeniak, który chce żyć

1 033 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Zakrzewska - awatar

Natalia Zakrzewska

Organizator zbiórki

Fiora to około 6 miesięczny szczeniak (tak ma przynajmniej wpisane w schroniskowych papierach, choć po zębach jej wiek oceniany jest na 4), który został uratowany z radyskiego schroniska.  Była w boksie z 50 szczeniakami w różnym wieku.

4 listopada przywieźliśmy ją do Gdańska, do naszego domu, który pełni też funkcję domu tymczasowego dla kotów dla jednej z gdańskich fundacji.

Tego samego dnia wybraliśmy się do całodobowej kliniki weterynaryjnej na ul. Bitwy Oliwskiej, gdzie nie stwierdzono żadnych zmian chorobowych. Z suczką następnego dnia było jednak coś nie tak. Pokładała się, była apatyczna, pojawiła się brzydka biegunka, ale miała apetyt i nic nie wskazywało na to, że coś poza zmęczeniem, stresem może jej dolegać. Zwłaszcza, że takie mogły być skutki szczepionki, którą otrzymała 2 listopada w schronisku. Wg książeczki, którą dostaliśmy, mała dostała szczepionkę dla dorosłego psa (DHPPi L4R), oraz szczepionkę przeciwko wściekliźnie. 

W poniedziałek biegunka zaczęła cuchnąć, suczka dostała gorączkę, pojawił się szybki i spłycony oddech. Testy jednoznacznie jednak wykluczyły parwowirozę. Na wizycie u weterynarza okazało się, że mała ma lamblie, jest strasznie zarobaczona, wychudzona - waży obecnie 9 kilogramów, choć powinna przynajmniej 13. Dodatkowo ma zapalenie spojówek, powiększone węzły, odwadnia się. Zaczęła mieć codziennie rano i wieczorem podawany dożylnie Metronidazol - 135 mg, NaCL z glukozą i Duphalite, Cerenię - 0.7 ml, Solvertyl x2 -0.2 ml. Tego samego dnia okazało się, że u innych szczeniaków, które były w tym samym boksie wykryto nosówkę. 

Dzień następny zaczęliśmy od testów na nosówkę. Wyszły pozytywnie. Dla pewności, że to nie wina szczepionki, która została jej podana w schronisku, wykonano ilościowy test PCR. Czekamy na wyniki. Przez noc pojawił się lekki kaszel, jednak płuca w obsłuchu były czyste. Mała zaczęła jeść, zachowywać się jak typowy szczeniak, kupa stała się bardziej zwarta, zniknęła biegunka.

Środa - mimo braku wyniku, pojawiły się objawy nosówki: lekko wzmożony szmer oddechowy nad przednimi polami płucnymi, szczególnie po prawej stronie, lekko wzmożony szmer oddechowy w obrębie górnych dróg oddechowych, niewielka ilość wypływu z nozdrzy. Kaszel natomiast ustał. 

Tak, więc zaczęła się walka o jej życie, które choć krótkie to pełne bólu i głodu. Byliśmy przygotowani finansowo, niestety nie dość dobrze, przeznaczamy na nią obecnie wszystkie środki jakie mamy dostępne, w tym te na własne utrzymanie. Fiora mimo, że obecnie czuje się lepiej, w każdej chwili może mieć załamanie. 

Przed nami zapowiada się jeszcze długa i bardzo kosztowna walka z chorobą. Kwota to wstępny kosztorys, kwota, która zostanie z leczenia, o ile zostanie, zostanie przekazana innym potrzebującym psiakom.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Natalia Zakrzewska - awatar

    Natalia Zakrzewska

    09.12.2017
    09.12.2017

    Dawno nie aktualizowałam, co dzieje się u małej a dzieje się sporo. Pokonaliśmy nosówkę, dalej przyjmuje antybiotyk dwa razy dziennie ze względu na kaszel i kichanie. Były też problemy z pęcherzem, ale już niedługo będziemy obstawiać antybiotyk, który miał na niego pomóc. Wyniki krwi też ma dobre, szczególnie ważne były nerki i wątroba, które są w dobrym stanie. Obecnie wizyta u weterynarza odbywa się raz w tygodniu i koszt jednej urósł na tą chwilę do 90 zł z 50 przez nowe leki. Fiorka zachowuje się i wygląda jak prawdziwy szczeniak, którego wszędzie pełno. Po zakończeniu leczenia wstawię część paragonów. Koszty leczenia przewyższyły już docelową kwotę, ale radzimy sobie.

Komentarze


  • Aleksandra - awatar

    Aleksandra

    10.11.2017
    10.11.2017

    Trzymam kciuki za to piękne maleństwo <3

    • Natalia Zakrzewska - awatar

      Natalia Zakrzewska - Organizator zbiórki

      11.11.2017
      11.11.2017

      Bardzo dziękujemy <3

1 033 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Zakrzewska - awatar

Natalia Zakrzewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jakub Malinowski - awatar
Jakub Malinowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ewqq - awatar
Ewqq
10
Radośni - awatar
Radośni
50
Anna - awatar
Anna
10
Ka.Ce - awatar
Ka.Ce
50
Kamila Maślanka - awatar
Kamila Maślanka
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Gosia - awatar
Gosia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij