Zbiórka Homeless World Cup Meksyk 2018 - miniaturka zdjęcia

Homeless World Cup Meksyk 2018

Witajcie! 

Dla każdego z naszych Reprezentantów udział w Mistrzostwach Świata to spełnienie dziecięcych marzeń. Kto, będąc dzieckiem, nie marzył o tym, aby zagrać z orzełkiem na piersi, aby przed meczem zagrano mu hymn, aby zagrać przy pełnych trybunach? Wszyscy nasi piłkarze o tym marzyli. W tym roku będą mięli możliwość wystąpić w biało-czerwonych barwach na Mistrzostwach Świata Bezdomnych - Homeless World Cup w piłce ulicznej w dalekim Meksyku. Weźmie w nich  udział  48 męskich i 16 żeńskich drużyn z całego świata. Turniej odbędzie się w dniach 12 - 18 listopada. 

Czym jest piłka uliczna? To dyscyplina sportu, która została stworzona z myślą o osobach, którym w życiu coś nie wyszło - mają za sobą epizod bezdomności, ukończyły (lub są w trakcie) terapii uzależnień od środków psychoaktywnych. Patrząc przez pryzmat naszych doświadczeń w pracy z osobami bezdomnymi (zawodowo robimy to na co dzień), stanie się bezdomnym to sytuacja prostsza, niż możemy się spodziewać. Może spotkać każdego z nas. Im dłużej człowiek pozostaje bezdomny, tym większa przed nim ściana niemożności, tym ciężej zebrać się "do kupy" i starać się wrócić do normalnego życia. Gra w piłkę nożną to dla tych osób forma terapii. Uczy ona, jak w konstruktywny sposób można przenieść rywalizację z boiska na walkę o cele życiowe.

Nasze Stowarzyszenie działa od 2003 roku.  Co roku powołujemy i opiekujemy się Reprezentacją Bezdomnych, którą bierze udział w Homeless World Cup. Każdy z naszych piłkarzy ma tylko jedną szansę - reprezentantem w tej dyscyplinie można bowiem być tylko raz. Dlatego też dla ośmiu z trzydziestu naszych piłkarzy (bo tylu liczy obecnie szeroka kadra, z której wyłoniona zostanie finałowa ósemka) to szansa jedna w życiu, aby usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, stojąc w koszulce z orłem na piersi na środku boiska. Dlatego to takie ważne. Potraficie sobie wyobrazić te ciarki na rękach i łzy w oczach? Widzieliśmy to wiele razy. Wiemy, że tak się dzieje. To cudowny moment, w którym nasi zawodnicy stają się po prostu Reprezentantami Polski. Takie przeżycie to zastrzyk pewności siebie i całe pokłady poczucia własnej wartości, z których można potem czerpać, aby prostować swoje życiowe ścieżki

Jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych drużyn - dwukrotnie zdobyliśmy srebrny medal, trzykrotnie brązowy.

W tym roku przed nami duże wyzwanie. Wysłanie przez nas drużyny na Mistrzostwa Świata jest największym wydatkiem w tegorocznym budżecie Stowarzyszenia.  Zakup biletów lotniczych jest takim kosztem, którego nie możemy sfinansować z żadnego z realizowanych przez nas projektów – takiej pozycji nie przewidują kosztorysy i warunki projektów. Dodatkowymi kosztami, które ponieśliśmy i poniesiemy, to koszt zakupu strojów sportowych, sprzętu sportowego, odżywek, diet, ubezpieczeń,  etc., oraz koszt organizacji zgrupowań piłkarskich dla naszych piłkarzy. Ogólna kwota wydatków, jaką musimy ponieść, to ok. 60.000zł. Połowę z tego już mamy. Brakuje nam drugiej, tej trudniejszej połowy... Pomóżcie nam pomóc spełnić osiem marzeń o dobrym życiu.


Wpłaty - 38

Magdalena - awatar
50
Magdalena
Maciej Lodziński - awatar
20
Maciej Lodziński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Maria Wozniak - awatar
20
Maria Wozniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Stach olek - awatar
200
Stach olek
Rubin - awatar
50
Rubin
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anna Szczepanik - awatar
100
Anna Szczepanik

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.