Igorek waleczne serduszko

owner

Aneta Janecka

Organizator zbiórki

Zbiórka

Nasz Igorek

Igor jest wcześniakiem z 35 tygodnia ciąży, urodził sie w szpitalu w Bełchatowie. Pierwsze słowa położnej: ,,urodziła Pani zdrowego syna o wadze 2660g i 51cm''. Niesamowita radość, która niestety nie trwała zbyt długo. Siódmego dnia po porodzie, pogorszył się stan Igorka i w ciężkim stanie przewieziony został do ICZMP w Łodzi.

Płacz, szloch, niepewność. Ciągłe zadawanie sobie pytania: Co dalej? Dlaczego my? Dlaczego nasz Igorek?

Po długim oczekiwaniu na informacje od lekarzy dowiedzieliśmy się że syn ma wrodzoną, złożoną wadę serca pod postacią: TGA (przełożenie wielkich pni tętniczych) + VSD (ubytek przegrody miedzykomorowej) + CoA (zweżenie cieśni aorty) z hipoplazją łuku aorty.

Photo

Operacja

19 sierpnia 2015 r. o godzinie 9 Igorka zabrali na blok operacyjny. Łzy i trudne żegnanie się z synem przed drzwiami sali operacyjnej.

Nasz maluszek przeszedł bardzo skomplikowaną operację serduszka, która odbywała się w warunkach głębokiej hipotermii z czasowym zatrzymaniem krążenia. Spędziliśmy pod drzwiami bloku operacyjnego całe, długie 10 godzin, bijąc się z myślami czy operacja się uda. Zdawało się nam, że to oczekiwanie trwa wieczność. W końcu wyszedł Profesor Mol l- pierwsze słowa jakie do niego skierowałam brzmiały: czy operacja się udała? Usłyszałam, że serce podjęło prace. Łzy popłynęły tym razem ze szczęścia.

Godzinę po operacji mogliśmy zobaczyć  synka. Nigdy tego nie zapomnę, Nasz maluszek podłączony do wielu maszyn, a z wielu części ciała wychodziły rurki. ,,Stan krytyczny, musimy czekać, ale jesteśmy dobrej myśli".

PhotoPhoto

Stan Igorka był krytyczny i nie stabilny. Niewydolność wielonarządowa i dializy otrzewnowe. W dniu 11 września 2015 r. wykonano cewnikowanie serca z próbą poszerzenia tętnicy płucnej. 

Igorek na sali pooperacyjnej spędził sześć tygodni i tydzień na intensywnej terapii. W końcu trafił na kardiochirurgie, gdzie miał być przygotowywany do wyjścia do domu, lecz niestety po wykonaniu echa serca dowiedzieliśmy się, że pobyt w szpitalu się przedłuży. Dnia 15.10.2015r. wykonano cewnikowanie serca, które nie dało zamierzonych efektów. Następnego dnia stan ogólny Igorka się pogorszył z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej i przeniesiono go na OIOM.

Photo

Operacja ratująca ŻYCIE

W dniu 20.10.2015 Igorek przeszedł operacje serduszka

Operacja trwała ponad 9 godz. Około godz.17 pan Prof. J. Moll poinformował nas o przebiegu operacji i o komplikacjach jakie wystąpiły - krwotok...

Po 9 dniach walki o życie udało się i Igorek opuścił POP. Na Oddziale Kardiochirurgi dostał napadów padaczkowych z bezdechami. Po prawie 5 miesiącach Igorek opuścił szpital.

PhotoPhoto

Rehabilitacja i Leczenie

Igorek ze względu na wadę serduszka, przebyte operacje, niedotlenienie, wylew krwi do mózgu oraz bardzo długie pobyty na łóżku szpitalnym ma wzmożone napięcie mieśniowe i asymetrie. Nie funkcjonuje jak zdrowe dziecko. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, aby mógł chociaż w części żyć jak jego rówieśnicy.

Nasz mały wojownik jest pod stałą opieką poradni: kardiologicznej, neurologicznej, nefrologicznej oraz okulistycznej.

Koszty rehabilitacji oraz leczenia są bardzo wysokie i przekraczają możliwości finansowe rodziny. Pomóż Igorkowi w jego walce o lepsze życie!

Photo

Aktualności

 • Aneta Janecka

  Cewnik serduszka

  13.07.16
  13.07.16

  W dniu 13.07 Igorek przeszedł cewnikowanie serduszka i udało się poszerzyć tętnice płucą przez balonowanie, aorta została sprawdzona przez podanie kontrastu. Okazało się że Igor ma zakrzepice tętnic udowych.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  23.11.16
  23.11.16

  Wszystkiego dobrego!!

 • badam pomagam

  19.11.16
  19.11.16

  Powodzenia Igorku :)!

 • Paweł

  18.11.16
  18.11.16

  3mam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca

  17.11.16
  17.11.16

  ŻYCZĘ WAM ŻEBYŚCIE MOGLI ZAPOMNIEĆ O CHOROBIE. BÓG Z WAMI

 • Anonimowy Darczyńca

  17.11.16
  17.11.16

  poszło

owner

Aneta Janecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 600

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Alicja Polewana
  100
  Alicja Polewana
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Śnieżka
  10
  Śnieżka
 • Avatar Agnieszka Ryszka
  10
  Agnieszka Ryszka
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę