Zbiórka Przewlekła niewydolność nerek - miniaturka zdjęcia

Przewlekła niewydolność nerek Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Przewlekła niewydolność nerek - zdjęcie główne

Przewlekła niewydolność nerek

0 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Wójcik - awatar

Katarzyna Wójcik

Organizator zbiórki

Jestem Kasia, mam 27 lat. 5 lat temu przygarnęłam, prosto z obory pod Wrocławiem, przesympatycznego, miłego kotka. Jak na warunki które tam miał, był dość zdrowy. I tak żyliśmy sobie ponad 4 lata. Tyson (bo tak ma na imię jegomość), mimo imienia, ma charakter labradora: mruczy, wskakuje na kolana, łapką zaczepia gdy chce prosić o uwagę. Uwielbia ludzi, chętnie wita się z każdą nową osobą. Można powiedzieć, że jest trochę "ciapowaty": nie gryzie, nie drapie, nawet nie budzi rano bo jest głodny; nie, on śpi dalej i wstaje wtedy, kiedy wstaje człowiek. Brzmi idealnie - zapraszam więc do odwiedzenia Tysona i przekonania się na własne oczy o jego niesamowitym charakterze. :)

Jakiś czas temu kot zaczął wykazywać niepokojące objawy: dużo pił, oddawał dużo moczu, stał się osowiały, przestał jeść i myć futerko. Mimo że wciąż mruczał i przychodził na kolana, ewidentnie coś się działo. Zdiagnozowano przeziębienie, leczenie się zakończyło, ale objawy wróciły po 3 tygodniach, nasilone. Po zdiagnozowaniu przewlekłej niewydolności nerek, trafiłam do cudownej Pani nefrolog, która zajmuje się tą dziedziną u zwierząt. W trakcie badań okazało się, że do niewydolności nerek najprawdopodobniej doszła tachykardia. W związku z tym musimy pilnie skonsultować serduszko z kardiologiem w Zabrzu (jest tam i ludzki i zwierzęcy kardiolog :). 

W ciągu 3 dni od rozpoznania, koszty badań oraz wstepnego jeszcze leczenia (bardzo istotne są wyniki badań serca, bez których nie możemy wdrożyć konkretnych nerkowych leków) wyniosły dokładnie ok. 500 zł, na które składały się: badanie USG, ciśnienie, pobranie moczu na posiew i badanie ogólne, pobranie krwi, kroplówki, karma weterynaryjna, test na FIV i FeLV, antybiotyk, leki na nadciśnienie, oraz leki wyłapujące fosfor, witaminy. Kroplówki będzie przyjmował do końca życia, co najmniej 2 razy w tygodniu. Jak tylko jego stan się ustabilizuje, konieczne będzie usunięcie wszystkich zębów pod narkozą, ze względu na plazmocytarne zapalenie dziąseł - koszt ok. 200zł.  Kolejna wizyta kontrolna tylko z podaniem kroplówki to ok. 50zł. Takie wizyty póki co muszą odbywać się codziennie, za chwilę będzie koniecznie także powtórzenie wielu badań kontrolnie, a na dniach trzeba zbadać w Zabrzu serce. Dodatkowo po karmach komercyjnych dla "nerkowców", powinien mieć ułożoną specjalną dietę domową; koszt ułożenia diety on-line dla kota to 60zł za jeden przepis. 

Obecnie pracuję na pół etatu (to także do wglądu), więc będę wdzięczna za każdą, nawet symboliczną pomoc :) Całościowa kwota zostanie przeznaczona na dalszą diagnostykę, m.in serca, leki, karmę weterynaryjną, oraz kroplówki, także wykonywanie niezbędnych badań - wszystko to będę podawać na bieżąco, zakres oraz koszt. Z przyjemnością się odwieczę, ale nie mam jeszcze pomysłu co by to mogło być.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Katarzyna Wójcik - awatar

    Katarzyna Wójcik

    24.10.2018
    24.10.2018

    Aktualne wyniki krwi z lab. zewnętrznego, podaję tylko te, które są poza normą (badania krwi wykluczyły problem z wątrobą):
    Mocznik: norma 25 - 82,6, wynik: 225,1
    Kreatynina: norma max. 1.8, wynik: 7,43
    Cholesterol całkowity: 70 - 150, wynik: 415,8
    Fosfor nieorganiczny: 2,5 - 5,9, wynik: 6,90
    Albuminy: 3,1 - 5, wynik: 2,83
    Globuliny: 2,7 - 3,9, wynik: 5,17
    Wsp. białko/kreatynina: 1,97 (jest to bardzo zły wynik, świadczący o białkomoczu; kłębuszki nerkowe są w złym stanie.
    Opis badań:
    plazmocytarne zapalenie dziąseł, pole płuc osłuchowo b/z, poleca serca: nieznaczny szmer, tachykardia (?), morfologia "odwodnieniowa", USG: pęcherz wypełniony aechogennym moczem, obniżony ciężar właściwy moczu(wynik 1,008mg/dl), BLD +2, PH 5,5, CR 200). Białkomocz. Test na FIC/FeLV ujemny.
    Samopoczucie: dobre, ale woli przebywać w samotności, słaby apetyt, mniej pije oraz mniej wydala. Nadal mruczy i zaczepia łapką. :)

0 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Wójcik - awatar

Katarzyna Wójcik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij