Zbiórka Inna bajka książki po ukraińsku - miniaturka zdjęcia

Inna bajka książki po ukraińsku Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Inna bajka książki po ukraińsku - zdjęcie główne

Inna bajka książki po ukraińsku

2 196 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

[English below]

Od 24 lutego do 28 marca 2022 do Polski przybyło ponad 2,32 miliona osób, szukających schronienia przed wojną. Przytłaczającą większość tej grupy stanowią kobiety i dzieci. Ile jest w Polsce ukraińskich dzieci w sytuacji uchodźczej nikt dokładnie nie wie. Wiemy za to, że większość z nich nagle znalazła się „w innej bajce” – w stresującej, nowej i nieznanej sytuacji, w innym kraju, gdzie mówi się w innym języku.

Od pierwszych dni inwazji obserwujemy ogromne zapotrzebowanie na książeczki w języku ukraińskim dla dzieci uchodźczych. Projekt „Inna bajka – książeczki dla dzieci z Ukrainy” na tę potrzebę odpowiada – chcemy, aby dzięki niemu dzieci z Ukrainy miały namiastkę domu w innym kraju. Książeczki po ukraińsku to poczucie bezpieczeństwa i kontakt z rodzimym językiem i kulturą. Wiemy, że inne organizacje i instytucje zaczynają zaopatrywać polskie biblioteki w ukraińską literaturę. Dlatego my chcemy skupić się na dostarczeniu książek dzieciom najmłodszym, które są jeszcze w sytuacji przejściowej, bez możliwości dostępu do biblioteki: w punktach recepcyjnych, na dworcach, w centrach dla uchodźców, które przebywają na dziecięcych oddziałach szpitalnych, zaczynają uczęszczać do powstających świetlic dla dzieci z Ukrainy. W pierwszej kolejności książeczki będziemy dystrybuować w Warszawie, Przemyślu, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Koszalinie.

Projekt „Inna bajka” jest inicjatywą Ukraińskiego Instytutu Książki, który uzyskał od ośmiu ukraińskich wydawnictw zgody na druk i bezpłatne rozpowszechnianie książek dla dzieci wśród ukraińskich uchodźców. Wydawnictwa te bezpłatnie przekazały layouty do 40 tytułów przeznaczonych dla dzieci, zaś część polskich drukarni wsparła inicjatywę drukiem pierwszych nakładów pro bono. Abyśmy mogli kontynuować i rozwijać inicjatywę, konieczne są jednak środki na pokrycie kosztów druku kolejnych nakładów. Partnerzy akcji to Pracownia Wydawnicza, Yellow Point Publications i nasza organizacja - Fundacja Edukacja dla Demokracji, która prowadzi zbiórkę na ten cel.

I Ty możesz dołączyć do akcji – każda, nawet najmniejsza wpłata pozwala stworzyć namiastkę domu dla dzieci z Ukrainy.

Koszt druku 1000 egzemplarzy to ok. 3000-4000 złotych. 

A zatem jedna kawa "na mieście" pozwala nam wydrukować już co najmniej jedną książeczkę dla dzieci z Ukrainy.

Na początek chcemy zebrać 20 tysięcy złotych - pozwoli nam to wydrukować co najmniej 5 różnych tytułów w nakładzie 1000 egzemplarzy.

Dołącz do nas! Liczy się każda, najmniejsza nawet wpłata.

Środki ze zbiórki będą przeznaczone na druk i wysyłkę książek, do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne.

Więcej o zbiórce: https://fed.org.pl/inna-bajka/

Oraz: https://www.facebook.com/innabajkaksiazeczki


From February 24 to March 28, 2022, over 2.32 million people came to Poland, seeking refuge from the war. The overwhelming majority of this group are women and children. Nobody knows for sure how many Ukrainian children in a refugee situation are in Poland. We do know that most of them suddenly found themselves in a stressful, new and unknown situation, in a different country, where a different language is spoken.

From the first days of the invasion, we observe a huge demand for books in Ukrainian for refugee children. The project "Different Story– Books for Children from Ukraine” responds to this need – we want children from Ukraine to have a substitute for a home in another country thanks to it. Books in Ukrainian mean a sense of security and help maintain contact with the native language and culture. We know that other organizations and institutions are starting to supply Polish libraries with Ukrainian literature. This is why we want to focus on providing books to the youngest children who are still in a temporary situation, without the possibility of access to the library: at reception points, at railway stations, in refugee centers, staying in children’s hospital wards, and starting to attend the emerging day care centers for children from Ukraine. First, we will distribute the booklets in Warsaw, Przemyśl, Lublin, Poznań, Wrocław, Kraków and Koszalin.

The project „Different Story” is an initiative of Ukrainian Book Institute, which obtained permission from eight Ukrainian publishing houses to print and distribute books for children free of charge among Ukrainian refugees. These publishing houses provided free layouts for 40 titles intended for children, and some Polish printing houses supported the initiative by printing the first pro bono editions. However, in order for us to continue and develop the initiative, we need funds to cover the cost of printing subsequent copies. Project partners include Pracownia Wydawnicza, Yellow Point Publications, and our organisation - the Education for Democracy Foundation which is raising the funds for this goal.

You can join the campaign – every donation counts and even the smallest one helps to recreate a feeling of home for children from Ukraine.

The cost of priting 1000 copies is app. 3000-4000 PLN.

That means than one "coffee to go" helps us to print at least one book for children from Ukraine.

We set the initial goal of raising 20.000 PLN, which will allow us to print at least 5 different titles in 1000 copies each.

Join us! Even the smallest donation helps to make a difference.

The funds raised will be used to cover the costs of printing and distribution to places, where the books are most needed.

More details: https://fed.org.pl/inna-bajka/

And on Facebook: https://www.facebook.com/innabajkaksiazeczki


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA "EDUKACJA DLA DEMOKRACJI" - awatar

  FUNDACJA "EDUKACJA DLA DEMOKRACJI"

  04.05.2022
  04.05.2022

  Szanowni Państwo,
  Bardzo dziękujemy za całe wsparcie dla naszej akcji! Rozsyłamy pierwsze nakłady książeczek po ukraińsku a także otrzymane od zaprzyjaźnionego wydawnictwa z Kijowa gazetki dla dzieci. Książeczki trafiły już do setek dzieci w świetlicach, przedszkolach, domach samotnej matki, bibliotekach, szpitalach, w grupach działających przy organizacjach pozarządowych. Jedno ze zdjęć z warszawskiego przedszkola - poniżej. Więcej zdjęć można znaleźć na naszym Facebooku:
  https://www.facebook.com/FundacjaEdukacjadlaDemokracji/posts/10166584893595413
  https://www.facebook.com/FundacjaEdukacjadlaDemokracji/posts/10166565427140413

  W najbliższych dniach czekamy na dużą dostawę nowych egzemplarzy i będziemy kontynuować wysyłkę.

  Zapotrzebowanie na książeczki można nam zgłaszać tutaj: https://fed.org.pl/zamow-ksiazeczki-w-jezyku-ukrainskim/

  Jeszcze raz dziękujemy za całe wsparcie!

  Zdjęcie aktualizacji 94 097

Komentarze


 • Julia - awatar

  Julia

  05.04.2022
  05.04.2022

  Swietny projekt! powodzenia! i milej lektury dla czytelnikow :)

2 196 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 29

Grażyna Kadłuczka - awatar
Grażyna Kadłuczka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Muszak - awatar
Agnieszka Muszak
50
Marta - awatar
Marta
50
Anna - awatar
Anna
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Łukasz - awatar
Łukasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij