Zbiórka Wesprzyj walkę z nowotworami! - miniaturka zdjęcia

Wesprzyj walkę z nowotworami! Jak założyć taką zbiórkę?

Wesprzyj walkę z nowotworami!

8 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Sondej - awatar

Paweł Sondej

Organizator zbiórki

Co roku wiele dzieci i rodzin na całym świecie staje się dotkniętych chorobami nowotworowymi. Zobacz jak Ty i Twój komputer możecie pomóc wesprzeć badania poszukujące nowych, bardziej efektywnych metod walki z nowotworami.


Celem zbiórki jest zakup serwera o dużej mocy obliczeniowej w celu wsparcia projektów IBM World Community Grid poszukujących nowych substancji chemicznych mogących stać się w przyszłości lekami na różne rodzaje chorób nowotworowych, a także innych. Projekt World Community Grid stanowi filantropijną inicjatywę firmy IBM Corporation i jest częścią platformy obliczeniowej BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing) stworzonej przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, USA. Jeżeli uda się zebrać wymaganą kwotę, możliwe będzie zakupienie serwera, na którym przeprowadzane będą obliczenia w trybie 24/7/365 dla projektów należących do World Community Grid, pierwszeństwo będą mieć projekty dotyczące poszukiwań nowych leków na choroby nowotworowe. Po uruchomieniu serwera raporty z jego pracy będą publikowane przeze mnie w cyklach cotygodniowych na moim profilu na Facebooku. 

Liczy się czas, gdyż większa ilość przeprowadzonych eksperymentów to większa szansa na znalezienie potencjalnych kandydatów na nowe leki, wcześniejsze przeprowadzenie prób laboratoryjnych i szybsza dostępność nowych substancji już jako leków dla pacjentów, a tym samym więcej ocalonych istnień ludzkich. Osobiście używam oprogramowania BOINC, na którym działa platforma obliczeniowa WCG na moich dwóch prywatnych komputerach, z czego jeden pracuje nieprzerwanie już od ponad półtora roku. Każda pomoc się liczy :) Zachęcam wszystkich do wspierania rozwoju nauki oraz uczestniczenia w obliczeniach przeprowadzanych w ramach projektu IBM World Community Grid!  


                              https://join.worldcommunitygrid.org?recruiterId=859255


-------------------------------------------WPŁATY PAYPAL-------------------------------------------

Zauważyłem, że minimalna kwota wpłaty ze strony pomagam.pl przez PayPal wynosi 50 PLN, co dla wielu osób jest kwotą zbyt wygórowaną. 


Jeżeli posiadasz już konta PayPal, wystarczy, że wejdziesz w zakładkę PŁATNOŚCI, wybierzesz opcję "Wyślij pieniądze rodzinie i znajomym" i wpiszesz mój adres email: [email protected] Dziękuję za wsparcie każdą kwotą!

-------------------------------------------WPŁATY PAYPAL-------------------------------------------

                                             

                                            Kolejne projekty czekają na wolontariuszy

Czytaj więcej:  https://en.wikipedia.org/wiki/World_Community_Grid

https://www.worldcommunitygrid.org/about_us/viewNewsArticle.do?articleId=342

Z tej strony możesz pobrać niezbędne oprogramowanie, aby partycypować w projekcie World Community Grid:  https://boinc.berkeley.edu/


Zarys:
Na całym świecie każdego roku u około 300 tysięcy dzieci zostaje zdiagnozowana choroba nowotworowa i około 80.000 z nich umiera z powodu chorób nowotworowych*. W 2009 projekt World Community Grid dołączył do walki, aby poprawić te ponure statystyki poprzez wspieranie projektu Help Fight Childhood Cancer. Powyższy wysiłek badawczy pomógł naukowcom odkryć kilka potencjalnych metod leczenia neuroblastomi (nerwiak zarodkowy), jednego z bardziej powszechnych nowotworów, które mają wpływ na niemowlęta i małe dzieci. Teraz ten sam zespół naukowców rozszerza pole swoich badań w poszukiwaniu kolejnych kandydatów na leki nowej generacji na pozostałe typy nowotworów u dzieci i nastolatków w projekcie Smash Childhood Cancer.

Problem:
W ciągu ostatnich 20 lat, tylko niewielka liczba nowych leków przeznaczonych do leczenia raka u dzieci została zatwierdzona przez US Food and Drug Administration. Połowa ze wszystkich metod leczenia chemioterapią stosowanych u dzieci z chorobą nowotworową jest stosowana już od 25 lat lub dłużej.

Członkowie zespołu badawczego Smash Childhood Cancer zidentyfikowali białka i inne cząsteczki, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju niektórych nowotworów dziecięcych. Wyzwaniem jest, aby znaleźć potencjalne chemiczne substancje lecznicze, które wycelują konkretnie w te kluczowe cząsteczki, a zatem pozwolą na kontrolę rozwoju komórek nowotworowych. Jednakże znalezienie takich potencjalnych leków wśród milionów możliwości jest kosztownym i trudnym procesem. Eksperymenty naukowe przeprowadzane w ramach projektu Smash Childhood Cancer oraz podobnych wymagają ogromnych mocy obliczeniowych, lecz dają też wymierne rezultaty. 


Proponowane rozwiązanie:
Badania naukowe na taką skalę są możliwe wyłącznie dzięki pomocy wolontariuszy World Community Grid. Skuteczność różnorodnych związków chemicznych może być testowana podczas przeprowadzania milionów wirtualnych eksperymentów chemicznych, z których każdy wykonywany jest na komputerach wolontariuszy lub na urządzeniach z systemem Android.

Obliczenia te pomagają zidentyfikować najlepsze cząsteczki-leki, które są w stanie sterować każdą z docelowych cząsteczek w komórkach nowotworowych. Badania laboratoryjne pomagają następnie zidentyfikować najefektywniejsze związki ze znalezionych wcześniej substancji kandydujących do bycia lekami do dalszych badań i rozwoju medykamentów.

Oprócz neuroblastomi, naukowcy początkowo interesowali się rozwojem metod leczenia guzów Wilmsa (nowotworów złośliwych w nerkach), wątrobiaka (rak wątroby), nowotworami zarodkowymi i osteosarcomą (rak kości).

Następnie substancje-kandydujące do zostania w przyszłości lekami wyłonione poprzez projekt World Community Grid zazwyczaj przechodzą przez szeroko zakrojony proces rozwoju, aby na końcu stać się faktycznymi lekami. Na przykład, naukowcy mogą potrzebować zmodyfikować pewne cząsteczki, aby uczynić je bardziej skutecznymi, eliminują przy tym czynniki toksyczne i powodując, że łatwiej jest je podawać. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli zespołowi  badawczy Dr. Akiry Nakagawary i innym naukowcom rozwijać go znacznie szybciej, i osiągnąć ostateczny cel jakim jest leczenie wyżej wymienionych nowotworów u dzieci.

Podobnie jak wszystkie inne projekty partnerskie World Community Grid, zespół badawczy Smash Childhood Cancer stawia sobie za cel udostępnienie wszystkich zgromadzonych danych badawczych do publicznej wiadomości tak szybko, jak to możliwe, aby inni naukowcy mogli pomóc przyspieszyć rozwój niektórych zidentyfikowanych i obiecujących związków w celu przekształcenia ich w nowe leki.
*http://www.acco.org/wp-content/uploads/2016/02/pr241_E.pdf, International Agency for Research on Cancer (World Health Organization). February 15, 2016

Specyfikacja budowanej maszyny:

System operacyjny Linux Ubuntu - większa efektywność w zarządzaniu pamięcią przez systemy z rodziny Unix (oprogramowanie BOINC dostępne jest dla systemów Microsoft Windows, Lunux,  MacOS, Android)

Procesor AMD Ryzen 7 1700X 3.8GHz 8c/16t 20MB L2+L3

Płyta główna Asus Prime X370 Pro - najwyższe wymagania co do niezawodności

Pamięć RAM DDR4 8GB 3000MHz - pamięć wspierająca ECC

Zasilanie Be Quiet Dark Power 11 650W 80Plus Gold - najwyższe wymagania co do niezawodności i efektywności energetycznej

Chłodzenie procesora - High-End'owe chłodzenie powietrzem

Dysk SSD 128GB - brak szczególnych wymagań


Dziękuję za Twoją pomoc

Pomagając, przyczyniasz się do rozwoju nauki oraz do szybszego znalezienia lekarstw na ciężkie choroby nowotworowe dotykające najmłodszych.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
8 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Sondej - awatar

Paweł Sondej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Maciej Wilga - awatar
Maciej Wilga
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij