Witajcie! 

Dla każdego z naszych Reprezentantów udział w Mistrzostwach Świata to spełnienie dziecięcych marzeń. Kto, będąc dzieckiem, nie marzył o tym, aby zagrać z orzełkiem na piersi, aby przed meczem zagrano mu hymn, aby zagrać przy pełnych trybunach? Wszyscy nasi piłkarze o tym marzyli. W tym roku będą mięli możliwość wystąpić w biało-czerwonych barwach na Mistrzostwach Świata Bezdomnych - Homeless World Cup w piłce ulicznej w dalekim Meksyku. Weźmie w nich  udział  48 męskich i 16 żeńskich drużyn z całego świata. Turniej odbędzie się w dniach 12 - 18 listopada. 

Czym jest piłka uliczna? To dyscyplina sportu, która została stworzona z myślą o osobach, którym w życiu coś nie wyszło - mają za sobą epizod bezdomności, ukończyły (lub są w trakcie) terapii uzależnień od środków psychoaktywnych. Patrząc przez pryzmat naszych doświadczeń w pracy z osobami bezdomnymi (zawodowo robimy to na co dzień), stanie się bezdomnym to sytuacja prostsza, niż możemy się spodziewać. Może spotkać każdego z nas. Im dłużej człowiek pozostaje bezdomny, tym większa przed nim ściana niemożności, tym ciężej zebrać się "do kupy" i starać się wrócić do normalnego życia. Gra w piłkę nożną to dla tych osób forma terapii. Uczy ona, jak w konstruktywny sposób można przenieść rywalizację z boiska na walkę o cele życiowe.

Nasze Stowarzyszenie działa od 2003 roku.  Co roku powołujemy i opiekujemy się Reprezentacją Bezdomnych, którą bierze udział w Homeless World Cup. Każdy z naszych piłkarzy ma tylko jedną szansę - reprezentantem w tej dyscyplinie można bowiem być tylko raz. Dlatego też dla ośmiu z trzydziestu naszych piłkarzy (bo tylu liczy obecnie szeroka kadra, z której wyłoniona zostanie finałowa ósemka) to szansa jedna w życiu, aby usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, stojąc w koszulce z orłem na piersi na środku boiska. Dlatego to takie ważne. Potraficie sobie wyobrazić te ciarki na rękach i łzy w oczach? Widzieliśmy to wiele razy. Wiemy, że tak się dzieje. To cudowny moment, w którym nasi zawodnicy stają się po prostu Reprezentantami Polski. Takie przeżycie to zastrzyk pewności siebie i całe pokłady poczucia własnej wartości, z których można potem czerpać, aby prostować swoje życiowe ścieżki

Jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych drużyn - dwukrotnie zdobyliśmy srebrny medal, trzykrotnie brązowy.

W tym roku przed nami duże wyzwanie. Wysłanie przez nas drużyny na Mistrzostwa Świata jest największym wydatkiem w tegorocznym budżecie Stowarzyszenia.  Zakup biletów lotniczych jest takim kosztem, którego nie możemy sfinansować z żadnego z realizowanych przez nas projektów – takiej pozycji nie przewidują kosztorysy i warunki projektów. Dodatkowymi kosztami, które ponieśliśmy i poniesiemy, to koszt zakupu strojów sportowych, sprzętu sportowego, odżywek, diet, ubezpieczeń,  etc., oraz koszt organizacji zgrupowań piłkarskich dla naszych piłkarzy. Ogólna kwota wydatków, jaką musimy ponieść, to ok. 60.000zł. Połowę z tego już mamy. Brakuje nam drugiej, tej trudniejszej połowy... Pomóżcie nam pomóc spełnić osiem marzeń o dobrym życiu.


Aktualności

 • Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych - awatar

  Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych

  12.11.18
  12.11.18

  Kochani! Postanowiliśmy, że zbiórkę zakończymy ostatniego dnia mistrzostw. Jesteśmy na nich też dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu. Zostały nam jednak pewne zobowiązania, które chcielibyśmy spłacić - stąd zbiórka jeszcze trwa. Musicie wiedzieć, że z racji braku środków finansowych, musieliśmy je pożyczyć. Stąd ta decyzja. Niemniej jednak - pozdrawiamy z Meksyku!

  Zdjęcie aktualności 21 841

Komentarze

 • Michał Lasota - awatar

  Michał Lasota

  18.11.18
  18.11.18

  Powodzenia panowie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.18
  30.10.18

  Wplacone pozdrawiam JP

 • Marta i Łukasz - awatar

  Marta i Łukasz

  30.10.18
  30.10.18

  Trzymamy kciuki za Wasze zwycięstwo ;)

 • Sylwia Humińska-Cyrul - awatar

  Sylwia Humińska-Cyrul

  27.10.18
  27.10.18

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.18
  27.10.18

  💓

  • Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych - awatar

   Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych - Organizator zbiórki

   27.10.18
   27.10.18

   😍

Wpłaty - 279

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Michał Lasota - awatar
20
Michał Lasota
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Kinga Kokowicz - awatar
5
Kinga Kokowicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Studentka z Olsztyna Marta Gil - awatar
350
Studentka z Olsztyna Marta Gil
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Grzegorz Bączkiewicz - awatar
20
Grzegorz Bączkiewicz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij