Zbiórka Dzikie Karpaty - pomoc prawna - miniaturka zdjęcia

Dzikie Karpaty - pomoc prawna Jak założyć taką zbiórkę?

Dzikie Karpaty - pomoc prawna

46 135 zł  z 48 000 zł (Cel)
Wpłaciło 412 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Aktualizacja lipiec 2023 / Update July 2023

13 lipca połączone siły policji, Lasów Państwowych i GOPR zniszczyły prowadzoną przez nas blokadę wycinki. 4 osoby zostały zatrzymane i czekają na zarzuty. Kolejne osoby zostały zatrzymane i obarczone wyssanymi z palca zarzutami na demonstracji solidarnościowej w Warszawie. Przez ponad 800 dni trwał nasz pokojowy protest. Własnymi ciałami chroniłyśmy piękny fragment Puszczy Karpackiej, położony w sercu planowanego Turnickiego Parku Narodowego. Byliśmy tamą na drodze walca gospodarki leśnej niszczącej ostatnie lasy naturalne Polski i Europy. Ale to się nie podobało politykom zarabiającym kasę na wycinkach i ich podwładnym z Lasów Państwowych. Władza próbuje nas zastraszyć, ale my nie chcemy i nie możemy się ugiąć. Kochamy ten las i będziemy o niego walczyć. Będziemy też solidarnie wspierać się w walce sądowej o oczyszczenie z absurdalnych zarzutów. Potrzebne nam do tego Twoje wsparcie!

On July 13, a combined force of police, State Forestry and mountain rescue forces (sic!) evicted our forest occupation. Four people have been detained and are awaiting charges. More people were detained and charged with absurd charges at a solidarity demonstration in Warsaw. The forest occupation lasted for more than 800 days. With our own bodies we block logging in a beautiful part of the Carpathian Forest, located in the heart of the planned Turnicki National Park. We were at a commodity frontier, blocking forest management that destroys the last natural forests of Poland and Europe. But that didn't sit well with the politicians making money from logging and their State Forest subordinates. The authorities are trying to intimidate us, but we won't and can't give in. We love this forest and will fight for it. We will also support each other in solidarity in the court battle to clear the absurd charges. We need your support for this!

-----

Inicjatywa Dzikie Karpaty to ruch oddolny, wywodzi się ze społecznej troski i mobilizacji osób chcących chronić karpacką przyrodę. Nie powołało jej żadne rozporządzenie, urząd czy organizacja. (FOR ENGLISH SCROLL DOWN)

Uważamy, że wszyscy obywatele i obywatelki mają prawo decydować o zarządzaniu polskimi lasami, które są dobrem publicznym. Nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzeń za to, co robi dla obrony starych lasów. 

Mimo podejmowanych prób rozmów i negocjacji z Lasami Państwowymi, na terenie projektowanego parku narodowego na Pogórzu Przemyskim i postulowanych przez nas rezerwatów w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wciąż prowadzona jest gospodarka leśna. W lesie, który jest siedliskiem zagrożonych gatunków, miejscem o wysokiej bioróżnorodności, pełniącym ważną funkcję w walce z kryzysem klimatycznym? Nie zgadzamy się na to!

Działamy od 2018 roku.  Patrolujemy obszary lasów, które powinny zostać objęte ochroną, informujemy opinię publiczną, monitorujemy działania nadleśnictw a gdy nie ma innego wyjścia -  podejmujemy działania bezpośrednie. W tym roku odbyła się pokojowa blokada pod siedzibą Nadleśnictwa Stuposiany i pod Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie. Zostaliśmy zaatakowani, w internecie wylała się potworna fala nienawiści - na nas. 

Musimy  wyciągnąć konsekwencje wobec napastników i agresorów. Potrzebujemy pomocy finansowej, żeby zapewnić aktywistom i aktywistkom pomoc prawną. Ale chcemy też zaangażować prawniczki i prawników w działania administracyjne na rzecz ochrony Puszczy Karpackiej. 

ENGLISH


Dzikie Karpaty (Wild Carpathians) Initiative is a grassroots movement inspired by a social concern and popular mobilisation to protect the nature in the Carpathians. It wasn’t established by any decree, ngo or institution. 

We believe that all citizens have the right to make decisions about how our forests - our common good - should be managed. None of us receives any salaries for what we do to protect the ancient forests. 

Despite our efforts to talk and negotiate with the State Forests, the area of the planned national park in Pogórze Przemyskie and the nature reserves we’ve been postulating in the Bieszczadzki park buffer zone are still subject to regular forestry activities including logging. An ancient forest, the habitat of many endangered species, a place of high biodiversity, important for climate change mitigation being destroyed? We won't allow that!

We’ve been working since 2018. We patrol the parts of the forest that should be protected, we publicize the matter, we monitor the actions of the forest inspectorate and when there’s no other option - we take direct actions. This year we blocked the forestry management office and the headquaters of the regional directorate of state forests in Krosno. It was tough, we were attacked and we have to react. But in order to do that we need your support. We need money to ensure that activists receive adequate legal support and to take legal actions against the aggressors. We also want to engage lawyers in administrative tasks supporting the fight to protect Puszcza Karpacka. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Woj Ny - awatar

  Woj Ny

  26.06.2024
  26.06.2024

  Popieram!

 • Nina Werecka - awatar

  Nina Werecka

  08.08.2023
  08.08.2023

  Dziękujemy za Wasze zaangażowanie <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.07.2023
  30.07.2023

  Powodzenia, jesteśmy z Wami!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.07.2023
  24.07.2023

  Wspaniali jesteście.

 • Dorota - awatar

  Dorota

  20.07.2023
  20.07.2023

  Trzymajcie się!

46 135 zł  z 48 000 zł (Cel)
Wpłaciło 412 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 412

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Woj Ny - awatar
Woj Ny
20
Tomasz Kowalczyk - awatar
Tomasz Kowalczyk
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Baobabobababy - awatar
Baobabobababy
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marek Krauze - awatar
Marek Krauze
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij