Trzy kobiety pozujące na tle wody, uśmiechając się do kamery.

Proteza nogi dla Naszej Mamy

59 038 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 570 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Klaudia Misiewicz - awatar

Klaudia Misiewicz

Organizator zbiórki


Nasza mama Justyna Batog walczy z nowotworem i czeka ją amputacja nogi.

Jedyną szansą na powrót do samodzielności jest proteza.

Nasza mama ma 49 lat. W sierpniu skończy 50… i bardzo chcemy, żeby mogła wejść w ten nowy etap życia z nadzieją, a nie z bólem i walką o każdy dzień.

Od kiedy miałyśmy 8 lat i 1 rok mama wychowuje nas sama. Nasz tata zmarł, gdy byłyśmy małe.

Mama jest dla nas całym światem — mamą i tatą jednocześnie. To ona nauczyła nas siły, samodzielności i tego, żeby nigdy się nie poddawać. Zawsze była przy nas, nawet kiedy sama musiała być silniejsza niż wszyscy dookoła.

Każdy, kto zna naszą mamę wie, że jest wesołą, energiczną i serdeczną kobietą. Ma w sobie ciepło, uśmiech i ogromną siłę, którą zaraża innych.

Mało kto wie, że mama już raz wygrała walkę o życie. Gdy miałam 3 lata, jeszcze przed śmiercią naszego taty, mama zachorowała na złośliwy nowotwór nogi. Po kilku latach walki, operacji i usunięciu guza udaje jej się wygrać z chorobą. Niestety konsekwencją tamtej choroby jest skrócenie jednej nogi o 4 cm.

Dziś historia niestety wraca w najgorszy możliwy sposób.

U mamy ponownie zostaje zdiagnozowany złośliwy nowotwór (guz olbrzymiokomórkowy) w nodze. Choroba jest bardzo zaawansowana — konieczna jest amputacja nogi. Dodatkowo pojawia się niewielki przerzut do płuc. Na szczęście można go usunąć operacyjnie. Obecnie mama jest po drugim z trzech cykli chemioterapii przedoperacyjnej i czeka na operację amputacji nogi.

To był dla nas bardzo trudny moment żeby zdecydować się na założenie tej zbiórki. Pracujemy i jesteśmy samodzielne ale mimo to nie jesteśmy w stanie opłacić wszystkich kosztów leczenia, operacji, protezy i rehabilitacji. Mama obecnie ze względu na stan zdrowia nie pracuje.

Po amputacji jedyną szansą, żeby mogła odzyskać samodzielność będzie proteza nogi. Niestety jej koszt oraz dalsza rehabilitacja przekraczają nasze możliwości finansowe.

Dlatego jako dwie córki prosimy o pomoc dla naszej mamy.

Zebrane środki przeznaczymy na:

Proteza nogi (indywidualnie dopasowana) – ok. 90 000 zł

Dopasowanie protezy i konsultacje specjalistyczne – ok. 10 000 zł

Rehabilitacja po amputacji (kilka miesięcy) – ok. 25 000 zł

Turnusy rehabilitacyjne / fizjoterapia – ok. 15 000 zł

Leki, wizyty, dojazdy do ośrodków – ok. 10 000 zł

Chcemy, żeby mama mogła znów stanąć na nogi, wyjść z domu i żyć bez całkowitej zależności od innych.

To dla nas bardzo trudny moment ale wierzymy, że razem z pomocą dobrych ludzi damy mamie szansę na dalsze życie.

Każda złotówka i każde udostępnienie mają ogromne znaczenie.

Dziękujemy z całego serca ❤️

Klaudia i Katarzyna


Aktualizacje


  • Klaudia Misiewicz - awatar

    Klaudia Misiewicz

    25.06.2026
    25.06.2026

    Wiele osób pyta nas co dalej dlatego postanowiłyśmy trochę opowiedzieć o tym, co przed nami. ❤️

    Za tydzień mama jedzie na zdjęcie szwów. Jeśli wszystko będzie się prawidłowo goić będziemy mogły zacząć myśleć o kolejnych etapach leczenia i rehabilitacji. Przed mamą jeszcze sporo pracy. Najpierw rehabilitacja, wzmacnianie organizmu i nauka funkcjonowania po amputacji, a później przyjdzie czas na protezę tymczasową i pierwsze kroki z jej pomocą. To będzie zupełnie nowa rzeczywistość, której wszyscy będziemy się uczyć razem z mamą.

    Po zagojeniu rany wracamy również do chemioterapii. Będziemy dalej walczyć ze zmianą w płucu, która na szczęście jest niewielka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a my nie dopuszczamy innego scenariusza kolejnym krokiem będzie operacja usunięcia tej zmiany. Przed nami jeszcze długa droga ale patrząc na determinację mamy wierzymy, że damy radę przejść ją razem. 🫶🫶🫶

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Koleżanki z pracy - awatar

    Koleżanki z pracy

    25.06.2026
    25.06.2026

    Justyś jesteśmy z Tobą i mocno Trzymamy kciuki. Będzie dobrze, musi być...bo Kto da radę jak nie Ty...Nasza Dzielna Wojowniczko 💗🥰💓🫶

  • Iwona - awatar

    Iwona

    20.06.2026
    20.06.2026

    Walcz Justynka ♥️💪 masz wspaniałe córki i grono osób , które są z Wami 🤗

  • Elżbieta - awatar

    Elżbieta

    18.06.2026
    18.06.2026

    Jestem też po amputacji nogi życzę dużo zdrówka siły i wytrwałosci .

  • Beata dawna Ostrowczanka :) - awatar

    Beata dawna Ostrowczanka :)

    16.06.2026
    16.06.2026

    Dużo zdrówka dla Waszej mamy<3

  • A. Z. Grombka - awatar

    A. Z. Grombka

    15.06.2026
    15.06.2026

    Trzymamy za Ciebie Justynko kciuki i za cały Wasz tercet. Będzie dobrze.

59 038 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 570 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Klaudia Misiewicz - awatar

Klaudia Misiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 570

Teresa Perlik - awatar
Teresa Perlik
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Add alt here
Dołącz do listy
Marek Tabaszewski - awatar
Marek Tabaszewski
200
Detal Publima - awatar
Detal Publima
2 000
Brbara Ścibisz - awatar
Brbara Ścibisz
100
Koleżanki z pracy - awatar
Koleżanki z pracy
1 000
Agnieszka Larkowska - awatar
Agnieszka Larkowska
210
Kamil Mroczkowski - awatar
Kamil Mroczkowski
100
Add alt here
Dołącz do listy
Barbara Pastuszka - awatar
Barbara Pastuszka
120

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail