Zbiórka Naprawa kostiumów dlaHZPiT Grześ - miniaturka zdjęcia

Naprawa kostiumów dlaHZPiT Grześ Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Naprawa kostiumów dlaHZPiT Grześ - zdjęcie główne

Naprawa kostiumów dlaHZPiT Grześ

5 214 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Coś o nas

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Grześ”  powstał w 1984 roku. Jego założycielem jest Krzysztof Hawryluk, który do tej pory pełni rolę kierownika i choreografa naszego zespołu.  Nasze pierwsze próby odbywały się w Puławskim Domu Harcerza, skąd przenieśliśmy się do Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.  Od 1987 roku, aż po dziś dzień naszą siedzibą jest Szkoła Podstawowa nr. 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach. W 1994 roku rodzice  tancerzy powołali Stowarzyszenie, które ma na celu wspieranie naszego zespołu.


 Przez 33 lata naszej działalności progi naszego zespołu przekroczyło  ponad tysiąc dzieci, które swoją przygodę z folklorem już jako osoby pełnoletnie, kontynuowali w czołowych zespołach uniwersyteckich i akademickich. Nasi wychowankowie są między innymi członkami Zespołu „Mazowsze” i Teatru „Buffo”. Członkowie naszej kapeli w większości zostali profesjonalnymi muzykami np. w Filharmonii Szczecińskiej , Bydgoskiej i Gdańskiej.

Na przestrzeni lat nasz Zespół zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na scenach w kraju i zagranicą.

Naszymi największymi osiągnięciami są:


1986

Srebrna Jodła na Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Puchar Kuratora Oświaty i Wychowania na wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Folklorystycznych w Lublinie

1989

Srebrna Jodła na Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

Nagroda Główna TV berlińskiej za najlepszy program dla młodzieży zrealizowany z udziałem naszego zespołu w Puławach

Złota Podkowa na Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Bychawie w 1989r.

1990

Puchar Kuratora Oświaty i Wychowania na wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Folklorystycznych w Lublinie

1992

Puchar Kuratora Oświaty i Wychowania na wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Folklorystycznych w Lublinie

1994

Srebrna Jodła na Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

1997

Nagroda Główna "Krakowiak 1997" za najlepsze wykonanie i uchwycenie charakteru krakowiaka na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych

1998

Srebrna Jodła na Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

2000

Złota Jodła na Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

2001

Nagroda Główna "Krakowiak 2001" za najlepsze wykonanie i uchwycenie charakteru krakowiaka na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych

2003

Wyróżnienie na XII Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 2003”

2006

Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 2006”

Nagroda Główna na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Belgrad 2006” (Serbia)

2007

Wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznych i ludowych w Warce

2008

Grand Prix na X Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Folklorystycznym w Veszprem (Węgry)

II miejsce w  XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych w Szydłowcu

Wyróżnienie na XVII Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 2008”

2009

II miejsce na X Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Lasowiaczek 2009” w Stalowej Woli.

Nagroda I Stopnia na II Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Interfolk” w Sankt Petersburgu (Rosja)

2010

Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Izegem 2010” (Belgia)

2011

I miejsce w  XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych w Szydłowcu

2013

Wyróżnienie na IV Międzynarodowym Przeglądzie „Folklor Świata” na festiwalu w Zduńskiej Woli

Srebrna  Jodła na XL Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej    „Kielce 2013”

2014

Brązowa Jodła na XLI  Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce 2014”

Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „ Ohryd 2014” (Macedonia)

2015

Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Bellus 2015”

    (Sardynia – Włochy)


Od czasu powstania odwiedziliśmy łącznie 28 państw, w niektórych będąc wielokrotnie.


A jak to jest naprawdę? Trochę faktów: 

Utrzymujemy się jedynie ze składek członkowskich tancerzy, darowizn i z 1%. Jako ze jesteśmy drugim zespołem, zajmującym się krzewieniem naszej narodowej kultury w Puławach i nie jesteśmy Instytucją Kultury, ani nie działamy pod egidą żadnej innej instytucji. Nasze wsparcie ze strony lokalnych władz w przypadkach gdy występuje, to jest ono minimalne, ledwo starczające na pokrycie podstawowych potrzeb( m.in. artykuły chemiczne do utrzymania czystości naszych kostiumów).

Kwota co miesięcznej składki przypadającej na rodzinę wynosi 60 zł. Nie możemy pobierać składki od osoby bo zdarza się, że z jednej rodziny tańczy u nas nawet 3 dzieci w różnych grupach wiekowych. Ten minimalny wkład nie jest duży, a powinien zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Niestety tylko powinien…  Części rodziców naszych tancerzy nie jest stać, aby tą składkę opłacić z różnych powodów.

My natomiast staramy się takim rodziną pomóc przynajmniej w minimalnym stopniu w formie „umorzenia” zaległych składek, bo jeśli dziecko chce do nas przynależeć i być członkiem naszego zespołu to nie moglibyśmy sobie pozwolić by z braku pieniędzy odmówić mu chęci bycia wśród nas.

Nasz Zespół składa się z trzech grup : Młodszej, Średniej i Starszej i Kapeli. Obecna ilość naszych  członków wynosi 60 osób, a składki z różnych przyczyn losowych opłaca niespełna połowa z nich. Z tych składek ledwo stać nas miesięcznie na zapłatę rachunków  i opłacenie jednego akompaniatora.

Za Działanie naszego Zespołu odpowiada głównie  6 osób, które w ramach pracy dodatkowej poświęcają swój czas, spędzając większość swoich wolnych chwil na różnego rodzaju pracach, których nigdy u nas nie brakuje( zajęcia taneczne, sprzątanie, dbanie o kostiumy, sprzątanie i wiele, wiele innych…). Niestety jesteśmy w stanie wypłacić pobory tylko jednemu akompaniatorowi, które nawet w minimalnym stopniu nie odzwierciedlają wkładu jaki musi włożyć w swoją pracę. Reszta naszych pracowników pracuje w formie wolontariatu, niekiedy nawet z własnych kosztów pokrywając bieżące wydatki jak elementy do strojów, środki czystości itp. Jednak mimo tego i tak jesteśmy tutaj i będziemy, bo folklor i ten zespół to nie jest sposób na życie a pasja i radość, której nie można przeliczyć na pieniądze.  

Garderoba


Żeby Zespół ludowy mógł działać, to oprócz tancerzy i muzyków musi mieć też swoją garderobę. Przez lata nasza „szafa” nagromadziła około 300 par strojów z 11 regionów polski, niestety nigdy nowych. Na bieżąco staramy się dokonywać napraw i poprawek, ale przy kostiumach gdzie niektóre mają ponad 50 lat nie wszystko jest tanie i łatwe. Z racji wieku i użytkowania część kostiumów, ich elementów  i dodatków nie da się już naprawić i trzeba je zastąpić nowymi.

Posiadamy ponad 80 kompletów (80 męskich i 80 damskich ) kostiumów Lubelskich i po 20 kompletów ( 20 męskich i 20 damskich) kostiumów do tańców : Góralskich, Krakowskich, Wielkopolskich, Rzeszowskich, Kujawskich, Kaszubskich, Śląskich, Łowickich, a także do Mazura i Poloneza. Kolejnym Bardzo ważnym elementem jest obuwie. Posiadamy prawie 100 par butów tanecznych męskich, 120 par butów damskich i 40 par kierpców.

Koszty wymian i napraw które wymaga nasza garderoba nie zamknęły by się cenie 100 000 zł.

Wiemy że taka cena nie jest dla nas osiągalna, ale liczymy przynajmniej na to że uda nam się naprawić i uzupełnić pięćdziesiąt kompletów, bez których nasz zespół traci na wartości pod względem wizualnym, gdyż na przeglądach i konkursach , w których staramy się brać czynny udział ( co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia) poddawane ocenie są też stroje naszych tancerzy pod względem doboru i prezentacji.

Zbierane pieniądze chcemy przeznaczyć  na naprawę i dokupienie butów tanecznych ( których udało nam się już wyremontować prawie połowę), wyremontowanie strojów lubelskich, krakowskich, łowickich i śląskich. Musimy ponad to dokupić i wyremontować koszule haftowane, pasy, kapelusze, ciupagi, wianki, halki, spódnice oraz wiele innych.  

Przykładowe koszty :

Naprawa jednej pary butów tanecznych – od 40zł nawet do 80 zł od pary – koszt zakupu jednej nowej pary = ok. 350-400 zł

Naprawa jednej pary kierpców – około 50 zł – koszt zakupu jednej nowej pary = ok. 200 zł

Spodnie – remont – ok. 100 zł – zakup nowych = 300-400 zł


Marynarki męskie – remont – ok. 100- 150 zł- koszt zakupu nowej = ok. 500 zł


Koszule haftowane – remont ok. 50 zł – koszt zakupu nowej = od 200 do nawet 400 zł   (zależnie od ilości haftu)

Nowy kapelusz góralski = 60 zł

Nowy pas góralski = 500 zł-600 zł

Stroiki damskie (lubelskie, kaszubskie, krakowskie, śląskie) 100 sztuk – naprawa ok 5-10 zł/1 szt. – zakup nowego = ok 40-80 zł (zależnie od regionu) 

Ilość rzeczy które musimy poddać naprawie lub kupić nowe jest ogromna, a te przykładowe koszty to jedynie kropla w morzu potrzeb  jakie wymaga nasza garderoba…

Na te naprawy potrzebujemy co najmniej 20 000 złotych. Niestety jest to zbyt duża kwota, której nie będziemy w stanie sami zebrać. Dlatego prosimy Państwa o pomoc i wsparcie nas, naszego Zespołu  i tego co reprezentujemy.  


Ze względu na polską historię folklor jest szczególnie istotnym komponentem naszego rodzimego dziedzictwa kulturowego. To nie tylko twórczość ludowa, ale w przekroju dziejowym – zapis mentalności i ducha naszego narodu.

Jeśli znajdą się wśród Państwa osoby, które zechcą nas wesprzeć możemy obiecać że wszystkie pozyskane środki zostaną wykorzystane w celu na jakie są zbierane. Ponad to wszystkie wydane pieniądze zostaną rozliczone, a następnie na naszej stronie internetowej zostanie opublikowany  szczegółowy wykaz na co została wydana każda ofiarowana złotówka.

Każda osoba wspierająca HZPiT Grześ, która się ujawni i wyrazi chęć opublikowania jej danych, zostanie umieszczona na liście naszych sponsorów i dostanie od nas prezent niespodziankę :)


Chcielibyśmy by folklor wybrzmiał na nowo i o wiele głośniej. Chcemy promować folklor w jego najlepszej formie, bo kultura ludowa, dzięki swojej wielowątkowości, jest zbyt bogata, by ją ograniczać.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Grześ" - awatar

  Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Grześ"

  12.06.2017
  12.06.2017

  Kochani! To dopiero dziesiąty dzień zbiórki, a my dzięki waszej pomocy mamy już ponad 4000 zł ! Dziękujemy !

Komentarze


 • Dred - awatar

  Dred

  06.06.2017
  06.06.2017

  Powodzenia!

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  06.06.2017
  06.06.2017

  :)

5 214 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 41

Łukasz Siwiec - awatar
Łukasz Siwiec
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
4znaki - awatar
4znaki
100
Krzysztof - awatar
Krzysztof
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij