Zbiórka Leczenie Igorka - zdjęcie główne

Leczenie Igorka

710 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Pryputniewicz - awatar

Marzena Pryputniewicz

Organizator zbiórki

Zbieramy pieniążki na leczenie, rehabilitację i pomoce terapeutyczne dla Igorka.


Wrzesień 2013r - padło to niechciane dla nas słowo - autyzm. Niestety głęboki.

Jak to jest usłyszeć tak burzącą spokój diagnozę ? Dowiedzieć się, że dziecko nigdy nie będzie w skali rozwojowej jak jego rówieśnicy ?

Przytulanie, patrzenie w oczy,  kontakt z rodzicami, to będzie tylko niedoścignione marzenie.

Mowa i  komunikacja być może kiedyś przyjdzie i będzie wynagrodzeniem wieloletniej ciężkiej pracy.

Kto będzie w stanie to zrozumieć  i poczuć ten ogromny ból w sercu?  

Tylko człowiek, który kiedykolwiek usłyszał taką diagnozę postawioną jego dziecku.

Niestety spodziewaliśmy się takich słów od neurologa, gdyż Igorek już dwa miesiące po porodzie, pokazał nam co znaczy ciągły krzyk, nieprzespane noce przez wielogodzinny płacz podczas, którego nie dał się dotknąć i dostawał napady szału. Nie mówił, nie komunikował swoich potrzeb...

Każda zmiana jego przyzwyczajeń kończyła się rozwścieczeniem, a czasami nawet agresją.

Nie było lekko... ciężko nawet opisać, to co przeżyliśmy i ile ciężkich chwil musieliśmy przezwyciężyć.

Ile nocy ja jako matka przepłakałam, zadając sobie ciągle to samo retoryczne pytanie : dlaczego my i dlaczego nasz synek został obarczony tak ciężkim schorzeniem jakim jest autyzm wczesnodziecięcy?

Niestety każda kolejna wizyta u specjalistów potwierdzała słowa w/w neurologa.

Psychiatra, psycholog, a nawet pediatra tylko utwierdzał nas w przekonaniu, że nasz syn będzie miał dożywotniego "przyjaciela" - Autyzm.

Igor obecnie ma prawie 6 lat. Jest dzieckiem, które ma bardzo dużo zaburzeń integracji sensorycznej.

Ma niedowrażliwość w obrębie jamy ustnej, co skutkuje wsadzaniem wszystkiego do ust i obsesyjnym gryzieniem.

Niedowrażliwość nosową - nie czuje żadnych zapachów, nawet tych bardzo intensywnych.

Ma zaburzenia czucia głębokiego - przez co delikatny dotyk nie jest dla niego przyjemny, czasem nawet sprawiając mu ból, a wewnątrz ciała czucie ma zaburzone. Mocne uderzanie czy rany nie robią na nim wrażenia...

Niestety do tej pory nieodłącznym elementem "garderoby" syna jest pampers.. Na razie nie jest w stanie zrozumieć, że potrzeby fizjologiczne załatwia się w toalecie. Pełna pielucha mu nie przeszkadza. Nawet nie zwraca na nią uwagi..

Ze względu na chorobę Igora, wprowadziliśmy bardzo restrykcyjną dietę.

Nie podajemy glutenu, kazeiny, ani cukrów. To właśnie dzięki takiemu żywieniu Igorek troszkę otworzył się na otaczający go świat. Zmniejszyła się agresja i napady szału.

Niestety syn zmaga się z candidą i ma poważne problemy z jelitami co spowodowało, że od i tak ubogiego jadłospisu musieliśmy odjąć wszystkie owoce i soje, po której Igor dostaje 40 stopni gorączki i ciągłego rozwolnienie utrzymującego się kilka tygodni, co niebezpiecznie odwadnia jego organizm.

Jak by tego było mało wyniki z krwi od kilku lat zdecydowanie odbiegają od normy. Do tej pory nie możemy zdiagnozować, co dzieje się z organizmem synka.

Igorek zaczął przyjmuje też leki, które pomagają nam go ujarzmić.

Dużo tego jak na jedno małe niewinne dziecko; ciągle szukamy i odkrywamy nowego potwora.

A jak obecnie wygląda życie syna ?

Nie będę rozpisywała się o funkcjonowaniu syna, bo niestety na razie postępy są bardzo małe. Igorek ma orzeczoną niepełnosprawność.

Jest podopiecznym Stowarzyszenia "Warto jest pomagać", gdzie zbieramy 1 %.

Uczęszcza na terapię, na którą dojeżdżamy autobusem ponad 40 km w jedną stronę.

Ma tam zajęcia z neurologopedą, terapię taktylną na zmianę z integracją sensoryczną, zajęcie z dwoma różnymi psychologami i hipoterapię.

Każda terapią jest  po 30 minut co daje łącznie tylko 3 godziny tygodniowo. Państwo nie zapewnia takim dzieciom więcej zajęć, a prywatne wizyty u specjalistów są bardzo drogie, na co niestety nie możemy sobie pozwolić, bo niestety dużą część naszego budżetu pochłania dieta syna. Po kilkaset złotych miesięcznie.

Te marne 3 godziny, to za mało by pomóc Igorkowi walczyć z autyzmem i zaburzeniami z nim związanymi.

Mąż pracuje, a ja sprawuje całodobową opiekę nad synem, wożąc go na terapię i ćwicząc z nim w domu.

Chciałabym ten czas spędzony z Igorem wykorzystać jak najbardziej owocnie by przyczynić się, do jego jak najlepszego rozwoju. Wiele godzin jesteśmy razem i kilka z nich moglibyśmy przeznaczyć na intensywną terapię. Do tego potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny i rozmaite pomoce terapeutyczne, które też niestety są bardzo drogie.

Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Państwa o pomoc.

O nawet najmniejsze wsparcie.

Każdy grosz będzie o jeden krok przybliżał nas do lepszego rozwoju i funkcjonowania Igora, a także do wykrycia wszystkich problemów ze zdrowiem naszego syna.

Walczymy już 3 lata i będziemy walczyć dalej.

Autyzm to trudny przeciwnik i na razie przegrywamy...

Ktoś kiedyś powiedział, że: "Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość"

My się nie boimy mino iż, nie wiemy nic o przyszłości, jest dla nas nieznana.

Ale to nadzieja umiera ostatnia, a jej nam nie brakuje.

Syn jest naszym największym szczęściem, uczy nas pokory, pokonywania swoich słabości, zdobywania niemożliwego.

A ja chce go nauczyć żyć, czuć i dać mu bezpieczeństwo na kolejne nieznane lata jego egzystencji...

Oby jak najpiękniejszej !

                                                                                                                  Mama Igorka - Angelika Kulewicz

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
710 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Pryputniewicz - awatar

Marzena Pryputniewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Agnieszka Spławska - awatar
Agnieszka Spławska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Angelika, Mateusz - awatar
Angelika, Mateusz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij