Zbiórka Aparat foto dla Ptasiego Patrolu - miniaturka zdjęcia

Aparat foto dla Ptasiego Patrolu Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Aparat foto dla Ptasiego Patrolu - zdjęcie główne

Aparat foto dla Ptasiego Patrolu

2 510 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aga Gołębiowska - awatar

Aga Gołębiowska

Organizator zbiórki

Ptasi Patrol należący do Fundacji Noga w Łapę (organizacja pożytku publicznego) to prawdopodobnie jedyna w Polsce jednostka pozarządowa zajmująca się ochroną ptaków mieszkających w budynkach. Prace budowlane (remonty lub ocieplanie) stwarzają dla zwierząt zagrożenie, ponieważ odbywają się zwykle w sezonie lęgowym, kiedy w gniazdach są jajka lub pisklęta. Przepisy nakazują zabezpieczenie siedlisk, ale najczęściej nie są przestrzegane. Działania Ptasiego Patrolu polegają na monitorowaniu siedlisk i interweniowaniu podczas prac wyburzeniowych i remontowych, gdy życie i gniazda ptaków są zagrożone, oraz egzekwowaniu kompensacji, czyli siedlisk zastępczych. Podstawowym narzędziem pracy Patrolu jest dobry aparat fotograficzny, którym dokumentuje się obecność ptaków w budynkach, bez czego rozmowy z inwestorami i jednostkami miejskimi nie mogą się dalej odbywać.

Dotychczasowy aparat zrobił już bardzo dużo zdjęć, które pomogły zadbać o bezpieczeństwo skrzydlatych, ale jego czas już się kończy.  Zakup nowego przekracza możliwości organizacji, która ze swojej działalności nie czerpie żadnych korzyści finansowych.

Szefowa Fundacji Renata Markowska z zespołem wolontariuszy ocaliła już setki ptaków i sprawiła, że ich zniszczone siedliska zostały zrekompensowane skrzynkami lęgowymi. Fundacja Noga w Łapę otrzymała dwie nagrody w konkursie S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową (nagrody mają wymiar jedynie honorowy). Jej dalsze działania bez dobrego sprzętu fotograficznego będą znacznie utrudnione.

Zwracamy się do wszystkich ptasich przyjaciół, a także tych, którzy kochają ptaki, a jeszcze o tym nie wiedzą :) Każda, nawet symboliczna kwota, przybliża nas do celu. Pamiętajcie, że ptaki są niezmiernie ważnym ogniwem miejskiego ekosystemu, jedyną skuteczną i bezpieczną bronią przeciwko dokuczliwym owadom. 

Zbiórka prowadzona jest za zgodą Renaty Markowskiej.

http://www.nogawlape.org/?page_id=52

Facebook https://www.facebook.com/search/top/?q=ptasi%20patrol


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aga Gołębiowska - awatar

  Aga Gołębiowska

  16.02.2018
  16.02.2018

  Drodzy darczyńcy, trochę to trwało, ale 15.02.2018 Ptasi Patrol w końcu stał się szczęśliwym posiadaczem aparatu, na który się zrzuciliście latem 2017 roku: NIKON COOLPIX P900. W opinii doświadczonych fotografów "ptasich" jest to model, który sprawdzi się w dokumentowanych przez nas sytuacjach: ma 83-krotny zoom optyczny i jest szybki. Kosztował 2199 zł, kupiłyśmy też 3-letnie ubezpieczenie za 390 zł i futerał. Wydałyśmy 2670 zł.

  Dziękujemy Wam za wpłaty! Są dla nas dowodem zaufania i Waszej wiary w to, że nasze działania są potrzebne. Daliście nam dowód swojego poparcia, więc pomyślałyśmy, że spróbujemy zgromadzić środki na inne cele. W planach mamy noktowizor do obserwacji nietoperzy:)

  Przy okazji zachęcamy do przekazania nam 1% podatku. To na pewno będą dobrze wydane pieniądze.

  Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat.
  ul. Hawajska 5/9 02-776 Warszawa
  KRS: 0000350788
  NIP:951-23-12-799
  Nr rachunku: 87 2490 0005 0000 4500 5605 8992

  Zdjęcie ze strony cnet.pl

  Zdjęcie aktualizacji 12 074

Komentarze


 • Barbara Grzebulska - awatar

  Barbara Grzebulska

  21.07.2017
  21.07.2017

  Robicie bardzo dobrą robotę :) Dobrze że działacie! Pozdrowienia z Imielina

  • Aga Gołębiowska - awatar

   Aga Gołębiowska - Organizator zbiórki

   21.07.2017
   21.07.2017

   Dziękujemy za wpłatę i słowa wsparcia!

 • Beti K. - awatar

  Beti K.

  20.07.2017
  20.07.2017

  Ptasi Patrol wykonuje mnóstwo pożytecznych akcji dla ptaków w mieście! Pomóżmy mu w codziennych akcjach i interwencjach!

  • Aga Gołębiowska - awatar

   Aga Gołębiowska - Organizator zbiórki

   20.07.2017
   20.07.2017

   Dzięki! Czterocyfrowy wynik :D

2 510 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aga Gołębiowska - awatar

Aga Gołębiowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
99
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika i Daniel - awatar
Monika i Daniel
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij