Połowa 2024 i jesteśmy pod ścianą najgorszego czasu w schronisku, odkąd zajęliśmy się nim 12 lat temu, stawiając go na nogi po poprzednich ludziach.
Oczywiście, że chodzi o pieniądze.
PIENIĄDZE to tlen organizacji prozwierzecych, w kraju, w którym zwierzęta są traktowane nadal przedmiotowo ...
Jest ŹLE!
Najważniejsze. Wcześniej udawało sie latać budżet pieniądzmi z 1.5% podatku. Ten jednak skończył się z początkiem lata.
Drożyzna. Ubożenie ludzi. Brak edukacji, łatwość dostępu do posiadania zwierząt przez byle kogo, a jak się znudzi to...
I mamy jak nigdy dotąd przepełnione schronisko.
Rosnące koszty opieki nad zwierzętami, coraz wiecej nieopłaconych w terminie faktur, coraz więcej pracy, oczekiwań, emocji.
Co przyniesie JUTRO?
Utrzymujemy się z datków. To oznacza, że jakość opieki, a w szczególności dostęp do weterynarza jest uzależniony od zaangażowania finansowego Darczyńców. Dosłownie: los zwierząt w Korabiewicach leży w twoim portfelu.
Mimo dużej ilości fanów na facebooku (200 tys), możemy liczyć co miesiąc ok 3000 przelewów (to sie nie zmienia!), które nie pokrywają finansowych potrzeb schroniska. Bowiem co miesiąc potrzeba już PONAD 200 000zł na funkcjonowanie, a nadal ogólnie brakuje 100 000zł w kasie schroniska co miesiąc właśnie.
To jest takie przeciąganie płatności faktur. Uda się zapłacić albo się nie uda. To oczywiście wpływa na naszą wiarygodność u lekarzy wet (nie, nie mają obowiązku leczyć naszych zwierząt za darmo, bo dlaczego; wystarczy, że potrafią dać czasem rabaty, odebrać szybko telefon, jak jest pilna sprawa).Widzimy też, że niestety zbiórki ratunkowe/na długi mają krótkie zainteresowanie. Cóź, tak po prostu jest...
JEST CORAZ TRUDNIEJ UTRZYMAĆ DOTYCHCZASOWY POZIOM OPIEKI, NIE MA CO MYŚLEĆ O LEPSZEJ OPIECE.
🙏Istniejmy już 12 lat. Co roku przedstawiamy raport z działalności. Publikujemy w mediach informacje, co u nas się dzieje na bieżąco. Jeśli cenisz naszą pracę, wiedzę, doświadczenie ustaw stały przelew w swoim banku na symboliczną kwotę 2-5-10zł na zwierzęta w schronisku. Rocznie opiekujemy się ponad 700 istnieniami.
Jesli masz pytania, chcesz nawiązać współpracę sponsorską, pisz [email protected] dzwoń 601 433 468
Jestem zwiazana ze schroniskiem od 2012 roku. Przyjechałam do Korabiewic , żeby los zwierząt choc tu był lepszy. Czy przyłączysz się do tej wizji?
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Ewa K
Nie bądzmy obojętni wobec slabszych . Kazda kwota, kazda pomoc sie przyda.
Maciej Kozielewski
Dochód ze sprzedaży kalendarzy charytatywnych. Ściskam Was mocno!
Margo i Wizzy
To Schronisko pomaga tak wielu zwierzakom! Pomóżmy im to robić!
Anonimowy Darczyńca
Dziękuję że pomagacie biednym zwierzakom przetrwać ❤️
Anonimowy Darczyńca
Pomagajmy. Kilka złotych razy tysiac dobrych serc potrafi zmienić los naszych mniejszych braci