Zbiórka Leczenie Idunn i Berniego - zdjęcie główne

Leczenie Idunn i Berniego

5 588 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób w ciągu 8 dni.
Wpłać teraz Udostępnij
 

Rok 2021 był dla wolontariuszy Uszatych Serc bardzo pracowity.

Pod naszą opiekę trafiły 103 króliki. To najwięcej, odkąd działamy w Warszawie. A zgłoszeń od osób prywatnych było 4 razy więcej! Ponad 400 królików padło ofiarą wakacyjnej przerwy w pandemii, prawdziwych bądź zmyślonych problemów zdrowotnych czy finansowych, znudzenia, niezrozumienia...

Za każdym razem, kiedy musieliśmy odmówić, w kąt umysłów spychaliśmy pytanie: "Co się stanie z tym królikiem?". Nie mamy warunków ani zasobów, żeby przyjąć każde zwierzę. Nasi wolontariusze poświęcają czas prywatny, nieraz kosztem własnych rodzin, a dofinansowania nie mamy. Leczymy, karmimy, utrzymujemy uszaki z tego, co podarują nam ludzie dobrej woli i z własnych kieszeni.

Na koniec roku, na prośbę lekarzy, którzy nie mieli sumienia usypiać królików mających szansę na długie i szczęśliwe życie, a których poprzedni właściciele nie mogli bądź nie chcieli leczyć, przejęliśmy opiekę nad dwoma ciężkimi przypadkami: Idunn i Bernardem.

Idunn to maluszek, nie mający jeszcze 3 miesięcy, prezent pod choinkę, który szybko się zepsuł. Nóżka się ułamała temu misiu.

Złamania skoków u królików to ciężki temat. W dodatku nie trafiła do specjalisty od razu, więc łapka była już mocno opuchnięta, a w kościach zaczęły się tworzyć zrosty, kiedy zajął się nią chirurg-ortopeda.

Idunn to prawdziwa wojowniczka - ledwo wybudziła się po zabiegu, od razu zaczęła jeść. Niestety, ze względu na czas, jaki minął między urazem a operacją, musiała pozostać w szpitalu, na obserwacji, czy łapka na pewno zacznie się goić. Wciąż groziła jej amputacja.

Idunn trafiła do nas 30.12.2021. Do 11.01.2022 rachunek za jej leczenie i hospitalizację wyniósł 3110 zł.

Bernard jest pięcioletnim, łagodnym uszakiem będącym przykładem tego, jak króliki potrafią ukrywać swoje dolegliwości, aż do momentu, kiedy stają się bardzo poważne.

Z pozoru jego problem był typowy i często spotykany: zator w żołądku. Źle żywione króliki, puchate, mające indywidualne skłonności codziennie trafiają do lecznic z problemami gastrycznymi i specjaliści szybko rozpoznają źródło złego samopoczucia. 

Niestety, Bernie prawdopodobnie od dłuższego czasu cierpiał i zabieg usunięcia bezoara, który musiał przejść szybko, to nie koniec tej historii. Króliczek miał potężne zapalenie żołądka i jelit,  więc rekonwalescencja jest niezwykle ciężka i odbywa się w warunkach szpitalnych.

Bernard zdaje się rozumieć, że bateria leków, którą musi codziennie przyjmować ma za zadanie postawić go na nogi. Malec przestał chudnąć i pojawiła się nadzieja, że będziemy mogli go przenieść do doświadczonego w opiece nad takimi zwierzętami domu tymczasowego lub (trzymamy kciuki!) stałego.

Bernard trafił do nas 26.11.2021. Do 11.01.2022 rachunek za jego zabieg, leczenie i hospitalizację wyniósł 7036 zł.

Mówimy o naszej grupie "Uszate Serduszka", ale w swoich działaniach musimy posługiwać się przede wszystkim głową. Nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu królikowi. Często spotykają nas z tego powodu przykrości i wyrzuty. Staramy się propagować informacje, ile kosztuje utrzymanie i leczenie królików, jakie są problemy, a przecież nie wszystkich da się uniknąć. 

Idunn i Bernard są bezpieczni. Jesteśmy dobrej myśli, że wrócą do zdrowia i znajdą odpowiedzialnych opiekunów. 

Tymczasem jednak musimy opłacić ich leczenie. Bardzo prosimy o pomoc im i nam. Każda, nawet mała kwota opłaci część tych faktur. Za każdą serdecznie dziękujemy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

  Stowarzyszenie Pomocy Królikom

  17.01.2022
  17.01.2022

  Już w czwartek Idunn pozbędzie się wreszcie kołnierza (i szwów) i będzie wreszcie mogła się wyczyścić porządnie. W imieniu małej dziękujemy za pomoc! <3

  Zdjęcie aktualizacji 86 013

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.2022
  17.01.2022

  Dużo zdrowia dla maluszków

 • Olik - awatar

  Olik

  14.01.2022
  14.01.2022

  trzymam kciuki za to, że oseski dojdą do zdrowia i znajdą jakiś pełen miłości domek <3

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   17.01.2022
   17.01.2022

   Będziemy się bardzo starać! Dziękujemy. <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.01.2022
  14.01.2022

  Pomóżcie króliczkowi, żeby kicał tak jak inne :)

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   17.01.2022
   17.01.2022

   Dużo pracy przed Idunn, ale jesteśmy dobrej myśli. Dziękujemy!

 • Natalia wraz z Pipi - awatar

  Natalia wraz z Pipi

  14.01.2022
  14.01.2022

  Mam nadzieje wraz z Pipi moim króliczkiem ze będzie dobrze

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   14.01.2022
   14.01.2022

   Dziękujemy i przesyłamy głaski dla Pipi!

5 588 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób w ciągu 8 dni.
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 179

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Małgorzata - awatar
Małgorzata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Cinek - awatar
Cinek
180
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Tosia i Fluffy - awatar
Tosia i Fluffy
100
Justyna - awatar
Justyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij