Zbiórka Dzikie Karpaty - pomoc prawna - miniaturka zdjęcia

Dzikie Karpaty - pomoc prawna Jak założyć taką zbiórkę?

Dzikie Karpaty - pomoc prawna

28 070 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 217 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Inicjatywa Dzikie Karpaty to ruch oddolny, wywodzi się ze społecznej troski i mobilizacji osób chcących chronić karpacką przyrodę. Nie powołało jej żadne rozporządzenie, urząd czy organizacja. (FOR ENGLISH SCROLL DOWN)

Uważamy, że wszyscy obywatele i obywatelki mają prawo decydować o zarządzaniu polskimi lasami, które są dobrem publicznym. Nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzeń za to, co robi dla obrony starych lasów. 

Mimo podejmowanych prób rozmów i negocjacji z Lasami Państwowymi, na terenie projektowanego parku narodowego na Pogórzu Przemyskim i postulowanych przez nas rezerwatów w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wciąż prowadzona jest gospodarka leśna. W lesie, który jest siedliskiem zagrożonych gatunków, miejscem o wysokiej bioróżnorodności, pełniącym ważną funkcję w walce z kryzysem klimatycznym? Nie zgadzamy się na to!

Działamy od 2018 roku.  Patrolujemy obszary lasów, które powinny zostać objęte ochroną, informujemy opinię publiczną, monitorujemy działania nadleśnictw a gdy nie ma innego wyjścia -  podejmujemy działania bezpośrednie. W tym roku odbyła się pokojowa blokada pod siedzibą Nadleśnictwa Stuposiany i pod Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie. Zostaliśmy zaatakowani, w internecie wylała się potworna fala nienawiści - na nas. 

Musimy  wyciągnąć konsekwencje wobec napastników i agresorów. Potrzebujemy pomocy finansowej, żeby zapewnić aktywistom i aktywistkom pomoc prawną. Ale chcemy też zaangażować prawniczki i prawników w działania administracyjne na rzecz ochrony Puszczy Karpackiej. 

ENGLISH


Dzikie Karpaty (Wild Carpathians) Initiative is a grassroots movement inspired by a social concern and popular mobilisation to protect the nature in the Carpathians. It wasn’t established by any decree, ngo or institution. 

We believe that all citizens have the right to make decisions about how our forests - our common good - should be managed. None of us receives any salaries for what we do to protect the ancient forests. 

Despite our efforts to talk and negotiate with the State Forests, the area of the planned national park in Pogórze Przemyskie and the nature reserves we’ve been postulating in the Bieszczadzki park buffer zone are still subject to regular forestry activities including logging. An ancient forest, the habitat of many endangered species, a place of high biodiversity, important for climate change mitigation being destroyed? We won't allow that!

We’ve been working since 2018. We patrol the parts of the forest that should be protected, we publicize the matter, we monitor the actions of the forest inspectorate and when there’s no other option - we take direct actions. This year we blocked the forestry management office and the headquaters of the regional directorate of state forests in Krosno. It was tough, we were attacked and we have to react. But in order to do that we need your support. We need money to ensure that activists receive adequate legal support and to take legal actions against the aggressors. We also want to engage lawyers in administrative tasts supporting the fight to protect Puszcza Karpacka. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Księżycowa Pyza - awatar

  Księżycowa Pyza

  31.08.2022
  31.08.2022

  Dziękuję za piękne koszulki ❤️ Wasze działania są bardzo potrzebne, tak trzymać 👏👊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.05.2022
  05.05.2022

  MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.2022
  02.05.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE.http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2021
  06.07.2021

  Dziękuję Wam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.08.2020
  29.08.2020

  Ratujcie piekne Dzikie Karpaty

28 070 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 217 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 217

Kacper Zieliński - awatar
Kacper Zieliński
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Jurek Rusin - awatar
Jurek Rusin
500
Paweł - awatar
Paweł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kuba - awatar
Kuba
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
derya - awatar
derya
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij