Zbiórka Pomóż Zuzi wygrać walkę - miniaturka zdjęcia

Pomóż Zuzi wygrać walkę

Zbiórka Pomóż Zuzi wygrać walkę - zdjęcie główne

Pomóż Zuzi wygrać walkę

48 218 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 097 osób
Wpłać teraz
 
Ilona Marta - awatar

Ilona Marta

Organizator zbiórki

By walczyć o życie Zuzanny, potrzebujemy leku, który nie jest refundowany. Codzienność Zuzanny to czeste duszności,  przyjmowanie sporej ilości leków, problemy z oddychaniem, często zatrzymuje się oddech, stałe napięcie mieśniowe, trudności podczas snu, trudności w przyjmowaniu pokarmu. Regularnie pojawiający się nieżyt nosa, który zawsze kończy się  zapaleniem płuc/oskrzeli, górnych dróg oddechowych.

Obecnie Zuzia choruje na Ciężką dysplazję oskrzelowo-plucna, Astmę Oskrzelowa, Zaburzenia Neurorozwojowe, Zaburzenia Napięcia Mięśniowego, Padaczka, Przyjmuje leki na stałe. Przy najmniejszym katarze pojawia się zapalenie oskrzeli/płuc co doprowadza do Hospitalizacji. Nie ma możliwości leczenia w domu, gdyż jej organizm jest za słaby.

 Dodatkowo teraz zdiagnozowano u mnie kolejne dolegliwosci mianowicie  Napady padaczki typu Absence, Mam słabą prace koncentratyczna mieśni brzucha, obniżone napiecie miesniowe w osi głowa-tułów oraz wzmozone napiecie na obwodzie, asymetria lewej strony. Teraz konieczna jest jeszcze bardziej intensywniejsza Rehabilitacja niestety na NFZ takie wizyty nie starczaja.

Moja córeczka Zuzanna urodziła się 28.07.2019.  Urodziła się w 29 tygodniu ciąży dostała 5 pkt w skali Apgar. Od razu została zaintubowana i  przewieziona do innego szpitala niewydolna oddechowo. Ciężki okres adaptacji poporodowej, z ciężką niewydolnością oddechową walczyła Zuzia. Od samego początku dzielnie walczyła o każdy oddech.  Z każdym dniem było coraz gorzej. Saturacja co chwile spadała. Na Ojomie spędziła 43 dni,potem przeszła na oddział patologi noworodka. Nazwaną ją Waleczną Wojowniczką

Dziś Zuzia ma 14 miesięcy urodzeniowych rozwija się jako 8 miesięczne dziecko. Chodzimy na Rehabilitacje ma wzmożone napięcie mieśniowe, obniżone napięcie mięśniowe i ograniczoną dysocjacje łopatki. Ma duże opóźnienie w rozwoju  w stosunku  do swoich równieśników. Zmaga się z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną. Każdy najmniejszy katar doprowadza do zapalenia oskrzeli/ zapalenia płuc oraz biernej tlenoterapii. Każdą infekcję musimy leczyć w szpitalu, gdyż jest słaba by można było leczyć ją w domu. Niestety pojawiła się u nas Astma. Zuzia dostaje leki na stałe jest pod opieką wielu wielu lekarzy i klinik. Niestety mamy teraz ten okres gdzie Astma się zaostrza. Pojawiają się duszności.  Potrzebujemy Leku Synagis który nie jest refundowany. Ten lek zmniejszy ryzyko zakażenia szczególnie groźnego dla Wcześniaków wirusa- RS. Wirus ten powoduje ciężkie infekcje, prowadzi do  kalectwa lub śmierci . Potrzebujemy 5 dawek leku, który uchroni moją córeczkę od groźnego wirusa Koszt  dawki pierwszej kosztuje 5 tys zł koszty dawek kolejnych zależą od jej wagi druga moze się zwiększyć do 7 tys.. Lekarze szykują nas na ogromne koszty. Proszę Was Kochani o wsparcie o pomoc. Bym mogła dzięki waszej pomocy i Dzięki Waszemu dobremu serduszku <3 uchronić moją córeczkę przed tym wirusem. Lekarze uświadamiają Mnie, że jeśli Zuzia by zachorowała na Wirusa niestety mogła by przegrać walkę z tą chorobą :( przy Ciężkiej dysplazji oskrzelowo-płucnej szanse wyzdrowienia są minimalne. Proszę pomóżcie mojej córeczce Wygrać walkę. Ostatni nasz pobyt w szpitalu trwał cały luty niestety leki nie chciały działać dawali kolejne i kolejne .. Pomóżmy Zuzi, by nie musiała walczyć o każdy oddech. By nie cierpiała.. Proszę o pomoc by Zuzia mogła normalnie funkcjonować i normalnie żyć. 

Teraz gdy Zuzia jest w domu potrzebuje opieki wielu specjalistów:kardiologa,neurologa,okulisty, pulmonologa, laryngologa, dermatologa, alergologa, ortopedy,neonatologa oraz fizjoterapeuty. 

 Moi rodzice są  bardzo dzielni. Cały czas we mnie wierzyli i wspierali. Częste wyjazdy  na kontrole i rehabilitacja kosztują dużo pieniędzy. Dlatego zbieramy na moje leczenie, bym mogła normalnie funkcjonować.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ilona Marta - awatar

  Ilona Marta

  18.07.20
  18.07.20

  Dodajemy Nowa opinie naszej Zuzi.. Niestety u nas dużo dużo sie dzieje mianowicie zmiany w mózgu postępuja coraz szybciej. Niespodziewalismy sie tego

  Zdjęcie aktualizacji 52 691

Komentarze


 • Iza Lampert jesienne drzewko - awatar

  Iza Lampert jesienne drzewko

  08.11.20
  08.11.20

  Zdróweczka

 • Emilia N. Helikoptery - awatar

  Emilia N. Helikoptery

  22.10.20
  22.10.20

  Helikoptery zabawki

 • Ewa Jurek Piecha - awatar

  Ewa Jurek Piecha

  20.10.20
  20.10.20

  💪💪

 • Patrycja Bagińska - awatar

  Patrycja Bagińska

  03.10.20
  03.10.20

  Damy rade❤️Serduszko Walcz ❤️

 • Ilona Konieczny - awatar

  Ilona Konieczny

  03.10.20
  03.10.20

  Zdrówka ♥️

48 218 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 097 osób
Wpłać teraz
 
Ilona Marta - awatar

Ilona Marta

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 097

Magdalena Śnit - awatar
Magdalena Śnit
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Elżbieta Matusiak misie - awatar
Elżbieta Matusiak misie
5
Kombinezon Tomczyk - awatar
Kombinezon Tomczyk
25
Elżbieta Matusiak strój jednorożec - awatar
Elżbieta Matusiak strój jednorożec
16
Agata Ewa Elżbieta - awatar
Agata Ewa Elżbieta
5
Elżbieta Matusiak - awatar
Elżbieta Matusiak
6
Elżbieta Matusiak dwupaki sloiczki - awatar
Elżbieta Matusiak dwupaki sloiczki
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij