Czego nie mogą stare psy – taka historia.
Stare bezdomne psy nie mogą spokojnie umrzeć. Nie mogą spokojnie żyć. Nie mogą nic. Chociaż może coś jednak mogą? Mogą umierać same i chore w betonowych boksach. Z racji tego, że są bezdomne, mogą też być w dowolny sposób przerzucane przez gminy w kolejne, coraz gorsze miejsca. Bo taniej, bo wygodniej, bo nikt nie stanie w obronie, nikt nie pokocha, często nikt nie ma pojęcia, że gdzieś tam są takie stare kundel, które może i miałybyle jakie życie w małym przytulisku, ale byli tam ludzie których znały, były stare kąty, były stare zapachy. Teraz koniec, czas na nowe, tak stare i często ślepe psy jadą w nieznane. Co je czeka wśród setek innych psów, jak sobieporadzą, ile życia im zostało ?
To w dużym skrócie historia Misia i Redzika. Dwóch dziadków bez domu i z marnymi widokami na przyszłość, tylko dlatego że są własnością gminy, która postanowiła oszczędzić jakieś grosze na sztuce psa. To ważne dla starych psów, żeby w odpowiednim momencie, w ich życiu pojawił się KTOŚ, ktoś kto postanowi o nie zawalczyć, nie zostawi i pomoże. Tutaj my, z Waszą pomocą chcemy dopisać szczęśliwe zakończenie tej historii. Misio ma ok 13lat- liczne drobne zmiany spondylotyczne w odcinku L oraz TH, powiększoną i nieregularna w badaniu palpacyjnym prostata, umiarkowany krwiomocz . Fetor ex ore, silne starte i obficie pokryte kamieniem zeby, zmętnienie soczewek, umiarkowane wychudzenie. Miso niedowidzi i niedosłyszy. W pęchcerzu moczowym widoczny w ścianie pęcherza obszar hiperechogeniczny 1,6-1,8 cm, pęcherz wewnątrz bezechowy, brak wolnego płynu w jamie brzurznej. Szmery nad zastawką dwudzielną seca- niewydolność mięśnia sercowego. Redzik ma około 12-13 lat, niedosłyszy, Musiał być poddany pilnej kastarcji ze względu na zmiany w jądarch. Płuca czyste, wyniki krwi dobre.
W tej chwili Misio i Redzik są bardzo awaryjnie zabezpieczeni. Musimy jak najprędzej znaleźć przyjazne i ciepłe miejsca dla obu staruszków, a wiąże się to niestety z niemałymi kosztami.
Bardzo prosimy o pomoc dla nich. Bez Was się nie uda...
Misio i Redzik oczywiście szukają domów, z dobrymi ludźmi,ciepłymi posłankami i pełnymi miskami pysznego jedzenia. Misio i Redzik chcą odpocząć.
Pomóżmy im spędzić godnie ostatnie lata życia.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!