Zbiórka Muzyczna kuźnia młodych talentów - miniaturka zdjęcia

Muzyczna kuźnia młodych talentów

Kamil Adamiec - awatar

Kamil Adamiec

Organizator zbiórki

Witamy serdecznie! :)

Wraz z dynamicznym rozwojem Kodeńskiej Orkiestry Dętej, która ma za sobą już ponad 90 - letnią tradycję, postanowiliśmy pozyskiwać środki na kształcenie młodzieży uczącej się gry na instrumentach dętych, dzięki czemu coraz więcej dzieci będzie miało możliwość rozwoju indywidualnych talentów. Umuzykalnienie, a przede wszystkim nawiązywanie nowych kontaktów w rzeczywistości, co w dzisiejszych czasach jest sporym wyzwaniem dla młodych ludzi, którzy bardzo często nadużywają komputera i coraz rzadziej się spotykają. Będzie to też wielki plus dla rodziców, którzy będą mieli przysłowiową chwilę wytchnienia od swoich pociech, a w przyszłości będą mogli dumnie cieszyć się - widząc, jak ich dzieci grają przy szerokiej publice.

Zebrane środki posłużą m. in. do: zakupu środków czyszczących instrumenty, wydruku nut, zakupu segregatorów itp. (szkolenia i instrumenty są w pełni darmowe). Wszystko to jest potrzebne, aby orkiestra dobrze prosperowała i przykuwała wzrok młodych ludzi (na czym nam szczególnie zależy, bo przyszłość leży w młodych), którzy zwracają szczególną uwagę na detale, jakimi są np. błyszczące instrumenty czy to, że każdy posiada swój własny zestaw nut. Na zdjęciach widać również, że orkiestra jest wyposażona we własne stroje i w furażerki, dzięki czemu wygląda na profesjonalną i taką jest, o czym świadczy fakt, że jesteśmy bardzo dobrze rozpoznawalni w regionie i "rozchwytywani". Uczestniczymy w wielu uroczystościach kościelnych, państwowych i okoliocznościowych, przez co przyczyniamy się do krzewienia kultury wśród loklalnej społeczności i  uwrażliwianu ma piękno muzyki. Jimmy Page mówił, że "Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie."

A historia Kodeńskiej Orkiestry Dętej sięga roku 1927, kiedy to przy biciu dzwonów i huku armatnich dział, grając wprowadzała cudowny obraz Matki Bożej Kodeńskiej na kodeński rynek. Było to historyczne wydarzenie zarówno dla kodeńskiej społeczności jak i naszej orkiestry. Przez 90 lat wszystkie uroczystości kościelne jak i państwowe były uświetniane muzyką orkiestry i tak jest do dnia dzisiejszego.

Naszym głównym założeniem jest kształcenie jak największej liczby młodych ludzi. Internet, laptopy i inne nowinki techniczne czasami wręcz "oszałamiają" młodego człowieka. Z nowym - 2018 rokiem,  chcemy rozpocząć nabór do młodzieżowej  sekcji orkiestry, po to aby pokazać młodemu człowiekowi, że jeśli są chęci, to można wszystko, ponieważ nauka gry na takim instrumencie jest wymagająca, ale jakże piękna i rozwijająca umysł człowieka.

Gorąco liczymy na wsparcie z każdej strony i dołożenie nawet najmniejszej cegiełki do sukcesywnego powiększania naszego grona ku czerpaniu radości słuchających. :)


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Klaudia Magdalena Łuszczewska - awatar

  Klaudia Magdalena Łuszczewska

  21.12.17
  21.12.17

  Ważna inicjatywa. Efekty końcowe są tylko pięknym zwieńczeniem włożonej pracy, która wymaga nakładów. Mam nadzieję, że uda się zebrać całość sumy. ☺

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.17
  15.12.17

  Łapcie, oby Wam się udało zebrać wszystkie środki albo i więcej, jeśli mają służyć dobremu. :)))

 • Anonimowa - awatar

  Anonimowa

  15.12.17
  15.12.17

  Uważam, że to słuszna akcja:) Życzę Wam z całego serca powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.17
  14.12.17

  Mając nieco subiektywną opinię jako członek orkiestry z całych sił popieram inicjatywę. Pomimo ogromnego wsparcia ze strony parafii, nadal pozostaje wiele projektów czekających na realizację w celu uświetnienia kodeńskich i okolicznych uroczystości, z których corocznie cieszą się tysiące pielgrzymów.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.17
  14.12.17

  Bardzo fajny pomysł, dzieci w końcu odejdą od komputerów.

  • Kamil Adamiec - awatar

   Kamil Adamiec - Organizator zbiórki

   14.12.17
   14.12.17

   taki jest nasz cel! bo niestety każdy ma tego przykład w domu itd. :( tablet laptop = spokój...

Kamil Adamiec - awatar

Kamil Adamiec

Organizator zbiórki

Wpłaty - 11

Patrycja - awatar
100
Patrycja
Rafał Piotrowski - awatar
100
Rafał Piotrowski
Przemysław Nurzyński - awatar
100
Przemysław Nurzyński
Klaudia Magdalena Łuszczewska - awatar
100
Klaudia Magdalena Łuszczewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
28
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowa - awatar
35
Anonimowa
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij