Zbiórka Intensywna Rehabilitacja Iwony.. - miniaturka zdjęcia

Intensywna Rehabilitacja Iwony.. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Intensywna Rehabilitacja Iwony.. - zdjęcie główne

Intensywna Rehabilitacja Iwony..

3 171 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Lewandowska - awatar

Iwona Lewandowska

Organizator zbiórki

Potrzebna Intensywna Rehabilitacja!

Intensywna rehabilitacja szansą na powrót do normalnego życia...

Nazywam się Iwona Lewandowska. Mam 50 lat i pochodzę ze Słupska. Jestem po operacji przepukliny rdzenia kręgowego - luty 2016 r. Cała historia zaczęła się od nasilających się bóli korzonków, we wrześniu 2012 r. Bóle z czasem się nasilały, a skończyło się poważną operacją zakotwiczenia rdzenia, na poziomie kręgów piersiowych. Cieszę się że chodzę, choć na niewielkich odcinkach i za pomocą kuli łokciowych. Bez nich się nie ruszam.

Nie będę opisywać co i kiedy miałam operowane. Ważne dla mnie jest teraz, że w ogóle chodzę a ciągła rehabilitacja daje rezultaty, lecz są one dalekie od najbardziej oczekiwanych, gdyż coraz trudniej jest się na nią dostać.

Napięcie mięśni, które wywoływał u mnie uciskający rdzeń spowodował 2 x wypadnięcie dysków międzykręgowych i 2 x wypadnięcie implantów tych dysków z powikłaniem porażenia nerwu kluszowego. Jeden z implantów był tak źle ułożony, że poraził mi nerw co spowodowało opadającą,  niewładną stopę. Mam także problem z nietrzymaniem moczu, nadwrażliwy pęcherz, wrażliwość skórną i spastykę nóg męczącą mnie w nocy i problemy z chodzeniem oraz wyprostowaniem się. Przykurcz mięśni i postawa ciągłego pochylenia, jest związana ze spastyką oraz porażeniem rdzenia.

Na szczęście, od czasu ostatniej jak do tej pory operacji, na którą dostałam się dzięki wspaniałym lekarzom neurochirurgom z Kliniki Neurochirurgii 10 Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy, widzę lekką poprawę ku lepszemu ale to jeszcze za mało.

Wspaniali specjaliści, lekarze z powołania - Prof. dr hab. Marek Harat; Dr hab. Piotr Gasiński. To dzięki tym ludziom dzisiaj chodzę, bo obiecali mi że będę mogła chodzić i tak właśnie jest. Zanim do nich trafiłam groził mi wózek i przykucie do łóżka...

Moim wielkim marzeniem jest turnus w profesjonalnym Ośrodku Rehabilitacji Pourazowej Rdzenia Kręgowego w Kamieniu Pomorskim, gdzie intensywna rehabilitacja przynosi oczekiwane efekty.

Dotychczas korzystałam z oddziałów Rehabilitacji stacjonarnej i dochodzącej, sanatoriów, miejskich ośrodków rehabilitacji. Raz byłam na turnusie rehabilitacyjnym dofinansowanym z PFRON-u. 

Co raz trudniej jest się dostać na rehablitację aby jej cykl był w miarę systematyczny a intensywność chociaż co dwa - trzy miesiące.

Tylko intensywna rehabilitacja jest w stanie mi pomóc abym mogła w miarę normalnie chodzić i żyć...

Moja sytuacja materialna jest bardzo niestabilna, ponieważ mam małą rentę (ok.1300 złotych), niestety nie wystarcza ona na życie i leki, oraz artykuły urologiczne (podpaski, pieluchomajtki). Marzę o tym aby chodzić i jeździć na rowerze, poprostu żyć bez kul.

Najważniejszą potrzebą jest jednak dobra i intensywna rehabilitacja na profesjonalnym poziomie, która najbardziej mi pomoże w powrocie do życia, do chodzenia i działania jak kiedyś.

Proszę ludzi o dobrym sercu, których ujęła moja historia aby pomogli mi zrealizować moje największe marzenie i potrzebę aby móc normalnie chodzić i realizować także swoje marzenia.   Po prostu... chciałbym móc cieszyć się normalnością, pracować, pójść na spacer a może nawet zatańczyć...

Nie korzystałam nigdy z takich form wsparcia i takich kanałów pomocy, ani też z 1% . Potrzebuję pomocy może przez jakiś czas a moje możliwości finansowe nie wystarczają na bieżące potrzeby. 

Kwota 12000 złotych jako cel wsparcia i pomocy dla mnie to turnus rehabilitacyjny przez 21 dni lub więcej a to ok 400 złotych za dzień. 

link do ośrodka w Kamieniu Pomorskim:

https://uzdrowisko-kamienpomorski.pl/pakiet-rehabilitacja-po-urazie-rdzenia-kregowego/

Za każdy przejaw serca skierowanego jako pomoc dla mnie z serca dziękuję, dziękuję, dziękuję bardzo 🙏♥️

Dziękuję, że doczytałeś/łaś do końca ☺️

Jeśli możesz podaj link dalej, bo ludzi dobrej woli każdy ma wokoło wielu...

 🍀 Pozdrawiam ☺️


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iwona Lewandowska - awatar

  Iwona Lewandowska

  20.02.2023
  20.02.2023

  Przed wczoraj minęło 7 lat (16-02-2016) od operacji rdzenia, więc mój stan jest w tej chwili lepszy...chociaż co znaczy lepiej...aby nie było gorzej....
  Moja opadającą stopa już lepiej działa, nie zawija mi się go środka a już podnoszę ja i czuję jeszcze nie wszystkie palce.
  Pozycja się wyprostowała lecz jest słaba i muszę chodzić o kulach, a w wynikach przeswietlenia z 2021 roku jest poprawa w rdzeniu i to najważniejsze, że rehabilitacja i działanie nerwów pomaga wracać do pionu.
  Bardzo bym chciała być na tym turnusie 😍

Komentarze


 • Piotrusiek - awatar

  Piotrusiek

  16.02.2023
  16.02.2023

  Będzie dobrze... 💚 Musi

 • Dorota Akremi - awatar

  Dorota Akremi

  13.08.2018
  13.08.2018

  powodzenia Iwonka.trzymam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.06.2018
  18.06.2018

  I ciebie choroba może spotkać... Śpieszmy się kochać ludzi, póki są wśród nas. Rodacy do dzieła w pomagam.pl/ifkarehabilitacja.

  • Iwona Lewandowska - awatar

   Iwona Lewandowska - Organizator zbiórki

   18.06.2018
   18.06.2018

   Dziękuję serdecznie za pomoc. 😊😁☺️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.2018
  06.05.2018

  Zdrowia życzę i powodzenia w rehabilitacji. Mam nadzieję że wszystko się uda 🌷

  • Iwona Lewandowska - awatar

   Iwona Lewandowska - Organizator zbiórki

   07.05.2018
   07.05.2018

   😃😃😃😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2018
  21.02.2018

  Powodzenia :)

  • Iwona Lewandowska - awatar

   Iwona Lewandowska - Organizator zbiórki

   21.02.2018
   21.02.2018

   Serdecznie dziękuję i życzę wiele radości... :)

3 171 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Lewandowska - awatar

Iwona Lewandowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anita - awatar
Anita
50
Wszystkiego dobrego 🤗 - awatar
Wszystkiego dobrego 🤗
100
Henryk Gajewski - awatar
Henryk Gajewski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Piotrusiek - awatar
Piotrusiek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij