Zbiórka Przewlekła niewydolność nerek - miniaturka zdjęcia

Przewlekła niewydolność nerek

Zbiórka Przewlekła niewydolność nerek - zdjęcie główne

Przewlekła niewydolność nerek

0 zł z 900 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Katarzyna Wójcik - awatar

Katarzyna Wójcik

Organizator zbiórki

Jestem Kasia, mam 27 lat. 5 lat temu przygarnęłam, prosto z obory pod Wrocławiem, przesympatycznego, miłego kotka. Jak na warunki które tam miał, był dość zdrowy. I tak żyliśmy sobie ponad 4 lata. Tyson (bo tak ma na imię jegomość), mimo imienia, ma charakter labradora: mruczy, wskakuje na kolana, łapką zaczepia gdy chce prosić o uwagę. Uwielbia ludzi, chętnie wita się z każdą nową osobą. Można powiedzieć, że jest trochę "ciapowaty": nie gryzie, nie drapie, nawet nie budzi rano bo jest głodny; nie, on śpi dalej i wstaje wtedy, kiedy wstaje człowiek. Brzmi idealnie - zapraszam więc do odwiedzenia Tysona i przekonania się na własne oczy o jego niesamowitym charakterze. :)

Jakiś czas temu kot zaczął wykazywać niepokojące objawy: dużo pił, oddawał dużo moczu, stał się osowiały, przestał jeść i myć futerko. Mimo że wciąż mruczał i przychodził na kolana, ewidentnie coś się działo. Zdiagnozowano przeziębienie, leczenie się zakończyło, ale objawy wróciły po 3 tygodniach, nasilone. Po zdiagnozowaniu przewlekłej niewydolności nerek, trafiłam do cudownej Pani nefrolog, która zajmuje się tą dziedziną u zwierząt. W trakcie badań okazało się, że do niewydolności nerek najprawdopodobniej doszła tachykardia. W związku z tym musimy pilnie skonsultować serduszko z kardiologiem w Zabrzu (jest tam i ludzki i zwierzęcy kardiolog :). 

W ciągu 3 dni od rozpoznania, koszty badań oraz wstepnego jeszcze leczenia (bardzo istotne są wyniki badań serca, bez których nie możemy wdrożyć konkretnych nerkowych leków) wyniosły dokładnie ok. 500 zł, na które składały się: badanie USG, ciśnienie, pobranie moczu na posiew i badanie ogólne, pobranie krwi, kroplówki, karma weterynaryjna, test na FIV i FeLV, antybiotyk, leki na nadciśnienie, oraz leki wyłapujące fosfor, witaminy. Kroplówki będzie przyjmował do końca życia, co najmniej 2 razy w tygodniu. Jak tylko jego stan się ustabilizuje, konieczne będzie usunięcie wszystkich zębów pod narkozą, ze względu na plazmocytarne zapalenie dziąseł - koszt ok. 200zł.  Kolejna wizyta kontrolna tylko z podaniem kroplówki to ok. 50zł. Takie wizyty póki co muszą odbywać się codziennie, za chwilę będzie koniecznie także powtórzenie wielu badań kontrolnie, a na dniach trzeba zbadać w Zabrzu serce. Dodatkowo po karmach komercyjnych dla "nerkowców", powinien mieć ułożoną specjalną dietę domową; koszt ułożenia diety on-line dla kota to 60zł za jeden przepis. 

Obecnie pracuję na pół etatu (to także do wglądu), więc będę wdzięczna za każdą, nawet symboliczną pomoc :) Całościowa kwota zostanie przeznaczona na dalszą diagnostykę, m.in serca, leki, karmę weterynaryjną, oraz kroplówki, także wykonywanie niezbędnych badań - wszystko to będę podawać na bieżąco, zakres oraz koszt. Z przyjemnością się odwieczę, ale nie mam jeszcze pomysłu co by to mogło być.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Katarzyna Wójcik - awatar

    Katarzyna Wójcik

    24.10.18
    24.10.18

    Aktualne wyniki krwi z lab. zewnętrznego, podaję tylko te, które są poza normą (badania krwi wykluczyły problem z wątrobą): Mocznik: norma 25 - 82,6, wynik: 225,1 Kreatynina: norma max. 1.8, wynik: 7,43 Cholesterol całkowity: 70 - 150, wynik: 415,8 Fosfor nieorganiczny: 2,5 - 5,9, wynik: 6,90 Albuminy: 3,1 - 5, wynik: 2,83 Globuliny: 2,7 - 3,9, wynik: 5,17 Wsp. białko/kreatynina: 1,97 (jest to bardzo zły wynik, świadczący o białkomoczu; kłębuszki nerkowe są w złym stanie. Opis badań: plazmocytarne zapalenie dziąseł, pole płuc osłuchowo b/z, poleca serca: nieznaczny szmer, tachykardia (?), morfologia "odwodnieniowa", USG: pęcherz wypełniony aechogennym moczem, obniżony ciężar właściwy moczu(wynik 1,008mg/dl), BLD +2, PH 5,5, CR 200). Białkomocz. Test na FIC/FeLV ujemny. Samopoczucie: dobre, ale woli przebywać w samotności, słaby apetyt, mniej pije oraz mniej wydala. Nadal mruczy i zaczepia łapką. :)

0 zł z 900 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Katarzyna Wójcik - awatar

Katarzyna Wójcik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij