Zbiórka Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy - miniaturka zdjęcia

Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy

Zbiórka Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy - zdjęcie główne

Sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy

1 254 zł z 9 300 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać teraz
 

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12, to grupa ochotników pasjonatów, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczych i poszukiwawczych.

Stowarzyszenie istnieje od ponad 15 lat. W tym czasie przechodziło różne zmiany i adaptacje, w zależności od potrzeb społecznych. Z zespołu entuzjastów powstała wysoko specjalistyczna grupa ratownicza o profilu wysokościowym. Przez pewien czas, połączona z Ochotniczą Strażą Pożarną Ursus, była częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ostatnich kilku latach działania JRS s12 skupiają się głównie wokół poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym.

JRS s12 jest w tym zakresie partnerem Komendy Stołecznej Policji oraz Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.

Nasza wiedza i doświadczenie zostały docenione przez służby - jesteśmy zapraszani doprowadzenia szkoleń m.in. dla policjantów i strażaków.

Ponadto jesteśmy wpisani do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Poszukiwania terenowe osób zaginionych w terenie otwartym to bardzo specyficzne i trudne działania. Jest to jedyna działalność stricte ratunkowa, w której wiodącą służbą jest Policja.

Zdarzenia tego typu wymagają ogromnych zasobów ludzkich, sprzętowych oraz bardzo szczególnej wiedzy z zakresu ratownictwa, psychologii, terenoznawstwa, nawigacji i logistyki.

Żadna służba w Polsce nie jest w stanie utrzymać takich sił w gotowości bez pomocy ochotników.

Działamy aktywnie na polu edukacji społecznej, głównie poprzez uczenie pierwszej pomocy, profilaktykę pogryzień oraz zachowań w razie zaginięcia osoby bliskiej. Koronnym przykładem jest Warszawska Linia Edukacyjna Tramwajów Warszawskich, czyli cotygodniowe lekcje w tramwaju z zakresu bezpieczeństwa. Od początku jej istnienia nasi ratownicy uczą tam dzieci pierwszej pomocy.

Nasz udział w działaniach nie jest finansowany ani przez Państwo, ani Samorządy. Policja nie ma możliwości zwracać nam poniesionych kosztów. Wszystkie środki, które wydajemy na wyjazdy, utrzymanie sprzętu i wyszkolenie ludzi pozyskujemy własną pracą społeczną lub dzięki ofiarności darczyńców i sponsorów.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 254 zł z 9 300 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kamil Daniel - awatar
Kamil Daniel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
39
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
10
Mati - awatar
Mati
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij