Zbiórka Szczeniak, który chce żyć - zdjęcie główne

Szczeniak, który chce żyć

1 033 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Zakrzewska - awatar

Natalia Zakrzewska

Organizator zbiórki

Fiora to około 6 miesięczny szczeniak (tak ma przynajmniej wpisane w schroniskowych papierach, choć po zębach jej wiek oceniany jest na 4), który został uratowany z radyskiego schroniska.  Była w boksie z 50 szczeniakami w różnym wieku.

4 listopada przywieźliśmy ją do Gdańska, do naszego domu, który pełni też funkcję domu tymczasowego dla kotów dla jednej z gdańskich fundacji.

Tego samego dnia wybraliśmy się do całodobowej kliniki weterynaryjnej na ul. Bitwy Oliwskiej, gdzie nie stwierdzono żadnych zmian chorobowych. Z suczką następnego dnia było jednak coś nie tak. Pokładała się, była apatyczna, pojawiła się brzydka biegunka, ale miała apetyt i nic nie wskazywało na to, że coś poza zmęczeniem, stresem może jej dolegać. Zwłaszcza, że takie mogły być skutki szczepionki, którą otrzymała 2 listopada w schronisku. Wg książeczki, którą dostaliśmy, mała dostała szczepionkę dla dorosłego psa (DHPPi L4R), oraz szczepionkę przeciwko wściekliźnie. 

W poniedziałek biegunka zaczęła cuchnąć, suczka dostała gorączkę, pojawił się szybki i spłycony oddech. Testy jednoznacznie jednak wykluczyły parwowirozę. Na wizycie u weterynarza okazało się, że mała ma lamblie, jest strasznie zarobaczona, wychudzona - waży obecnie 9 kilogramów, choć powinna przynajmniej 13. Dodatkowo ma zapalenie spojówek, powiększone węzły, odwadnia się. Zaczęła mieć codziennie rano i wieczorem podawany dożylnie Metronidazol - 135 mg, NaCL z glukozą i Duphalite, Cerenię - 0.7 ml, Solvertyl x2 -0.2 ml. Tego samego dnia okazało się, że u innych szczeniaków, które były w tym samym boksie wykryto nosówkę. 

Dzień następny zaczęliśmy od testów na nosówkę. Wyszły pozytywnie. Dla pewności, że to nie wina szczepionki, która została jej podana w schronisku, wykonano ilościowy test PCR. Czekamy na wyniki. Przez noc pojawił się lekki kaszel, jednak płuca w obsłuchu były czyste. Mała zaczęła jeść, zachowywać się jak typowy szczeniak, kupa stała się bardziej zwarta, zniknęła biegunka.

Środa - mimo braku wyniku, pojawiły się objawy nosówki: lekko wzmożony szmer oddechowy nad przednimi polami płucnymi, szczególnie po prawej stronie, lekko wzmożony szmer oddechowy w obrębie górnych dróg oddechowych, niewielka ilość wypływu z nozdrzy. Kaszel natomiast ustał. 

Tak, więc zaczęła się walka o jej życie, które choć krótkie to pełne bólu i głodu. Byliśmy przygotowani finansowo, niestety nie dość dobrze, przeznaczamy na nią obecnie wszystkie środki jakie mamy dostępne, w tym te na własne utrzymanie. Fiora mimo, że obecnie czuje się lepiej, w każdej chwili może mieć załamanie. 

Przed nami zapowiada się jeszcze długa i bardzo kosztowna walka z chorobą. Kwota to wstępny kosztorys, kwota, która zostanie z leczenia, o ile zostanie, zostanie przekazana innym potrzebującym psiakom.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Zakrzewska - awatar

  Natalia Zakrzewska

  09.12.2017
  09.12.2017

  Dawno nie aktualizowałam, co dzieje się u małej a dzieje się sporo. Pokonaliśmy nosówkę, dalej przyjmuje antybiotyk dwa razy dziennie ze względu na kaszel i kichanie. Były też problemy z pęcherzem, ale już niedługo będziemy obstawiać antybiotyk, który miał na niego pomóc. Wyniki krwi też ma dobre, szczególnie ważne były nerki i wątroba, które są w dobrym stanie. Obecnie wizyta u weterynarza odbywa się raz w tygodniu i koszt jednej urósł na tą chwilę do 90 zł z 50 przez nowe leki. Fiorka zachowuje się i wygląda jak prawdziwy szczeniak, którego wszędzie pełno. Po zakończeniu leczenia wstawię część paragonów. Koszty leczenia przewyższyły już docelową kwotę, ale radzimy sobie.

Komentarze


 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  10.11.2017
  10.11.2017

  Trzymam kciuki za to piękne maleństwo <3

  • Natalia Zakrzewska - awatar

   Natalia Zakrzewska - Organizator zbiórki

   11.11.2017
   11.11.2017

   Bardzo dziękujemy <3

1 033 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Zakrzewska - awatar

Natalia Zakrzewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jakub Malinowski - awatar
Jakub Malinowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ewqq - awatar
Ewqq
10
Radośni - awatar
Radośni
50
Anna - awatar
Anna
10
Ka.Ce - awatar
Ka.Ce
50
Kamila Maślanka - awatar
Kamila Maślanka
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Gosia - awatar
Gosia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij