Leczenie stomatologiczne świnki morskiej - Malaka
Dzień dobry,
sytuacja zmusiła mnie, by prosić Was o wsparcie w leczeniu mojego stomatologicznego prosiaka - Malaka. Każdy grosz się liczy - to nie jest nic nieznaczący slogan, a sama prawda.
Historia z Malakiem zaczęła pisać się w grudniu 2023 roku, gdy z dnia na dzień przestał jeść i zdiagnozowano u niego ząb olbrzymi. Jednak antybiotykoterapia szybko pomogła, Malak dosłownie po 2 dniach wrócił do samodzielnego jedzenia na 100%, nie była potrzebna nawet korekta zębów, gdyż nie zdążyły przerosnąć. Częste kontrole pozwalały Pani doktor monitorować stan.
Niestety latem szybka utrata 100 gram (mimo normalnego jedzenia na "gołe oko") przyspieszyła zaplanowaną wizytę - 14 sierpnia na wizycie okazało się, że ząb olbrzymi daje o sobie znać, a zęby wymagają korekty. Od tego czasu Malak nie je samodzielnie. Symbolicznie i z doskoku podjada ziółka i zielonki - od 14 sierpnia Malak jest na pełnym karmieniu przymusowym.
Od tego czasu wykonanych było kilka korekt, ale Malak cały czas nie jadł. Konsultacja u innej specjalistki potwierdziła zalecenia naszej Pani doktor - konieczna operacja usunięcia olbrzyma. Apicektomia to operacja polegająca na uśmierceniu zęba tak, by sam się wysuwał i by po kilku do kilkunastu tygodni można go było wyjąć - takie rozwiązanie jest mniej inwazyjne dla prosiaka, pozwala bowiem na podgajanie się dziąsła w międzyczasie.
Jesteśmy ponad 2 tygodnie po operacji. Malak w dalszym ciągu nie je. Na horyzoncie majaczy konieczność reoperacji - usunięcia zęba bez czekania, aż sam się wysunie. W przyszłości może być konieczna operacja usunięcia zęba antagonisty, który nie będzie miał jak się ścierać - ale to czas pokaże.
Obecnie mierzymy się z niejedzeniem Malaka, którego przyczyny nie może znaleźć nasza Pani doktor prowadząca, Pani doktor konsultująca (z dokumentów) oraz dwie inne Panie doktor konsultujące "po koleżeńsku" przy okazji kolejnych korekt.
Sytuacja w życiu prywatnym namieszała w domowym budżecie - oszczędności świnkowe się skończyły i nie mam innego wyjścia, jak prosić Was o pomoc. Trzymajcie również kciuki za Malaka! Z góry serdecznie dziękuję!
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: