Małgorzata Ciemięga
Pogrzeb Maćka odbędzie się w środę, 13 stycznia 2021 r., o godzinie 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim.
Jak to się zaczęło...
Maciek ma 46 lat, dopiero 46 lat... Ma też 5-letnią córkę Julcię, pracę, w której jest potrzebny, pasje i plany na przyszłość. Cały czas w biegu, w ruchu, zawsze czymś zajęty, nie wie, co to nuda. Od dziewięciu lat jest krakowskim radnym dzielnicowym, więc cały czas załatwia coś dla mieszkańców swojej dzielnicy.
Historia Maćka nie różni się zbytnio od historii wielu ludzi walczących z nowotworem. Normalne, aktywne życie, do którego pewnego dnia zakrada się jakiś Potwór. Niszczy wszystko, co z trudem zostało zbudowane. Sprawia, że każdy dzień jest pełną strachu walką. Najprostsze rzeczy stają się wyzwaniem psychicznym i fizycznym, a to, co dla nas wszystkich jest normalne, dla Maćka staje się spełnieniem marzeń.
W roku 2008 Maciek przeszedł operację kręgosłupa - odcinka L5,S1 z powodu przepukliny kręgosłupa. Po operacji wrócił do pełnej sprawności. Po około 2 latach od operacji zaczął sporadycznie odczuwać ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, promieniujący do lewego pośladka.
Okrutna diagnoza
Dolegliwości nasiliły się na początku października 2019 roku. Coraz częściej odczuwał ból we wcześniej wymienionych miejscach.
W grudniu 2019 roku nastąpił całkowity niedowład lewej stopy i wtedy Maciek zgłosił się na izbę przyjęć, a stamtąd został skierowany na Oddział Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie z podejrzeniem dyskopatii. Wykonano mu szereg badań, na podstawie których postawiono straszną diagnozę. U Maćka wykryto guza mózgu - glejaka 4. stopnia złośliwości. Stwierdzono u niego także padaczkę, która została spowodowana guzem.
Diagnoza przytłaczająca, lecz chęć życia daje mu siłę, aby zmierzyć się nawet z najcięższym przeciwnikiem.
W styczniu 2020 r. Maciek przystąpił do rutynowego leczenia i rozpoczął w Krakowie chemioterapię ambulatoryjną oraz radioterapię. Na konsultacji neurochirurgicznej dowiedział się, że wycięcie glejaka w jego przypadku jest bardzo ryzykowne.
Światełko w tunelu
Lekarze zasugerowali podjęcie alternatywnych dróg leczenia, polecając nowocześniejsze kliniki oferujące terapie przeciwnowotworowe, które nie powodują dużych skutków ubocznych (m. in. nie niszczą zdrowych komórek). Oczywiście, jak zawsze w tego typu chorobie, problemem jest koszt leczenia. Terapie dające nadzieję na życie są bardzo kosztowne, wieloetapowe, do tego dochodzą koszty diety, suplementacji i witamin.
Jest to jednak jedyna szansa Maćka, a sam nie da rady sprostać tak wielkim kosztom. Dlatego w imieniu Maćka zwracamy się o pomoc w walce z tym Potworem.
Znaleźliśmy klinikę w Niemczech, gdzie przeprowadzają specjalną terapię dla chorych na guza mózgu, którzy nie mogą poddać się operacji. Terapia nazywa się NANO THERM, a koszt jej wynosi 40 000 euro. Polega ona na wstrzyknięciu do guza płynu o właściwościach magnetycznych, który następnie rozgrzewany jest za pomocą pola magnetycznego. W wyniku działania powstałego ciepła, komórki nowotworowe zostają zniszczone lub uwrażliwione na dalsze leczenie. Jest to mało inwazyjna metoda, a co za tym idzie bardziej bezpieczna niż zwykła operacja chirurgiczna. Po niej może być także potrzebna chemia za 10 000 euro.
Niestety, Maciek ma coraz mniej czasu!
„Każdy ma coś, co może dać innym”
Będziemy walczyć o Maćka z całych sił, ale potrzebujemy wsparcia armii dobrych ludzi. Wiele osób zna Maćka. Jest to niezwykle barwna osoba, która kocha życie. Od wielu lat jest aktywnym działaczem społecznym, dla którego zawsze najważniejsze było dobro ludzi.
Dziś musimy wziąć przykład z Maćka, bo to właśnie jego podziwialiśmy za hojność i dobroczynność. Wielokrotnie włączał się w akcje charytatywne, aby pomóc osobom z problemami onkologicznymi i nie tylko.
*na zdjęciach Maciek, który bierze udział w obiedzie charytatywnym, a także w licytacjach.
Do tej pory Maciek radził sobie z pomocą najbliższych, jednak teraz bez Was nie da sobie rady! Wasza pomoc jest na wagę życia!
Kochani, bardzo prosimy o jakiekolwiek, nawet niewielkie wpłaty! Każdy grosz się liczy! Ważne jest także, abyście przesyłali tę wiadomość dalej. Im więcej udostępnień i poinformowanych ludzi, tym większe szanse na uzbieranie potrzebnej kwoty.
Z góry bardzo dziękujemy za okazane serce ❤
___
Zbiórka została utworzona z inicjatywy przyjaciół Maćka, a on wyraził na nią zgodę.
Pogrzeb Maćka odbędzie się w środę, 13 stycznia 2021 r., o godzinie 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Anonimowy Darczyńca
Trzymam mocno kciuki!!!
SABINA
Dużo zdrowia i cierpliwości!
Krzysztof
Powrotu do zdrowia życzę i wiele cierpliwości
Greg
Trzymaj się Maciek.
Anonimowy Darczyńca
Dużo siły Maciek, będzie dobrze!