Zbiórka odbudowa spalonego domu w Wawrze - zdjęcie główne

odbudowa spalonego domu w Wawrze

106 876 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 352 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dorota Żebrowska - awatar

Dorota Żebrowska

Organizator zbiórki

Dzisiaj w nocy z 23.02 na 24.02 przy ul. Daliowej w Wawrze spłonął dom naszych bliskich sąsiadów, starszego małżeństwa (66 i 68 lat) z córką (43 lata) oraz wnuczką (15 lat).

W nocy pan Eugeniusz usłyszał wybuch i zobaczył w salonie płomienie ognia. Zdążył tylko obudzić rodzinę i wszyscy wybiegli w piżamach na ulicę. W międzyczasie z całego dobytku udało mu się zabrać tylko butlę z tlenem, niezbędną do życia, gdyż od 2 lat walczy ze złośliwym nowotworem płuc. W tym czasie jego żona, pani Teresa, zdążyła pozbyć się z domu butli z gazem. Ich determinacja i zimna krew, którą zachowali w obliczu własnej tragedii, pozwoliła ocalić od zniszczenia sąsiednie domy, które na pewno ucierpiałyby w wyniku eksplozji butli. Jesteśmy im za to wdzięczni, dlatego chcemy pomóc odbudować im ich utracony dobytek.

Naszych sąsiadów nie oszczędzał los. Pan Gienio od dłuższego czasu poważnie choruje, jego nowotwór jest nieoperacyjny. Zdaniem lekarzy, choroba jest nie do wyleczenia, można jedynie łagodzić ból i towarzyszące mu objawy. Pani Tereska opiekuje się mężem, a jego stan zdrowia zmusił ją do podjęcia dodatkowej pracy, gdyż ich skromne emerytury nie pozwalają na zakup odpowiednich leków. Ich córka, Asia,  jest samotną matką, która bez wsparcia męża musi sobie radzić z wychowaniem i utrzymaniem nastoletniej córki. Mąż Asi wyjechał za granicę, nie utrzymuje z rodziną kontaktu i nie pomaga finansowo. Wnuczka Wiktoria chodzi do 8 klasy szkoły podstawowej, z dnia na dzień została w piżamie, bez książek i zeszytów.

Na naszej ulicy wszyscy się wspieramy, dlatego postanowiliśmy założyć tę zbiórkę dla naszych sąsiadów i pomóc im w tych tragicznych okolicznościach. Chcemy zebrać 250 tysięcy złotych na odbudowę domu, wyposażenie i bieżące wydatki (ubrania, pomoce szkolne). 

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć zgliszcza domu. Pożar był tak wielki, że aż do rana walczyło z nim ponad 10 jednostek straży pożarnej. Ogień uszkodził także pobliskie domy sąsiadów.

 O pożarze napisał:

 portal Warszawa w pigułce:

1) https://warszawawpigulce.pl/duzy-pozar-w-wawrze-splonely-dwa-domy-jednorodzinne-na-miejscu-pracowalo-ponad-10-zastepow-strazy-pozarnej/?fbclid=IwAR2xMT19OqYSAV5sqKSPcZeWR63-UHivnHgcK99lughe4tsqiRaQvpElkJo

2) https://warszawawpigulce.pl/pozar-zabral-dobytek-zycia-choremu-na-raka-strazacy-apeluja-o-pomoc/

Mieszkaniec.pl  http://mieszkaniec.pl/dom-splonal-doszczetnie/

POLSAT NEWS http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-26/zostali-po-pozarze-w-pizamach-z-ciezko-chorym-ojcem-pogorzelcom-pomagaja-sasiedzi/?ref=slider_1491573

SUPER EXPRESS  https://www.se.pl/wiadomosci/lokalne/warszawa/w-pozarze-stracili-wszystko-prosza-o-pomoc-aa-ze8Z-EVVo-4fuZ.html

Radio Dla Ciebie https://www.rdc.pl/informacje/pozar-zabral-im-dach-nad-glowa-teraz-szukaja-pomocy/

Naszemiasto.pl  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/pozar-domu-w-wawrze-czteroosobowa-rodzina-w-kilka-minut,5014666,artgal,t,id,tm.html

Gazeta Wyborcza http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24507814,sasiedzka-pomoc-po-pozarze-w-wawrze.html

WYDARZENIA-POLSAT 10.30'  https://www.ipla.tv/wideo/news/Wydarzenia/1665/Wydarzenia-1850/5004964/20190303-Wydarzenia-1850/423aaeff9ac67d1294d3fcedfcc29cbe

Magazyn Ekspresu Reporterów( drugi reportaż jest o pożarze)  https://vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,19032019,41501128

Aktualizacje


 • Dorota Żebrowska - awatar

  Dorota Żebrowska

  20.03.2019
  20.03.2019

  Moi Drodzy! Plac pod budowę został uprzątnięty!! Teraz jesteśmy w trakcie załatwiania potrzebnych dokumentów i pozwoleń, abyśmy mogli ruszyć z budową wymarzonego domu dla Państwa Bojarskich :) Będę Was informować na bieżąco. Kto może niech udostępnia nasz link do zbiórki. DZIĘKUJEMY.

  Zdjęcie aktualizacji 28 331

Komentarze


 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  19.03.2019
  19.03.2019

  trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.03.2019
  10.03.2019

  Bardzo współczuję. Życzę powodzenia. I zdrowia. Przy tylu dobrych ludziach wokół uda się. Na pewno się uda!

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  09.03.2019
  09.03.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.03.2019
  08.03.2019

  Nie jestescie sami. Powodzenia i duzo energii!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2019
  06.03.2019

  Powodzwnia i dużo siły😊

106 876 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 352 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dorota Żebrowska - awatar

Dorota Żebrowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 352

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna Penczek - awatar
Anna Penczek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij