Zbiórka Dzikie Karpaty - pomoc prawna - miniaturka zdjęcia

Dzikie Karpaty - pomoc prawna Jak założyć taką zbiórkę?

Dzikie Karpaty - pomoc prawna

32 665 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 253 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Inicjatywa Dzikie Karpaty to ruch oddolny, wywodzi się ze społecznej troski i mobilizacji osób chcących chronić karpacką przyrodę. Nie powołało jej żadne rozporządzenie, urząd czy organizacja. (FOR ENGLISH SCROLL DOWN)

Uważamy, że wszyscy obywatele i obywatelki mają prawo decydować o zarządzaniu polskimi lasami, które są dobrem publicznym. Nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzeń za to, co robi dla obrony starych lasów. 

Mimo podejmowanych prób rozmów i negocjacji z Lasami Państwowymi, na terenie projektowanego parku narodowego na Pogórzu Przemyskim i postulowanych przez nas rezerwatów w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wciąż prowadzona jest gospodarka leśna. W lesie, który jest siedliskiem zagrożonych gatunków, miejscem o wysokiej bioróżnorodności, pełniącym ważną funkcję w walce z kryzysem klimatycznym? Nie zgadzamy się na to!

Działamy od 2018 roku.  Patrolujemy obszary lasów, które powinny zostać objęte ochroną, informujemy opinię publiczną, monitorujemy działania nadleśnictw a gdy nie ma innego wyjścia -  podejmujemy działania bezpośrednie. W tym roku odbyła się pokojowa blokada pod siedzibą Nadleśnictwa Stuposiany i pod Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie. Zostaliśmy zaatakowani, w internecie wylała się potworna fala nienawiści - na nas. 

Musimy  wyciągnąć konsekwencje wobec napastników i agresorów. Potrzebujemy pomocy finansowej, żeby zapewnić aktywistom i aktywistkom pomoc prawną. Ale chcemy też zaangażować prawniczki i prawników w działania administracyjne na rzecz ochrony Puszczy Karpackiej. 

ENGLISH


Dzikie Karpaty (Wild Carpathians) Initiative is a grassroots movement inspired by a social concern and popular mobilisation to protect the nature in the Carpathians. It wasn’t established by any decree, ngo or institution. 

We believe that all citizens have the right to make decisions about how our forests - our common good - should be managed. None of us receives any salaries for what we do to protect the ancient forests. 

Despite our efforts to talk and negotiate with the State Forests, the area of the planned national park in Pogórze Przemyskie and the nature reserves we’ve been postulating in the Bieszczadzki park buffer zone are still subject to regular forestry activities including logging. An ancient forest, the habitat of many endangered species, a place of high biodiversity, important for climate change mitigation being destroyed? We won't allow that!

We’ve been working since 2018. We patrol the parts of the forest that should be protected, we publicize the matter, we monitor the actions of the forest inspectorate and when there’s no other option - we take direct actions. This year we blocked the forestry management office and the headquaters of the regional directorate of state forests in Krosno. It was tough, we were attacked and we have to react. But in order to do that we need your support. We need money to ensure that activists receive adequate legal support and to take legal actions against the aggressors. We also want to engage lawyers in administrative tasts supporting the fight to protect Puszcza Karpacka. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.02.2023
  24.02.2023

  xr

 • Księżycowa Pyza - awatar

  Księżycowa Pyza

  31.08.2022
  31.08.2022

  Dziękuję za piękne koszulki ❤️ Wasze działania są bardzo potrzebne, tak trzymać 👏👊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.05.2022
  05.05.2022

  MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.2022
  02.05.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE.http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2021
  06.07.2021

  Dziękuję Wam!

32 665 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 253 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 253

Katarzyna - awatar
Katarzyna
150
Kruszewska - awatar
Kruszewska
20
Paweł - awatar
Paweł
50
Michał Kurcwald - awatar
Michał Kurcwald
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
145
Magda - awatar
Magda
35
Paweł B. - awatar
Paweł B.
20
Paweł - awatar
Paweł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij