Zbiórka Interwencja Szubin Ratuj Konie - miniaturka zdjęcia

Interwencja Szubin Ratuj Konie

Zbiórka Interwencja Szubin Ratuj Konie - zdjęcie główne

Interwencja Szubin Ratuj Konie

14 363 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 421 osób
Wpłać teraz
 

Interwencja koło Szubina! Jechaliśmy pomóc koniowi! Na miejscu zastaliśmy również cierpienie człowieka!

Kilka dni temu dostaliśmy zgłoszenie. Koń w bardzo złym stanie, wychudzony, zaniedbany, właściciel nie opiekuje się nim od dawna. Jedziemy…

Wita nas wnuczka Pana Edwarda, właściciela konia. Prowadzi do dziadka ale uprzedza, że z dziadkiem jest źle. Jest po wylewie, ledwo się porusza, ma problem z mową, niedosłyszy. Prowadzi nas na zaplecze domu. Pan Edward wita nas grzecznie ale widzimy przerażenie w jego oczach. Domyśla  się po co tu jesteśmy. Wie, że ludzie piszą  na niego donosy, że nie dba o konia. Prowadzi nas do starej szopy choć każdy krok dla niego to problem. Obawiamy się widoku ale idziemy.

Ciemno, pod sufitem wiszą ogromne ilości pajęczyn. W rogu szopki  stoi klacz staruszka Eliza. W ciemności świecą jej tylko oczy. Pan Edward resztkami sił chwyta za zgrzebło i czyści konia. Niepotrzebnie bo i tak serce pęka nam na kawałki. Ten człowiek potrzebuje pomocy tak jak i klacz staruszka .

Pan Edward ma 80 lat i teraz mieszka sam. Żona jest w szpitalu choruje na  nowotwór. Dzieci Pana Edwarda mają swoje życie nie mogą zajmować się koniem.

Chcą aby dziadek sprzedał konia. Ale on wie gdzie trafi staruszka. Nikt jej nie kupi i nikt nie weźmie pod opiekę. Pan Edward jest świadomy, że nie daje rady. Ma problem z mową po wylewie ale łamanym głosem tłumaczy nam że spędził z nią 30 lat.  Jeśli zabierzemy mu  Elize on nie chce żyć. Ma łzy w oczach i patrzy na nas błagalnym i zrezygnowanym wzrokiem. Nie wiemy kogo bardziej nam żal. Ale wiemy, że tu trzeba działać! Klacz jest bardzo związana z Panem Edwardem. Przytula do niego głowę. Nie możemy ich rozdzielić! Choć przez lata pracy w Fundacji uodporniliśmy się na pewne rzeczy z tym nie moglibyśmy żyć. Pomoglibyśmy zwierzęciu  ale skrzywdzilibyśmy człowieka.

Sprawę  konsultujemy z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Zna sprawę i zna Pana Edwarda. Sugeruje, że odbiór konia odbije się na zdrowiu Pana Edwarda jak i klaczy, która spędziła tu 30 lat.

Musimy pomóc jak najszybciej! Musimy pojechać tam jeszcze raz posprzątać i wybielić ścianę. Postawić chociaż prowizoryczny boks, żeby klacz nie stała na łańcuchu. Zapewnić klaczy opiekę weterynaryjną. Trzeba ją pilnie odrobaczyć, kupić paszę treściwą aby przybrała na wadze. Zamówić kowala i wyczyścić ją z odchodów. Zapowiadają mrozy, musimy więc  się pośpieszyć. Obiecaliśmy tę pomoc! Pan Edward nie mógł uwierzyć, że nie zabieramy mu konia. Drżał mu głos w oczach stanę łzy. To było poruszające! Bo byliśmy na wielu interwencjach ale nigdy na takiej gdzie pękło nam serce na widok schorowanego człowieka i jego więzi z koniem . Zbliżają się Święta, to piękny czas. Stajemy się bardziej wrażliwi , pragniemy pomagać i dać od siebie odrobinę szczęścia tym którzy tego szczęścia nie mają. Mamy mało czasu ale POMOŻEMY! Uruchamiamy zbiórkę na pomoc dla klaczy Elizy i Pana Edwarda. Mamy ekipę chłopaków, którzy 10 grudnia mogą  pojechać postawić boks i posprzątać. My zajmiemy się opieką weterynaryjną, kowalem i zakupem paszy. Niech te Święta będą dla nich choć odrobinę radośniejsze. Potrzebujemy około 2500 tys. złotych. Jeśli zbierzemy więcej dokupimy zapas siana dla Elizy. Liczymy na Waszą pomoc  za którą jak zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni.

Ratuj Konie Fundacja Viva!

ratujkonie.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • RatujKonie.pl Fundacja Viva! - awatar

  RatujKonie.pl Fundacja Viva!

  07.12.19
  07.12.19

  https://bydgoszcz.tvp.pl/45666335/pan-edward-i-kon-eliza-uratowani-przez-fundacje-viva-i-internautow

Komentarze


 • Marcin - awatar

  Marcin

  08.01.20
  08.01.20

  Zdrowia i szczęścia Panie Edziu :)

 • Miłka - awatar

  Miłka

  04.01.20
  04.01.20

  Zdrowia i szcescia ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.12.19
  12.12.19

  Najlepsze życzenia!

 • Aurelia Pruszkowska - awatar

  Aurelia Pruszkowska

  11.12.19
  11.12.19

  Cudowna więź, muszą zostać razem <3

 • Iwona Łopacińska-Adamek - awatar

  Iwona Łopacińska-Adamek

  11.12.19
  11.12.19

  Pomagajmy❤️

14 363 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 421 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 421

Wiktoria - awatar
Wiktoria
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
JOANNA - awatar
JOANNA
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kornelia Dudas - awatar
Kornelia Dudas
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Corada - awatar
Corada
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij