Zbiórka Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy - miniaturka zdjęcia

Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy - zdjęcie główne

Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy

1 254 zł  z 9 300 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12, to grupa ochotników pasjonatów, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczych i poszukiwawczych.

Stowarzyszenie istnieje od ponad 15 lat. W tym czasie przechodziło różne zmiany i adaptacje, w zależności od potrzeb społecznych. Z zespołu entuzjastów powstała wysoko specjalistyczna grupa ratownicza o profilu wysokościowym. Przez pewien czas, połączona z Ochotniczą Strażą Pożarną Ursus, była częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ostatnich kilku latach działania JRS s12 skupiają się głównie wokół poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym.

JRS s12 jest w tym zakresie partnerem Komendy Stołecznej Policji oraz Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.

Nasza wiedza i doświadczenie zostały docenione przez służby - jesteśmy zapraszani doprowadzenia szkoleń m.in. dla policjantów i strażaków.

Ponadto jesteśmy wpisani do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Poszukiwania terenowe osób zaginionych w terenie otwartym to bardzo specyficzne i trudne działania. Jest to jedyna działalność stricte ratunkowa, w której wiodącą służbą jest Policja.

Zdarzenia tego typu wymagają ogromnych zasobów ludzkich, sprzętowych oraz bardzo szczególnej wiedzy z zakresu ratownictwa, psychologii, terenoznawstwa, nawigacji i logistyki.

Żadna służba w Polsce nie jest w stanie utrzymać takich sił w gotowości bez pomocy ochotników.

Działamy aktywnie na polu edukacji społecznej, głównie poprzez uczenie pierwszej pomocy, profilaktykę pogryzień oraz zachowań w razie zaginięcia osoby bliskiej. Koronnym przykładem jest Warszawska Linia Edukacyjna Tramwajów Warszawskich, czyli cotygodniowe lekcje w tramwaju z zakresu bezpieczeństwa. Od początku jej istnienia nasi ratownicy uczą tam dzieci pierwszej pomocy.

Nasz udział w działaniach nie jest finansowany ani przez Państwo, ani Samorządy. Policja nie ma możliwości zwracać nam poniesionych kosztów. Wszystkie środki, które wydajemy na wyjazdy, utrzymanie sprzętu i wyszkolenie ludzi pozyskujemy własną pracą społeczną lub dzięki ofiarności darczyńców i sponsorów.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 254 zł  z 9 300 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kamil Daniel - awatar
Kamil Daniel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
39
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
10
Mati - awatar
Mati
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij