Zbiórka Pomoc dla Grześka w walce z SLA - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Grześka w walce z SLA Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc dla Grześka w walce z SLA - zdjęcie główne

Pomoc dla Grześka w walce z SLA

73 490 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 828 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Katarzyna Dębowska - awatar

Katarzyna Dębowska

Organizator zbiórki

,,Chce walczyć dla nich”

               Nazywam się Grzegorz, mam zaledwie 37 lat, jestem mężem, ojcem dwóch wspaniałych synów 6-letniego Dawida i 3-letniego Aleksandra. Moje życie zawodowe związałem z Policją, w której pracuję już 14 lat. Moją pasją zawsze były sztuki walki, dlatego w 2002 zapragnąłem czynnie uczęszczać na treningi karate Kyokushin.

Moim marzeniem było zdobycie czarnego pasa. Udało się! Chciałem przekazać zdobytą  wiedzę oraz doświadczenie innym pasjonatom karate. W sierpniu tego roku moje marzenia legły w gruzach.  

  Usłyszałem diagnozę, która w jednej chwili zmieniła całe moje życie.  MAM SLA – Stwardnienie Zanikowe Boczne.

Zaczęło się niewinnie, niewielkie mało odczuwalne drętwienie dłoni. Początkowo bagatelizowałem objawy. Z czasem jednak czułem, że tracę siłę w rękach, moja postawa zaczęła się zmieniać.  Nie było na co czekać, przyszedł czas na konsultacje z lekarzem.  Diagnoza okazała się druzgocąca – dotknęła mnie niezwykle rzadka choroba, w przypadku, której od czasu rozpoznania średnia życia wynosi od 3 do 5 lat.

Jest to choroba neurodegeneracyjna, która prowadzi do porażenia neuronów ruchowych, stopniowego upośledzenia lub zaniku mięśni i niedowładu różnych części ciała. Pierwszym syndromem jest brak kontroli nad ruchem rąk, potem pojawia się niedowład nóg, problemy z mową, zakłócenia pracy podstawowych narządów (przełyku, żołądka). Choroba krok po kroku wyniszcza cały organizm, aż do pełnej utarty mobilności oraz funkcjonalności motorycznej, przy czym należy nadmienić, że chory cały czas zachowuje pełną świadomość tego co się z nim dzieje, nie może jednak wykonać żadnego ruchu. Jej ostatnim stadium jest zajęcie mięśni krążeniowo-oddechowych, co skutkuje zgonem chorego. 

               Choroba jest nieuleczalna, postępuje szybko. Jedyne co możemy zrobić to spowolnić jej rozwój. Do tego jednak są potrzebne bardzo drogie leki i nieustana rehabilitacja. Z czasem dojdzie potrzeba zakupu specjalistycznego sprzętu, który pomoże mi w codziennym funkcjonowaniu.

Nie poddam się, chcę jak najdłużej być sprawny, będę walczyć - mam dla kogo. Mam nadzieje ,że mi w tym pomożecie. Proszę o Wasze wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Dębowska - awatar

  Katarzyna Dębowska

  17.11.2020
  17.11.2020

  Z całego serca pragnę podziękować wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Otrzymana od Państwa kwota pieniędzy ułatwi mi dalsze kosztowne leczenie oraz rehabilitację. Mam nadzieję, że będę żył jeszcze długo i zwyciężę tą ostatnią walkę. Nie ma słów którymi mógłbym wyrazić podziękowania za wsparcie z waszej strony, przekazać to co czuję, że tak wiele udało nam się zebrać pieniędzy na moje leczenie, na pewno pozwoli mi to na spowolnienie postępowania mojej choroby. Jestem dumny , że mam tylu wspaniałych ludzi wokół siebie. DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA!!!

Komentarze


 • Stanisław Taradejna - awatar

  Stanisław Taradejna

  25.11.2020
  25.11.2020

  Trzymaj się. Nie poddawaj się.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.2020
  21.11.2020

  Panie Grzegorzu, życzę optymizmu i szybkiego powrotu do zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.11.2020
  14.11.2020

  Bądź silny. Nie zawiedź wszystkich, którzy trzymają za Ciebie kciuki.

 • Michał Bugajewski - awatar

  Michał Bugajewski

  11.11.2020
  11.11.2020

  Grzesiek jesteś fighterem i wiem, że nie zabraknie Ci determinacji i siły💪. Trzymam kciuki bardzo mocno 🤞życzę dużo wytrwałości dla Ciebie i rodziny. Pozdrawiam 😉

 • Ewka - awatar

  Ewka

  09.11.2020
  09.11.2020

  Walcz Panie Grzesiu do końca... Silny facet z Ciebie, dasz radę, a ja trzymam kciuki żeby było dobrze. Walcz, masz dla kogo. Życzę zdrowia i wytrwałości dla Ciebie i całej rodziny.

73 490 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 828 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Katarzyna Dębowska - awatar

Katarzyna Dębowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 828

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Yarosh PL - awatar
Yarosh PL
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwona Rakowska - awatar
Iwona Rakowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota.P - awatar
Dorota.P
100
Justyna - awatar
Justyna
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
k.noz - awatar
k.noz
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij