Zbiórka Aparat foto dla Ptasiego Patrolu - miniaturka zdjęcia

Aparat foto dla Ptasiego Patrolu

Zbiórka Aparat foto dla Ptasiego Patrolu - zdjęcie główne

Aparat foto dla Ptasiego Patrolu

2 510 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać teraz
 
Aga Gołębiowska - awatar

Aga Gołębiowska

Organizator zbiórki

Ptasi Patrol należący do Fundacji Noga w Łapę (organizacja pożytku publicznego) to prawdopodobnie jedyna w Polsce jednostka pozarządowa zajmująca się ochroną ptaków mieszkających w budynkach. Prace budowlane (remonty lub ocieplanie) stwarzają dla zwierząt zagrożenie, ponieważ odbywają się zwykle w sezonie lęgowym, kiedy w gniazdach są jajka lub pisklęta. Przepisy nakazują zabezpieczenie siedlisk, ale najczęściej nie są przestrzegane. Działania Ptasiego Patrolu polegają na monitorowaniu siedlisk i interweniowaniu podczas prac wyburzeniowych i remontowych, gdy życie i gniazda ptaków są zagrożone, oraz egzekwowaniu kompensacji, czyli siedlisk zastępczych. Podstawowym narzędziem pracy Patrolu jest dobry aparat fotograficzny, którym dokumentuje się obecność ptaków w budynkach, bez czego rozmowy z inwestorami i jednostkami miejskimi nie mogą się dalej odbywać.

Dotychczasowy aparat zrobił już bardzo dużo zdjęć, które pomogły zadbać o bezpieczeństwo skrzydlatych, ale jego czas już się kończy.  Zakup nowego przekracza możliwości organizacji, która ze swojej działalności nie czerpie żadnych korzyści finansowych.

Szefowa Fundacji Renata Markowska z zespołem wolontariuszy ocaliła już setki ptaków i sprawiła, że ich zniszczone siedliska zostały zrekompensowane skrzynkami lęgowymi. Fundacja Noga w Łapę otrzymała dwie nagrody w konkursie S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową (nagrody mają wymiar jedynie honorowy). Jej dalsze działania bez dobrego sprzętu fotograficznego będą znacznie utrudnione.

Zwracamy się do wszystkich ptasich przyjaciół, a także tych, którzy kochają ptaki, a jeszcze o tym nie wiedzą :) Każda, nawet symboliczna kwota, przybliża nas do celu. Pamiętajcie, że ptaki są niezmiernie ważnym ogniwem miejskiego ekosystemu, jedyną skuteczną i bezpieczną bronią przeciwko dokuczliwym owadom. 

Zbiórka prowadzona jest za zgodą Renaty Markowskiej.

http://www.nogawlape.org/?page_id=52

Facebook https://www.facebook.com/search/top/?q=ptasi%20patrol


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Aga Gołębiowska - awatar

  Aga Gołębiowska

  16.02.18
  16.02.18

  Drodzy darczyńcy, trochę to trwało, ale 15.02.2018 Ptasi Patrol w końcu stał się szczęśliwym posiadaczem aparatu, na który się zrzuciliście latem 2017 roku: NIKON COOLPIX P900. W opinii doświadczonych fotografów "ptasich" jest to model, który sprawdzi się w dokumentowanych przez nas sytuacjach: ma 83-krotny zoom optyczny i jest szybki. Kosztował 2199 zł, kupiłyśmy też 3-letnie ubezpieczenie za 390 zł i futerał. Wydałyśmy 2670 zł. Dziękujemy Wam za wpłaty! Są dla nas dowodem zaufania i Waszej wiary w to, że nasze działania są potrzebne. Daliście nam dowód swojego poparcia, więc pomyślałyśmy, że spróbujemy zgromadzić środki na inne cele. W planach mamy noktowizor do obserwacji nietoperzy:) Przy okazji zachęcamy do przekazania nam 1% podatku. To na pewno będą dobrze wydane pieniądze. Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat. ul. Hawajska 5/9 02-776 Warszawa KRS: 0000350788 NIP:951-23-12-799 Nr rachunku: 87 2490 0005 0000 4500 5605 8992 Zdjęcie ze strony cnet.pl

  Zdjęcie aktualności 12 074

Komentarze


 • Barbara Grzebulska - awatar

  Barbara Grzebulska

  21.07.17
  21.07.17

  Robicie bardzo dobrą robotę :) Dobrze że działacie! Pozdrowienia z Imielina

  • Aga Gołębiowska - awatar

   Aga Gołębiowska - Organizator zbiórki

   21.07.17
   21.07.17

   Dziękujemy za wpłatę i słowa wsparcia!

 • Beti K. - awatar

  Beti K.

  20.07.17
  20.07.17

  Ptasi Patrol wykonuje mnóstwo pożytecznych akcji dla ptaków w mieście! Pomóżmy mu w codziennych akcjach i interwencjach!

  • Aga Gołębiowska - awatar

   Aga Gołębiowska - Organizator zbiórki

   20.07.17
   20.07.17

   Dzięki! Czterocyfrowy wynik :D

2 510 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać teraz
 
Aga Gołębiowska - awatar

Aga Gołębiowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
99
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika i Daniel - awatar
Monika i Daniel
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij