Zbiórka Interwencja Szubin Ratuj Konie - miniaturka zdjęcia

Interwencja Szubin Ratuj Konie

Zbiórka Interwencja Szubin Ratuj Konie - zdjęcie główne

Interwencja Szubin Ratuj Konie

14 283 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 418 osób
Wpłać teraz
 

Interwencja koło Szubina! Jechaliśmy pomóc koniowi! Na miejscu zastaliśmy również cierpienie człowieka!

Kilka dni temu dostaliśmy zgłoszenie. Koń w bardzo złym stanie, wychudzony, zaniedbany, właściciel nie opiekuje się nim od dawna. Jedziemy…

Wita nas wnuczka Pana Edwarda, właściciela konia. Prowadzi do dziadka ale uprzedza, że z dziadkiem jest źle. Jest po wylewie, ledwo się porusza, ma problem z mową, niedosłyszy. Prowadzi nas na zaplecze domu. Pan Edward wita nas grzecznie ale widzimy przerażenie w jego oczach. Domyśla  się po co tu jesteśmy. Wie, że ludzie piszą  na niego donosy, że nie dba o konia. Prowadzi nas do starej szopy choć każdy krok dla niego to problem. Obawiamy się widoku ale idziemy.

Ciemno, pod sufitem wiszą ogromne ilości pajęczyn. W rogu szopki  stoi klacz staruszka Eliza. W ciemności świecą jej tylko oczy. Pan Edward resztkami sił chwyta za zgrzebło i czyści konia. Niepotrzebnie bo i tak serce pęka nam na kawałki. Ten człowiek potrzebuje pomocy tak jak i klacz staruszka .

Pan Edward ma 80 lat i teraz mieszka sam. Żona jest w szpitalu choruje na  nowotwór. Dzieci Pana Edwarda mają swoje życie nie mogą zajmować się koniem.

Chcą aby dziadek sprzedał konia. Ale on wie gdzie trafi staruszka. Nikt jej nie kupi i nikt nie weźmie pod opiekę. Pan Edward jest świadomy, że nie daje rady. Ma problem z mową po wylewie ale łamanym głosem tłumaczy nam że spędził z nią 30 lat.  Jeśli zabierzemy mu  Elize on nie chce żyć. Ma łzy w oczach i patrzy na nas błagalnym i zrezygnowanym wzrokiem. Nie wiemy kogo bardziej nam żal. Ale wiemy, że tu trzeba działać! Klacz jest bardzo związana z Panem Edwardem. Przytula do niego głowę. Nie możemy ich rozdzielić! Choć przez lata pracy w Fundacji uodporniliśmy się na pewne rzeczy z tym nie moglibyśmy żyć. Pomoglibyśmy zwierzęciu  ale skrzywdzilibyśmy człowieka.

Sprawę  konsultujemy z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Zna sprawę i zna Pana Edwarda. Sugeruje, że odbiór konia odbije się na zdrowiu Pana Edwarda jak i klaczy, która spędziła tu 30 lat.

Musimy pomóc jak najszybciej! Musimy pojechać tam jeszcze raz posprzątać i wybielić ścianę. Postawić chociaż prowizoryczny boks, żeby klacz nie stała na łańcuchu. Zapewnić klaczy opiekę weterynaryjną. Trzeba ją pilnie odrobaczyć, kupić paszę treściwą aby przybrała na wadze. Zamówić kowala i wyczyścić ją z odchodów. Zapowiadają mrozy, musimy więc  się pośpieszyć. Obiecaliśmy tę pomoc! Pan Edward nie mógł uwierzyć, że nie zabieramy mu konia. Drżał mu głos w oczach stanę łzy. To było poruszające! Bo byliśmy na wielu interwencjach ale nigdy na takiej gdzie pękło nam serce na widok schorowanego człowieka i jego więzi z koniem . Zbliżają się Święta, to piękny czas. Stajemy się bardziej wrażliwi , pragniemy pomagać i dać od siebie odrobinę szczęścia tym którzy tego szczęścia nie mają. Mamy mało czasu ale POMOŻEMY! Uruchamiamy zbiórkę na pomoc dla klaczy Elizy i Pana Edwarda. Mamy ekipę chłopaków, którzy 10 grudnia mogą  pojechać postawić boks i posprzątać. My zajmiemy się opieką weterynaryjną, kowalem i zakupem paszy. Niech te Święta będą dla nich choć odrobinę radośniejsze. Potrzebujemy około 2500 tys. złotych. Jeśli zbierzemy więcej dokupimy zapas siana dla Elizy. Liczymy na Waszą pomoc  za którą jak zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni.

Ratuj Konie Fundacja Viva!

ratujkonie.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • RatujKonie.pl Fundacja Viva! - awatar

  RatujKonie.pl Fundacja Viva!

  07.12.19
  07.12.19

  https://bydgoszcz.tvp.pl/45666335/pan-edward-i-kon-eliza-uratowani-przez-fundacje-viva-i-internautow

Komentarze


 • Marcin - awatar

  Marcin

  08.01.20
  08.01.20

  Zdrowia i szczęścia Panie Edziu :)

 • Miłka - awatar

  Miłka

  04.01.20
  04.01.20

  Zdrowia i szcescia ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.12.19
  12.12.19

  Najlepsze życzenia!

 • Aurelia Pruszkowska - awatar

  Aurelia Pruszkowska

  11.12.19
  11.12.19

  Cudowna więź, muszą zostać razem <3

 • Iwona Łopacińska-Adamek - awatar

  Iwona Łopacińska-Adamek

  11.12.19
  11.12.19

  Pomagajmy❤️

14 283 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 418 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 418

JOANNA - awatar
JOANNA
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kornelia Dudas - awatar
Kornelia Dudas
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Corada - awatar
Corada
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzyhoo - awatar
Krzyhoo
50
Elżbieta Woś - awatar
Elżbieta Woś
50
Elżbieta Bilska - awatar
Elżbieta Bilska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij