Zbiórka Hemostatyki dla Ukrainy - zdjęcie główne

Hemostatyki dla Ukrainy

69 901 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 225 osób

Jedną z najbardziej potrzebnych rzeczy na froncie są taktyczne apteczki medyczne uwzględniające specyfikę okoliczności w jakich znaleźli się obrońcy Ukrainy.

Kim jesteśmy

Inicjatorem naszej akcji jest doświadczony ratownik medyczny Karol Bączkowski (https://pl.linkedin.com/in/karol-baczkowski), który na co dzień poza pracą zawodową szerzy wiedzę o pierwszej pomocy. Dziś, poza godzinami pracy zbiera, segreguje i pakuje doskonale przygotowane apteczki, które trafiają bezpośrednio do walczących Ukraińców.

Dotychczas, wraz z innymi ochotnikami wszelkie działania były realizowane z własnych środków lub dzięki uprzejmości różnych firm. Skala potrzeb jest jednak tak duża, że aby sprawnie i skutecznie pomagać, potrzebne są większe środki finansowe. Fundacja Arkun wraz z wieloma osobami bezpośrednio zaangażowanymi w pomoc, wspiera tę inicjatywę.

Na co i jak zostaną wykorzystane środki

Aktualnie, najdroższym i najtrudniej dostępnym komponentem apteczek są opatrunki hemostatyczne (w Polsce praktycznie niedostępne, a często w kosmicznych cenach). Dzięki pomocy wolontariuszy mamy możliwość ich zakupu bezpośrednio od producentów, dlatego postanowiliśmy utworzyć tę zbiórkę. Potrzebujemy Waszego wsparcia na ich zakup.

Dodatkowo, z pozyskanych środków zakupimy inne niezbędne środki medyczne stanowiące wyposażenie apteczek taktycznych. Informacjami będziemy się z Wami dzielić w social mediach naszych oraz osób koordynujących akcję.

Pierwsze apteczki już wyruszyły w drogę na ukraiński front.

Jak wiele znaczy ta pomoc

Ratujemy życie i zdrowie. Teraz, tym którzy tego najbardziej potrzebują i stoją w obronie naszych wspólnych wartości.

Słowo o fundacji

Fundacja Arkun powstała na początku 2020 roku a jednym z jej głównych celów jest zapewnienie każdemu równego dostępu do wszystkich dziedzin życia: zdrowego stylu życia i sportu, ochrony zdrowia, oświaty, wychowania, kultury i sztuki, opieki i pomocy społecznej.


* * * * * * * * * * * * * * * * * *


Hemostatics for Ukraine

One of the most important items needed by the frontline Ukrainian troops are tactical medical kits.

Who we are

The initiator and originator of our action is Karol Bączkowski, an experienced paramedic (https://pl.linkedin.com/in/karol-baczkowski), who shares his knowledge of first aid outside of his professional work. Beyond working hours, he collects, segregates, and carefully prepare first aid kits, that are directly sent to the fighting Ukrainian soldiers.

Up to now, along with other volunteers, all activities were carried out with their resources or courtesy of various companies. The scale of the needs is so large that to help efficiently and effectively, more funds are needed. The Arkun Foundation, along with many others, directly involved, support this initiative.

For what and how the funds will be used

Currently, the most expensive and most difficult component to obtain, of first aid kits, are hemostatic dressings (practically unavailable in Poland, and often at exorbitant prices). Thanks to the help of volunteers, we can buy them directly from producers, and is the reason we created the fundraiser. We urgently need your support for their purchase.

We will also use acquired funds to purchase other necessary medical supplies that make up the tactical first aid kits. We will share information with you through social media.

Already many of these tactical first aid kits have been delivered to the Ukrainian front lines.

How much does this help

They contribute to the saving of lives and/or protecting the health of those risking their lives to defend their country and stand up in defense of our common values.

A word about the foundation

The Arkun Foundation was established at the beginning of 2020 with the goal of providing everyone equal access to all areas of a happy, healthy life: a healthy lifestyle through sport, health protection, education, upbringing, culture and art, care, and social assistance.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA ARKUN - awatar

  FUNDACJA ARKUN

  28.03.2022
  28.03.2022

  Miniony weekend upłynął nam niezwykle pracowicie. Wraz z kilkoma wolontariuszami, przygotowaliśmy do wysyłki materiały dla szpitali w Ukrainie oraz 50 apteczek taktycznych dla ukraińskiej obrony terytorialnej. Spodziewamy się pozyskać jeszcze dodatkowe produkty, ponieważ klika firm zgłosiło się do nas z propozycją dalszego wsparcia. Dlatego jeszcze chwilę wstrzymujemy się z przekazaniem pełnej listy zakupów. Tymczasem bardzo Wam dziękujemy. Wspólnie zrobiliśmy coś wspaniałego, ofiarując wymierną i materialną pomoc najbardziej potrzebującym.

  Zdjęcie aktualizacji 91 461

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2022
  07.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.03.2022
  30.03.2022

  💪 Є сила!

 • Kazimierz - awatar

  Kazimierz

  24.03.2022
  24.03.2022

  Dokładam cegiełkę!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.03.2022
  23.03.2022

  To ważne co robicie, robcie to dalej

 • Наташа - awatar

  Наташа

  19.03.2022
  19.03.2022

  🇵🇱 Дякую! 🇺🇦 ♥️

69 901 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 225 osób

Wpłaty: 225

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kostus Janina - awatar
Kostus Janina
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
39
Jay Mandell - awatar
Jay Mandell
100
Efisco - awatar
Efisco
7 700
Efisco - awatar
Efisco
7 500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Efisco - awatar
Efisco
3 500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij