Zbiórka Odmieńmy życie bezdomnej Bożeny - miniaturka zdjęcia

Odmieńmy życie bezdomnej Bożeny Jak założyć taką zbiórkę?

Odmieńmy życie bezdomnej Bożeny

524 923 zł  z 345 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 685 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Dąbrowski - awatar

Paweł Dąbrowski

Organizator zbiórki

Ogromne zainteresowanie losem Bożeny po filmie Michała Zerki skłoniło mnie do rozszerzenia pomocy Bożenie i zwiększenia kwoty zbiórki.

Przyczynił się do tego Michał Zerka - opublikował film o Bożenie na YT. Darczyńcy piszą do mnie, że kontener nie jest rozwiązaniem.  W ciągu jednego dnia zebraliśmy 80 tysięcy!!! Naprawdę chcecie jej pomóc dziękuję Wam i czuję odpowiedzialność za realizację celu.

Bożena żeby wyjść z bezdomności musi mieć adres czyli mieszkanie i ma do tego nasze moralne prawo.

Dlaczego chcę pomóc Bożenie?

Zastanówmy się razem nad Bożeną, bo jak dzielnym i silnym człowiekiem trzeba być, żeby przeżyć życie pełne niegodziwości, upokorzeń, cierpienia i skrajnej biedy, uratować swoje dzieci przed przemocą i biedą kosztem mieszkania w stodole na sianie oraz niewolniczej pracy u ludzi bez serca.

Jeśli zainteresował Was ten wstęp, to opowiem Wam o Bożenie.

Pomóżmy Bożenie wyjść z bezdomności.

Mam na imię Paweł i jestem chirurgiem. Widziałem w życiu wiele ofiar przemocy i biedy, ale historia Bożeny ogniskuje w sobie całe zło, jakiego doświadczają ludzie. 

Bożena mimo wszystko ma wolę życia, nie pije i nigdy nie piła alkoholu. 

Jej dzieciństwo zaczyna się w małej mazurskiej wsi jej rodzice byli alkoholikami. Wielodzietna rodzina tkwi w głębokiej patologii, skrajna bieda i przemoc na poziomie niespotykanym. Rodzice głodzą i katują Bożenę, ranią jej ciało i wkładają jej igły do ciała - ma te igły w sobie do dziś, są one widoczne na zdjęciach RTG.  Niektóre rany otwierają się po latach.

Bożena, poraniona i zagłodzona, trafia do domu dziecka. Jest to dla niej azyl, ale jednocześnie rozłąka z rodzeństwem. Bożena jest tak zaniedbana fizycznie i psychicznie przez rodziców, że nie radzi sobie z nauką. Kończy szkołę specjalną, przygotowującą ją do życia. Bożena dorasta i, jak większość dzieci alkoholików, wpada w objęcia alkoholika-oprawcy. Mąż Bożeny jest alkoholikiem, poniża ją i bije. W domu panuje głód, bieda i trójka dzieci. Bożena ucieka z dziećmi, trafia do dużego gospodarstwa na Mazurach, ale nie są to dobrzy ludzie. Mieszka tam na poddaszu obory, bez wody i ogrzewania. Właściciel zmusza ją do niewolniczej pracy, nie płaci i bije. Następna ucieczka kończy się podobnie - dzieci i Bożena są przy gospodarstwie, mieszkają w ruderze. Dzieci dorastają, dwie córki układają sobie życie i funkcjonują prawidłowo w społeczeństwie, syn wraca do ojca alkoholika, bo sam też jest uzależniony. Bożena wędruje w poszukiwaniu azylu, jest bezdomna i pracuje w różnych miejscach. Podczas pracy w lesie przy wyrębie zmienia się jej życie. 

W życiu Bożeny pojawia się mężczyzna, Edward, pracowity, niepijący też bezdomny. 

Wydziedziczył go brat i wygnał z domu rodzinnego po śmierci rodziców. Zaczynają razem żyć i zamieszkują w zawalającym się budynku, który udostępnił pracodawca, mimo że dach jest dziurawy i brakuje ciepłej wody. Są szczęśliwi. 

Niestety Edward ma w lesie poważny wypadek, spada na niego konar i doznaje poważnego urazu głowy. Krwiak śródczaszkowy, trepanacja i w następstwie niepełnosprawność. 

Bożena i Edward tracą dach nad głową. Bożena rozpoczyna walkę o dom, wędruje w poszukiwaniu pracy i tak trafia na Mazowsze.

Bożena dziś ma 57 lat. Od pół roku pracuje w stadninie koni pod Warszawą, ma do dyspozycji służbówkę i wynagrodzenie. 

Edward został w ruderze na Mazurach. Bożenie udało się ubłagać, żeby nie doszło do eksmisji Edwarda, jednak termin ochronny mija 31 marca.

Bożena ma jeden cel: mieć własny kąt dla siebie i chorego Edwarda. Wymarzyli sobie zakup domku holenderskiego, który wraz z wyposażeniem i przewiezieniem kosztuje około 55 000 zł. 

My już otoczyliśmy Bożenę wsparciem. Chcemy Wam też dać możliwość dodania swojej cegiełki do jej domu. W projekt zaangażował się też Michał Zerka prowadzący kanał na YT 

Chcielibyśmy  zapewnić im bezpieczne schronienie. Bardzo proszę o symboliczną złotówkę. Dach nad głową będzie dla nich spełnieniem marzeń i pozwoli dożyć starości. Z całego serca dziękujemy za wsparcie.

Dziś 30 stycznia po 3 miesiącach udało się po wielu problemach kupić wymarzony dom. Zaczynamy remont Bożena jest wzruszona i pełna energii do pracy przy remoancie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Paweł Dąbrowski - awatar

  Paweł Dąbrowski

  30.01.2024
  30.01.2024

  Dziś jest ten wielki dzień - Bożena podpisała akt zakupu domu do remontu. Jest już właścicielką nieruchomości - uroczego domu z dużą działką, dostosowanego do potrzeb. Dom wymaga remontu, ale mamy na to plan i budżet, dzięki Wam. Będę na bieżąco informował o postępie prac. Jestem przekonany, że wiosna przywita nas z ukończonym remontem i nowym filmem Michała o szczęśliwym zakończeniu akcji.

  Zdjęcie aktualizacji 137 383

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.2024
  18.04.2024

  Z całego serca życzę wszystkiego co najlepsze dla cudownej Pani Bożenki!

 • Marzena - awatar

  Marzena

  08.04.2024
  08.04.2024

  Życzę aby całe dobro po stokroć wróciło do Ciebie Bożenko i do Twojego domu. Dom to ludzie...

 • Joanna J - awatar

  Joanna J

  31.03.2024
  31.03.2024

  Pani Bozenko jest Pani wspaniala osoba i wielka inspiracja dla mnie! Sciskam

 • Paula - awatar

  Paula

  25.03.2024
  25.03.2024

  Trzymam kciuki, będzie dobrze 🙂❤️

 • Lukasz sliwinski - awatar

  Lukasz sliwinski

  17.03.2024
  17.03.2024

  Poplakalem sie jak zobaczylem te filmy. Chcialbym pomoc wiecej ale nie ma mnie fizycznie w pl conajmniej do maja. Dziekuje za pana panie Pawle. Sam stracilem wiare w ludzi. Dopiero z tydzien temu odkrylem Michala na YT i chyba jednak jest empatia wsrod ludzi. Sam mam swoje problemy ale po obejrzeniu tych filmow moge stwierdzić, ze nie mam zadnych. Kocham was za to, ze jestescie i przywracacie wiare w ludzi… A pani Bozence zycze beztroskiego zycia. Kocha zwierzeta a to jest bardzo wymowne

524 923 zł  z 345 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 685 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Dąbrowski - awatar

Paweł Dąbrowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8 685

Kluska - awatar
Kluska
33
kamil bark - awatar
kamil bark
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Beatitudo - awatar
Beatitudo
50
Alicja - awatar
Alicja
50
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij