Zbiórka Na powrót do domu swego - zdjęcie główne

Na powrót do domu swego

213 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wiktor Łącki - awatar

Wiktor Łącki

Organizator zbiórki

Kochani, dobrzy ludzie, jestem młodym człowiekiem z moralnymi zasadami, ale nie o mnie tu chodzi, a o kobietę, którą spotkałem na jednym z mostów przy poznańskiej Avenidzie.
Wiele osób na pewno ją kojarzy z widzenia, bo często siedzi oparta o barierki tzw. "mostu palacza" mając przy sobie kubek na datki. Mało kto, poza zatrzymaniem się by wrzucić trochę drobnych zasiada obok osoby bezdomnej, z różnych powodów, to w obawie o swoje ubranie, wizerunek lub o to co pomyślą inni, to z powodu zwykłego lęku czy wstydu.
|Wiele osób próbowało się dogadać z tą kobietą, w tym też moi znajomi, miałem zawsze podobnie, ale głos z góry mówił mi, że muszę do niej podejść i dowiedzieć się czegoś więcej! 

Okazało się niedawno, gdy wracając z pracy chciałem ją spotkać, że jest to kobieta ze Szkocji, mówiła dość niewyraźnie i nie, to żaden alkohol, a iście szkocki akcent i nawet  tamtejsze poczucie  humoru, zamieniliśmy kilka zdań, rozmowa była miła, konkretna, a w międzyczasie poczęstowała otrzymanymi cukierkami małego chłopca, który w zamian dał jej kartę kolekcjonerską z jakimś piłkarzem, to był miły czysto ludzki gest.

Kobieta ta (niestety ani razu nie wpadłem na to by zapytać jak ma na imię) straciła kontakt z rodziną, a podczas snu na ulicy co jest niestety niebezpieczne zwłaszcza w weekendowym Poznaniu (czasem pijani delikwenci biją i okradają bezdomnych, myśląc że to jakiś gorszy rodzaj człowieka) została okradziona dosłownie ze wszystkiego w tym z paszportu i pieniędzy.  
Nie jest to osoba, która pogodziła się ze swoim losem ani taka, która odpuściła, miała przy sobie bowiem mnóstwo dokumentów, zarówno z ośrodków dla bezdomnych jak i z urzędu pracy, jednak nie otrzymała ani stałego schronienia, ani oferty do zarobkowania, gdyż nie ma żadnych dokumentów potwierdzających jej tożsamość.
 Musi wyrobić paszport zupełnie od nowa, zrobić zdjęcie, odzyskać imię i godność. Wyraża ogromną chęć wrócenia do domu, bardzo zależy jej, by samodzielnie zarobić na siebie i swoje utrzymanie,  ale jest niejako osierocona w obcym dla siebie państwie, bez wsparcia rodziny czy jakiejkolwiek innej osoby, a przecież może to być czyjaś ciocia, lub mama, w każdym razie ktoś zaginiony i zapomniany.
To trochę tak jakby była na wojnie o siebie samą i własną tożsamość, czekając na upragniony powrót do domu.

Proszę więc Ciebie o datek, taki jaki serce tylko może podyktować, cokolwiek Ci zbywa, cokolwiek wydałabyś/wydałbyś na w sumie nie potrzebną rzecz, przekaż komuś dla kogo to część kwoty potrzebnej by w końcu wyspać się w swoim łóżku.
Dziękuję wszystkim, którzy przeczytali ten kawałek historii jak wiele innych, dziś jest właściwy czas by zacząć dobrze czynić. Błogosławię i pozdrawiam Wiktor :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wiktor Łącki - awatar

  Wiktor Łącki

  01.08.2019
  01.08.2019

  Drodzy i dobrzy sercem wspomagający!

  Po nieco dłuższej rozmowie z Lorą (znamy już imię naszej znajomej ze Szkocji ) dowiedziałem się co nieco na temat jej planów.
  Okazuje się, że Lora nie chce wracać już na "Wyspy", a woli zostać w Polsce i tu podjąć pracę i znaleźć nowy dom.
  Minęło trochę czasu zanim udało mi się znów na nią trafić przy moście obok Avenidy. Usiedliśmy na barierce mostu i porozmawialiśmy znów o dalszych planach i o tym co się ostatnio działo.
  Rozczarowujące jest to co usłyszałem, po raz kolejny została uderzona przez jednego ze "strażników" dworcowych, podczas próby skorzystania z toalety na dworcu zachodnim.
  Znów została okradziona we śnie, znów ktoś z pogardą kopnął kubek na drobne.
  Łzy w oczach tej kobiety mówią wiele, zwłaszcza gdy starając się podnieść ją na duchu wspominam o tym, że wkrótce wszystko będzie normalnie, ale nie może się poddać, tak jak Ci którzy zaakceptowali życie na ulicy, wpadając w nałóg alkoholu i nachalnego żebractwa...

213 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wiktor Łącki - awatar

Wiktor Łącki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Olidoshi - awatar
Olidoshi
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Hubik - awatar
Hubik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
FAYAMAN - awatar
FAYAMAN
20
:) poruszona - awatar
:) poruszona
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
:):) - awatar
:):)
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij