Zbiórka Harvey - zdjęcie główne

Harvey

6 050 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lidka Walder - awatar

Lidka Walder

Organizator zbiórki

Drodzy Przyjaciele, Znajomi, Znajomi  Znajomych, Nieznajomi…

Od paru lat sprawuję opiekę nad swoim największym życiowym Marzeniem. Kary, malowany, wszystko niczym ze snów. Harvey, Harcio, Dziu dla mnie po prostu Luluś. Anioł w końskiej skórze. Wszyscy, którzy nas znają wiedzą jak wspaniały ma charakter i kim dla mnie jest, i że pomimo lepszych czy  gorszych momentów do tej pory jakoś zawsze spadaliśmy na cztery łapy. Tym razem miało być podobnie… niestety, jest inaczej.

Wszystko zaczęło się w okresie świątecznym. Po całodziennym padokowaniu i zabawach z kumplami, wieczorem został zauważony obrzęk, ropienie lewego oka oraz widoczne cierpienie. Szybki kontakt z weterynarzami i ogólna diagnoza – ropień przedniej komory oka. Leczenie zostało natychmiast wdrożone – leki dożylnie i miejscowo – krople 5 razy dziennie, szlaban na wychodzenie. Leki zaczęły dawać rezultaty, ropień zaczął się zmniejszać i wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Już mieliśmy plany wrócić do wspólnych treningów. Niestety, z chwilą zmniejszania dawek leków, stan znów zaczął się pogarszać. Kolejne leki, kolejne badania, USG… w ciele szklistym oka lewego pojawiły się złogi.  Konsultacja z okulistą przyniosła fatalną diagnozę – nawracające ostre zapalenie błony naczyniowej tzw. ślepota miesięczna. Ciężka i bardzo bolesna choroba mogąca prowadzić do utraty wzroku.

Pomógłby tu zabieg witrektomii, polegający na usunięciu wszystkich zmian patologicznych  znajdujących się w obrębie ciała szklistego przez co choroba nie ma gdzie się rozwijać, koń zachowuje narząd wzroku oraz żyje bez bólu. Niestety,  zabieg ten wykonywany jest jedynie w Monachium a jego koszt waha się między 1,5 a 2 tysiąca EURO. Do tego dochodzi koszt transportu na odległość ponad  1000 km  (ponad 3 tysiące złotych).  Alternatywą jest Implant z cyklosporyną, jest to jednak rozwiązanie czasowe, gdyż cyklosporyna uwalnia się przy dobrych prognozach do 5 lat i nie w każdym przypadku zdaje egzamin. Wszczepienie kosztuje  4-5 tys. zł plus koszt transportu i opieki po zabiegu… W tej chwili koń leczony jest doraźnie, co nie jest ani rozwiązaniem ani sposobem na walkę z tą chorobą. Nawroty mogą zdarzać się co kilka miesięcy, co miesiąc a nawet co dwa tygodnie, za każdym razem sprawiając ogromy ból Harveyowi. Lekarze nie są jednak w stanie przewidzieć, kiedy nastąpi kolejny nawrót i jak szybko zajdzie potrzeba przeprowadzenia zabiegu.

Niestety, w sytuacji jakiej się znalazłam kwota na któryś z zabiegów jest dla mnie studenta kwotą nieosiągalną. Serca do walki mi nigdy nie zabraknie mimo, że dotychczasowe leczenie (wszelkie rachunki do wglądu) zużyło niemal wszystkie moje oszczędności. Choć bardzo bym chciała i zrobię wszystko, żeby uratować życie mojego Przyjaciela brak środków może na to nie pozwolić. Dlatego zwracam się do Was Kochani z ogromną prośbą o pomoc. Liczy się każdy grosz. To bardzo nierówna i trudna walka z czasem.

Być może ktoś pomyśli, że to tylko koń. Dla mnie jest to najlepszy Przyjaciel, który nie raz pomógł mi pozbierać się w trudnych chwilach (sama jestem chora), więc teraz moja kolej. Mimo, że nasze drogi mogą się kiedyś rozejść, zamierzam zrobić wszystko co w mojej mocy, żeby zapewnić mu życie bez bólu, po prostu życie. Bo o to ta walka się toczy.

Jeżeli dotarłeś do tego momentu (a wierzę, że to nie koniec naszej historii) to już bardzo Ci dziękuję. Za każde udostępnienie, za każdą pomoc. Dziękuję

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Lidka Walder - awatar

  Lidka Walder

  04.03.2019
  04.03.2019

  Kochani,

  Dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco ze stanem zdrowia Harveya i ogólnie tym, co u nas -na Facebooku powstała strona poświęcona właśnie tym sprawom - Jednooki Harvey - tam znajdziedzie aktualności a także z czasem całą historię naszego leczenia i walki.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych <3

  Zdjęcie aktualizacji 27 328

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.01.2019
  29.01.2019

  Trzymam kciuki i wierzę, że się uda✊

  • Lidka Walder - awatar

   Lidka Walder - Organizator zbiórki

   29.01.2019
   29.01.2019

   Dziękujemy bardzo, damy radę!💪

 • Rafał Kamrowski - awatar

  Rafał Kamrowski

  28.01.2019
  28.01.2019

  Powodzenia 🙂

  • Lidka Walder - awatar

   Lidka Walder - Organizator zbiórki

   28.01.2019
   28.01.2019

   Dziękujemy! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.01.2019
  26.01.2019

  Trzymam za Was kciuki ❤️✊🏻

  • Lidka Walder - awatar

   Lidka Walder - Organizator zbiórki

   26.01.2019
   26.01.2019

   Dziekujemy bardzo ❤

6 050 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lidka Walder - awatar

Lidka Walder

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 87

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mateusz Walder - awatar
Mateusz Walder
160
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kami - awatar
Kami
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aleksandra Hebel - awatar
Aleksandra Hebel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij